ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

فرق عمل لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

در این مقاله در ابتدا توضیحاتی در رابطه با لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی داده می شود و پس از آن تفاوت این دو روش با یکدیگر مورد بررسی قرار داده می شود تا در صورتی که شما خواستار زیبایی اندام خود و از بین بردن چربی های اضافی بدن خود هستید اطلاعات لازم را بدست آورید. یکی از نکات مشترک میان ابدومینوپلاستی و لیپوماتیک را اهمیت بالای انتخاب درست جراح زیبایی برای انجام آن می دانیم.

لیپوماتیک

امروزه بسیاری از افراد دچار اضافه وزن هستند که برای کاهش اضافه وزن و زیبایی اندام خود روش های بسیار متعددی را امتحان کرده اند و نتیجه دلخواه خود را دریافت نکرده اند لیپوماتیک یک از روش های نوین و جدید پیکرتراشی است که امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد با استفاده از این روش افرادی که دچار اضافه وزن موضعی هستند می توانند نتایج دلخواه خود را دریافت کنند. لیپوماتیک با حذف چربی های موضعی رضایت کامل بیماران را فراهم می سازد.

برخی از چربی های موضعی که در نقاط مختلف بدن مشاهده می شود مانند بازوها، باسن، پهلو و ران پا موجب عدم رضایت افراد از اندام خود می شوند که برای رها شدن از این چربی های موضعی روش های مختلفی ارائه شده است یکی از این روش ها لیپوماتیک است که تا حدودی اضافه وزن را کاهش می دهد و ظاهر زیبایی را در اندام های بیمار ایجاد می نماید.

در ناحیه مورد نظر برای انجام لیپوماتیک سوراخی به اندازه 2 الی 5 میلی متر ایجاد می شود و لوله کانولای دستگاه لیپوماتیک از طریق سوراخ های ایجاد شده وارد بافت چربی می شود و سلول های چربی را با استفاده از امواج مادون صوت تخریب می کند. در این روش سوختگی و نکروزپوست مشاهده نمی شود.

ابدومینوپلاستی

روش ابدومینوپلاستی برای از بین بردن چربی های اضافی شکم و پهلو مورد استفاده قرار می گیرد و این نوع از جراحی برای افرادی مناسب است که در ناحیه شکم خود دارای چربی های اضافی هستند و حجم چربی به مقداری زیادی است که شکم حالت افتاده وآویزان پیدا کرده است ونمی توان با استفاده از لیپوماتیک این چربی های را خارج کرد. پس ازجراحی ابدومینوپلاستی چین و چروکی مشاهده نمی شود و پوست شکم کشیده و صاف می شود.

یکی ازمشکلاتی که بعد از بارداری پیش می آید افتادگی شکم است که با جراحی ابدومینوپلاستی می توان این مشکل را برطرف نمود. تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در این است که لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که دارای چاقی موضعی می باشند و ابدومینوپلاستی برای افرادی مناسب است که دارای شکم بزرگ و آویزان هستند.

لیپوماتیک یا ابدومینوپلاستی؟

لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی هر دو از روش های لاغری شکم می باشد، در صورتی از روش ابدومینوپلاستی استفاده می شود که پوست شکم حالت افتاده ای داشته باشد ، برای اینکه بدانید کدام روش مناسب شما می باشد باید بررسی و معاینات لازم توسط جراح فوق تخصص پلاستیک صورت گیرد.

ابدومینوپلاستی نسبت به لیپوماتیک تهاجمی تر می باشد، در صورتی که چربی های تجمع شده در شکم بسیار زیاد باشد به گونه ای که پوست شکم حالت افتاده و آویزان پیدا کرده باشد با برش در نواحی مورد نظر ( قسمت تحتانی شکم و دور ناف) چربی های تجمع شده و اضافی برداشته می شود و فرم بسیار زیبایی در شکم ایجاد می شود ، بدلیل افزایش سن و زایمان های متعدد برخی از زنان با مشکل افتادگی پوست شکم مواجه هستند و این افتادگی باعث برهم خورد تناسب اندام آن ها شده است ابدومینوپلاستی در این افراد گزینه بسیار مناسبی می باشد.

لیپوماتیک در افرادی بکار گرفته می شود که پوست آن ها حالت ارتجاعی خود را حفظ کرده است و افتاده و آویزان نمی باشد ، با استفاده از لیپوماتیک می توان مقدار خاصی در اندازه مشخصی چربی از شکم یا سایر نواحی بدن استخراج کرد، افرادی که شکم های بسیار بزرگی دارند کاندیدای مناسبی برای لیپوماتیک نمی باشند.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در چیست؟

با ابدومینوپلاستی فقط میتوان چربی هایی که در شکم است را استخراج کرد و افتادگی پوست شکم را برطرف کرد در واقع ابدومینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی شکم است در صورتی که با لیپوماتیک که یک روش برای لاغری موضعی است می توان از نواحی مختلف بدن مانند بازو، باسن، ران و پهلو چربی های اضافی را استخراج کرد و فرم زیبایی را در این نواحی ایجاد کرد.

در لیپوماتیک برای استخراج چربی ها از یک دستگاه مخصوصی استفاده می شود که مجهز به یک لوله به نام کانولا است اما در ابدومینوپلاستی برای استخراج چربی و از بین بردن افتادگی پوست جراحی صورت می گیرد.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

از بین بردن و حذف چربی های شکم یکی از سخت ترین کارهای است که با ورزش و رعایت کردن رژیم می توان انجام داد اما جای نگرانی وجود ندارد زیرا با استفاده از روش های مختلفی نظیر ابدومینوپلاستی، لیپوماتیک و لیپولیزر می توان این چربی ها را از بین برد. در این مقاله می پردازیم به تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی تا شما عزیزان با هر دو روش بیشتر آشنا شوید.

امروزه اکثر اشخاص برای لاغر کردن چربی های شکم به جای به کار گیری روش های قدیمی روش مطمئن و ایمن لاغری با لیپوماتیک را انتخاب می کنند . در روش لیپوماتیک می توان چربی ها شکم و نواحی مختلف بدن را که تخلیه می کنیم به نواحی مختلف بدن نظیر صورت و دست ها تزریق نمود. در واقع با استفاده از روش جدید و مطمئن لیپوماتیک می توان چربی ها را پس از تزریق به باسن، سینه، صورت و نواحی که نیاز است تزریق نمود.

در روش جراحی ابدومینوپلاستی نیز می توان چربی ها را استخراج نمود اما پس از تخلیه چربی ها نمی توان آنها را به نواحی مختلف بدن تزریق نمود و یکی از تفاوت های لیپوماتیک و جراحی ابدومینوپلاستی را می توان این مورد بیان کرد . روش ابدومینوپلاستی برای افرادی که پوست آنها بسیار چروک شده است و به دلیل چاقی زیاد دچار افتادگی و شلی است مناسب است ، اما لیپوماتیک را می توان برای اشخاصی که در ناحیه ای خاصی از بدن دچار چاقی شده اند انجام داد.

به عنوان مثال اشخاصی که در ناحیه دست ها و یا ران فقط دچار انباشته شدن چربی ها هستند استفاده از روش لیپوماتیک یک روش مناسب است. اشخاصی که شکم بسیار بزرگ و سفتی دارند نیز بهتر است از روش لیپوماتیک استفاده نمایند و استفاده از روش ابدومینوپلاستی برای این اشخاص توصیه نمی شود. فرق اصلی روش لیپوماتیک و ابدومینوپلاستی در نحوه تخلیه چربی ها و استفاده پس از تخلیه چربی ها است.

تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی

برای کوچک کردن و لاغری شکم انواع و اقسام روش های جراحی مختلفی وجود دارد که بر اساس فرم بدن و نیاز بیمار مناسب ترین روش برای این جراحی انتخاب می شود. یکی از این روش ها جراحی لیپوماتیک شکم می باشد که یکی از موثرترین روش ها برای کاهش حجم چربی اضافه از ناحیه های مختلف بدن است. همچنین یکی دیگر از روش های کوچک کردن و لاغری شکم روش ابدومینوپلاستی می باشد. که در این مقاله قصد داریم تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی را شرح دهیم :

لیپوماتیک روشی است که بدون درد و خون ریزی انجام می شود در این روش میله ای بسیار نازک به نام لوله کانولا از طریق یک شکاف بسیار کوچک که توسط جراح در ناحیه مورده نظر ایجاد شده است وارد سلول های چربی می شود و چربی های اضافی را با وارد کردن ضربه خورد می کند و به صورت کاملا فیزیکی و از طریق مکش چربی ها را بیرون می کشد. همچنین می توان از چربی های خارج شده در بخش های دیگر بدن مانند باسن و سینه ها به منظور حجیم نمودن آن ناحیه استفاده کرد.

افراد مناسب برای جراحی لیپوماتیک

لیپوماتیک برای افرادی مناسب است که از چاقی زیادی رنج می برند و چربی شکم آن ها تا میزان مشخصی زیاد می باشد. در صورتی که بیمار دارای شکم بسیار بزرگی باشد و پس از خارج کردن چربی توسط لیپوماتیک پوست آن ناحیه حالت آویزان و کش آمده بدست آورد می توان توسط جراحی ابدومینوپلاستی این مشکل را برطرف کرد. در واقع لیپوماتیک اغلب برای افرادی مناسب است که پوست خوبی دارند و حالت کشسانی آن حفظ شده است .

ابدومینوپلاستی

در ابدومینوپلاستی چربی و پوست اضافه زیر شکم برش داده می شود و سپس از محلی بالاتر از شکم به زیر شکم پیوند زده می شود در واقع از بالای ناف پوست شکم به سمت زیر آن کشیده و بخیه زده شود .در ابدومینوپلاستی با یک خط برش زیر ناحیه شکم مواجه خواهید بود که به مرور زمان و بعد از مدتی این برش محو می شود.

افراد مناسب برای جراحی ابدومینوپلاستی

اگر شما دارای شکم بزرگی هستیند که پوست آن حالت کشسانی خود را از دست داده است و آویزان و افتاده است ابدومینوپلاستی گزینه مناسبی برای رفع این مشکل است. بنابراین فردی که شکم سفت و بزرگی دارد کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی نیست. بلکه در ابتدا باید شکم وی لیپوماتیک شود و بعد از تخلیه چربی ها زمانی که شکم او آویزان شد عمل جراحی شکم توسط بهترین جراح ابدومینوپلاستی را انجام دهد .

  • افرادی که ناحیه زیر شکم آن ها دچار شلی شده است
  • زنانی که زایمان های متعددی داشته اند
  • شکم هایی که پوست آنها دچار افتادگی شدید شده است
  • افرادی که دچار لاغری زیادی شده اند و پوست آن ها حالت آویزان و کشیده پیدا کرده است

در واقع تفاوت لیپوماتیک با ابدومینوپلاستی در فیزیک بیمار، راهکارهای جراحی و مراحل آنها، عملکرد و افراد مناسب برای این جراحی است.

منبع مورد استفاده:

https://noorabeauty.com/عملية-شفط-الدهون/

دکمه بازگشت به بالا