ترندهای کسب و کارعمومی

لزوم استفاده از وکیل مواد مخدر تهران

اصولا ما تا زمانی که درگیر دادگاه و موارد قضایی نشویم، عملا به ذهنمان هم خطور نمی کند که یک وکیل یا یک مشاور حقوقی در جامعه وجود دارد! این در حالی است که در بسیاری از کشورهای تراز اول دنیا معمولا وکیل نقش یک عامل پیشگیری از وقوع جرم یا بزه را برعهده دارد. در حالی که در ایران معمولا وکیل را تنها با دادگاه و جنگ و دعوای قضایی می شناسیم!

این موضوع در کنار تاثیر مواد مخدر در بعد اجتماعی به خوبی نشان می دهد که ما به درستی از وکیل مواد مخدر تهران و مشاوره حقوقی در این زمینه استفاده نکرده و نمی کنیم. همانطور که گفته شد بسیاری از افرادی که به عنوان مجرم شناسایی و دستگیر می شوند حتی نمی دانند جرم آن ها دقیقا چیست و چگونه مرتکب این جرم شده اند.

این عدم آگاهی و در نتیجه سوء استفاده عاملان اصلی عملا باعث شده است که همیشه عده اصلی پشت پرده باقی بمانند و مدام بزرگ و بزرگتر شوند. این در حالی است که یک وکیل مواد مخدر می تواند با ایجاد آگاهی و ارائه مسیرهای قانونی پیش از وقوع جرم، عملا این پرده ها را کنار بزند.

به هر حال هزینه پیشگیری همواره کمتر از درمان است. هزینه ای که یک معتاد برای جامعه از نظر مالی و روان بسیار زیاد است. یک معتاد نه تنها خودش را به عنوان یک نیروی انسانی از جامعه کنار گذاشته، بلکه در بسیاری از موارد موجب افزایش بزه به شکل های مختلف در جامعه می شود. این مسئله ای است که انتظار می رود وکیل مواد مخدر در کنار دستگاه های قضایی و اجرایی به آن بپردازند و عملا سعی کنند که قبل از وقوع جرم جلوی آن را بگیرند.

وکیل مواد مخدر تهران را بشناسید

از آنجایی که انتخاب وکیل مواد مخدر تهران کار راحتی نیست و موضوع پرونده ههای مربوط به مواد مخدر نیز بسیار مهم است، لازم است تا افراد در مورد خدمات حقوقی که یک وکیل مواد مخدر می تواند به آنها ارائه دهد، اطلاعات کافی بدست آورند. شما باید قبل از مراجعه به دفتر وکالت باید تمامی اطلاعات لازم را بدست آورده باشید تا انتظارات شما از وکیل مواد مخدر با حقیقت امر تناسب داشته باشد.

گاهی افرادی که به وکیل مراجعه می کنند انتظار دارند که وکیل مذکور به طور کامل حکم برائت آنان را دریافت کند اما بهتر است این تصورات اشتباه را کنار بگذارید. برخی از جرائم جز پرونده هایی هستند که از لحاظ قانونی دارای مجازات بسیار سنگینی می باشند، پرونده های مواد مخدر نیز به انواع مختلف خرد و کلان تقسیم می شوند و تنها کاری که یک وکیل متخصص مواد مخدر می تواند در این زمینه انجام دهد آن است که مجازات متهم را تا حد زیادی کاهش دهد.

وکیل مواد مخدر تهران چه خدمات حقوقی را به مراجعان خود ارائه می دهد؟

 به طور خلاصه به اصلی ترین خدمات حقوقی وکیل مواد مخدر تهران را می توان به موارد زیر تقسیم کرد:

اثبات بی گناهی فرد: معمولا در مواردی وکیل مواد مخدر تهران می تواند بی گناهی افراد را ثابت کند که فرد متهم بدون سابقه باشد. در مواردی که متهم برای چندمین بار مرتکب جرم شده باشد، نمی توان انتظار داشت که در دادگاه بی گناه شناخته شود.

تخفیف مجازات: وکیل مواد مخدر تهران این توانایی را دارد که از ادله و مدارکی استفاده کند که مجازات فرد متهم را تا حد زیادی کاهش دهد.

کاهش مجازات حبس:  وکیل با استفاده از ادله قانونی و ارائه دادخواست حقوقی می تواند مجازات حبس فرد متهم را کاهش دهد.

تبدیل مجازات متهم به جزای نقدی: در برخی از موارد وکیل می تواند به جای حکم حبس فرد، مجازات آن را به جزای مالی تبدیل کند تا متهم مجبور نباشد به زندان برود.

اخذ حکم تعلیق مجازات و تعلیق اجرای حکم: یکی از مهم ترین خدمات وکیل مواد مخدر اخذ حکم تعلیق مجازات و تعلیق اجرای حکم است.

اثبات جرم مشمول مرور زمان:  جرایمی که مشمول مرور زمان می شوند معمولا دارای مجازات کمتری هستند، به بیانی دیگر می توان گفت که چنین جرائمی مجازات عامشان منتفی می گردد و شامل مجازات جزیی تری می شوند. البته اثبات چنین مسئله ای بدون کمک وکیل مواد مخدر بسیار سخت است.

تبرئه متهم در مرحله تجدید نظر (دیوان عالی کشور): در مرحله تجدید نظر یا همان دیوان عالی کشور، وکیل مواد مخدر این اختیار قانونی را دارد تا از جانب موکل خود اقدامات لازم را در جهت بازبینی پرونده و اخذ حکم تبرئه انجام دهد.

قبولی در دیوان عالی کشور در مرحله اعاده دادرسی: در مرحله اعاده دادرسی نیز وکیل می تواند از ادله و مدارک قانونی برای قبولی درخواست تجدید نظر در دیوان عالی کشور استفاده کند.

تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی: امکان تبرئه متهم در مرحله فرجام خواهی وجود دارد. وکیل باید بتواند از اسناد مناسبی در این زمینه استفاده کند.

حکم آزادی مشروط: آزادی مشروط نیز یکی دیگر از موارد قانونی است که به نفع متهمان مواد مخدر است. این حکم به معنای آن است که متهم مواد مخدر می تواند از زندان آزاد شود اما باید شرایط و مسائلی را رعایت کند تا دوباره به زندان بازنگردد.

عفو مقام رهبری: هر ساله عفو مقام رهبری نیز شامل حال برخی از متهمان پرونده مواد مخدر می گردد.

متهمان مواد مخدر

اولین و مهمترین موضوع که در جلسه مشاوره حقوقی با وکیل مواد مخدر مورد بررسی قرار می گیرد آن است که چه اعمالی دقیقا شامل مجازات مواد مخدر می گردند؟ برای پاسخ به این سوال به قانون مبارزه با مواد مخدر استناد می کنیم. بر اساس ماده ۱ این قانون باید گفت: اعمال زیر جرم است و مرتکب به مجازاتهای مقرر در این قانون محکوم می شود:

۱ ـ کشت خشخاش و کوکا مطلقا و کشت شاهدانه به منظور تولید مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۲ ـ وارد کردن، ارسال، صادر کردن و تولید و ساخت انواع مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۳ ـ نگهداری، حمل، خرید، توزیع، اخفا، ترانزیت ، عرضه و فروش مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۴ ـ دایر کردن یا اداره کردن مکان برای استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۵ ـ استعمال مواد مخدر  یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی به هر شکل و طریق مگر در مواردی که قانون مستثنی کرده باشد.

۶ ـ تولید، ساخت، خرید، فروش، نگهداری آلات و ادوات و ابزار مربوط به ساخت و استعمال مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی.

۷ ـ فرار دادن یا پناه دادن متهمین، محکومین مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی که تحت تعقیب اند و یا دستگیر شده اند.

۸ ـ امحا یا اخفا ادله جرم مجرمان.

۹ ـ قرار دادن مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی یا آلات و ادوات استعمال در محلی به قصد متهم کردن دیگری.

مجازات متهمان مواد مخدر

همانطور که اشاره کردیم، وکیل مواد مخدر نقش اساسی و بسیار مهمی در کاهش مجازات متهمان دارد. مجازات متهمان را بر اساس قانون مبارزه با مواد مخدر شرح می دهیم:

هر کس مبادرت به کشت خشخاش یا کوکا کند و یا برای تولید مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی به کشت شاهدانه بپردازد علاوه بر امحای کشت، بر حسب میزان کشت به شرح زیر مجازات خواهد شد:

۱ ـ بار اول، ده تا صد میلیون ریال جریمه نقدی.

۲ ـ بار دوم، پنجاه تا پانصد میلیون ریال جریمه نقدی و سی تا هفتاد ضربه شلاق.

۳ ـ بار سوم، صد میلیون تا یک میلیارد ریال جریمه نقدی و یک تا هفتاد ضربه شلاق و دو تا پنج سال حبس.

۴ ـ بار چهارم، اعدام.

هر گاه ثابت شود کشت خشخاش یا کوکا یا شاهدانه به دستور مالک و یا مستاجر ملک و یا قائم مقام قانونی آنها صورت گرفته است ، شخص دستور دهنده که سبب بوده است به شرط آن که اقوی از مباشر باشد، به مجازاتهای مقرر در این ماده محکوم می شود مباشر که متصدی کشت بوده است ، به ۱۰ تا ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی و پانزده تا چهل ضربه شلاق محکوم خواهد شد.

هر کس بذر یا گرز خشخاش یا بذر یا برگ کوکا و یا بذر شاهدانه را نگهداری ،مخفی و یا حمل کند به یک میلیون تا ۳۰ میلیون ریال جریمه نقدی و یک تا هفتاد ضربه شلاق محکوم خواهد شد، در مورد بذر شاهدانه قصد تولید مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی از آنها باید احراز شود.

هر کس بنگ، چرس، گراس، تریاک، شیره، سوخته، تفاله تریاک و یا دیگر مواد مخدر یا روان‌گردان‌های صنعتی غیر دارویی که فهرست آنها به تصویب مجلس شورای اسلامی می‌رسد را به هر نحوی به کشور وارد و یا به هر طریقی صادر یا ارسال نماید یا مبادرت به تولید، ساخت، توزیع یا فروش کند یا در معرض فروش قرار دهد با رعایت تناسب و با توجه به مقدار مواد مذکور به مجازاتهای زیر محکوم می‌شود:

چه زمانی باید به وکیل مواد مخدر تهران مراجعه کنیم؟

معمولا به تمام افراد توصیه می شود که از همان ابتدا که درگیر پرونده مواد مخدر می شوند به وکیل متخصص مراجعه کنند تا موضوع پرونده آنان مورد بررسی قرار گیرد و راه حل قانونی مناسبی برای ان ارائه شود. هنگامی که افراد به وکیل مواد مخدر مراجعه می کنند از تمامی مراحل دادرسی پرونده ای که درگیر آن هستند اطلاع می یابند و متوجه این موضوع می شوند که تا چه حد امکان عفو یا کاهش مجازات آنان وجود دارد.

یکی از دلایل مهمی که باعث می شود به عموم متهمان پرونده مواد مخدر توصیه شود که بدون اتلاف وقت از همان ابتدا به وکیل مواد مخدر مراجعه کنند آن است که در صورت صدور حکم اولیه به ضرر متهم، دیگر امکان تغییر حکم و تجدیدنظرخواهی سخت است و دارای مراحل دادرسی نسبتا طولانی می باشد.

هزینه وکیل مواد مخدر تهران

هنگامی که در مورد وکیل مواد مخدر صحبت می کنیم برخی از افراد از مراجعه به چنین وکیل متخصصی ممانعت می کنند و تنها دلیل آنان، هزینه وکیل مواد مخدر تهران است. چنین افرادی به اشتباه با خود فکر می کنند که هزینه وکیل مواد مخدر بسیار زیاد است و توانایی پرداخت آن را ندارند اما این تصور کاملا اشتباه است، چرا که برخی از وکلا به صورت رایگان به ارائه خدمات حقوقی می پردازند.

وکیل رایگان مواد مخدر معمولا به افرادی که دارای بضاعت مالی نمی باشند، خدمات حقوقی ارائه می دهد. از طرفی دیگر نیز باید به این موضوع اشاره کنیم که هزینه وکیل مواد مخدر در مقابل خدماتی که ارائه می دهد و باعث کاهش مجازات و حتی تبرئه متهم می شود، بسیار مقرون به صرفه است.

در نهایت باید گفت که دستمزد وکیل مواد مخدر بر اساس موضوعات مختلفی تعیین می شود و نمی توان مبلغ معینی را برای آن در نظر گرفت. این دستمزد معمولا به عواملی همچون: موضوع پرونده، میزان تجربه وکیل، اتهام وارده و…….. بستگی دارد.

وکیل مواد مخدر تهران را کجا پیدا کنیم؟

اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که به دنبال یک وکیل مواد مخدر حرفه ای می گردید و دقیقا نمی دانید باید به کجا مراجعه کنید، به شما پیشنهاد می دهیم که از گزوه حقوقی متخصص وکلای عدالت نویسان کمک بگیرید. موسسه حقوقی وکلای عدالت نویسان از مجموعه افراد متخصص و حرفه ای تشکیل شده است که دارای سابقه طولانی مدت در وکالت پرونده های مواد مخدر هستند و می توانند شما را در این زمینه یاری کنند.

برای دریافت مشاوره حقوقی به وبسایت حقوقی دادکوشا مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا