اجتماعیترندهای کسب و کار

بهترین شهر ایران برای مسافرت در عید

بهترین شهرهای ایران برای سفر در ایام عید نوروز

شمال اولین کلمه ای است که با شنیدن نام سفر عید در ذهنمان خطور می کند. کلمه بعدی چیست؟ کلمه بعدی ترافیک است. سال هاست که دیگر این مردم زیبا و دوستداشتنی تنها به شمال بسنده نمی کنند و اهداف زیبایی را برای سفر نوروزی خود انتخاب می کنند. می خواهیم این سوال کلیشه ای و البته قابل تامل را بار از شما بپرسیم. چرا با وجود این همه مقصد داخلی شگفت انگیز به شهرهای همیشه شلوغ شمال برویم؟

شهرهای ایران به واقع شگفت انگیزترین مکان برای سفر داخلی در عید هستند. کجا؟ در ادامه به معرفی بهترین مکان ها برای سفر داخلی در عید می پردازیم و بهترین شهر برای مسافرت عید نوروز را معرفی می کنیم. البته منظور ما از شهر، شهرهای زیبایی است که می توانید در نوروز از سفر به آن ها لذت ببرید. به نظرتان بهترین مکان برای سفرداخلی در عید نوروز امسال چه شهرهایی می تواند باشد؟

جهت خرید بلیط ارزان هواپیما و خرید بلیط اتوبوس از قاصدک 24 کلیک کنید .

در تعطیلات عید نوروز امسال کجا بریم؟

نوروز همیشه از بهترین فصل های سال است و سفر در نوروز حال و هوای دیگری دارد. برای انتخاب مقصد سفری بیشتر اوقات سردرگم می شویم و هریک از اعضای خانواده نظری می دهند. اما بنظرتان کدامیک از شهرهای کشور برای سفر در نوروز بهتر هستند؟ خب مسلما آب و هوای شهری که می خواهیم به آن سفر کنیم اهمیت ویژه ای دارد و اگر به دنبال سفری کم هزینه باشید، چه چیزی بهتر از سفرهای داخلی؟ پیش از هرچیز باید به این موضوع اشاره کنیم که اگر می خواهید با کمبود موجود بلیط مواجه نشوید، هرچه زودتر به رزرو آنلاین بلیط بپردازید. چرا که برای مثال همیشه خرید بلیط قطار تهران به مشهد پر طرفدار است و این تقاضا در نوروز بیشتر هم می شود!

بهترین مکان برای سفر داخلی در عید چطور جاییست؟

بهترین مکان برای سفر داخلی در عید شهر یا مکانی است که هنوز به آن سفر نکرده اید. چند نفر از ماه تجربه سفر به تمام شهرهای ایران را دارد؟ هر یک از شهرهای ایران با سوپرایزهای که برای شما دارد می تواند بهترین مکان برای سفر داخلی در عید نوروز باشد. این مکان شاید یک شهر باشد یا شاید یک مکان منحصر به فرد باشد که در ادامه به معرفی تک به تک این مکان ها می پردازیم.

با سفر به شهرهای مختلف ایران تجربیات جالبی به دست می آورید. تجربیاتی که نه تنها لذت بخش هستند، بلکه گامی مهم در جهت افزایش آگاهی اجتماعی و فرهنگی و فکری شما خواهد بود. با مردم شهرهای مختلف و سنت ها و فرهنگ زیبای آن ها آشنا می شوید. غذاهای جذاب و خاصشان را می چشید و مهمان نوازی و مهربانیشان را لمس می کنید.

اگر این ایده در ذهن شما وجود دارد که برخی شهرهای ایران امکانات کافی برای تفریح و آسایش شما را ندارند سخت در اشتباهید. کافیست پس از انتخاب مکان مورد نظر خود جستجویی ساده در مورد امکانات رفاهی و تفریحی محل مورد نظر داشته باشید تا با گزینه های زیادی رو به رو شوید.

تعطیلات نوروز را به نصف جهان بروید

اصفهان از شهرهای بسیار زیبای کشور است که در هر فصلی از سال دیدنی است. اصفهان شهر معماری های جذاب و تحسین برانگیز، آثار تاریخی معروف، آب و هوایی دلچسب و بسیاری از کاخ ها، مساجد و مناره های پر نقش و نگار است. همین آثار فرهنگی تاریخی است که باعث شده اصفهان لقب نصف جهان را به خود اختصاص بدهد. اصلا باید اصفهان را یک موزه زنده بدانیم و هر کوچه و خیابانش حرفی تازه برای گفتن دارد. اصفهان در همه فصل های سال شلوغ است و در فصل بهار شلوغ تر، اما نمی شود زیبایی های اصفهان را در نوروز نادیده گرفت و بخاطر شلوغ بودن از دیدارشان صرف نظر کرد. به این موضوع هم توجه کنید که فقط در عید نوروز می توانید از زیباترین جلوه مدرسه چهار باغ دیدن کنید.

آب و هوای اصفهان هم در فصل نوروز جذابیت های خاص خود را دارد و اگر به سی و سه پل سری بزنید، حتما هوای آوازخوانی به سر شما هم می زند. مسجد شیخ لطف الله، عالی قاپو، عمارت توحید، عمارت چهلستون، هشت بهشت و رکیب خانه از بهترین مکان های شهر اصفهان است که حتما باید در عید نوروز از آنها دیدن کنید. اطلاعات بیشتر مورد نیاز خود را در راهنمای سفر به اصفهان ببنید!

شیراز، دیدنی ترین شهر ایران در نوروز

در وصف شیراز همین جمله بس که خوشا شیراز و وصف بی مثالش! شیراز شهر باغ های دلگشا و بهار نارنج است و اگر در تعطیلات نوروز به شیراز سفر کنید، بوی خوش شکوفه های بهار نارنج هوش از سرتان می برد. با اینکه شیراز همیشه دیدنی است، اما چه فصلی بهتر از نوروز برای سفر و دیدار از آرامگاه سعدی یا ارگ کریم خان؟

شهری که گردشگران تمام دنیا آن را به چشم یک گنجینه می بینند و مردم خودمان آن را بوسیده اند و کنار گذاشته اند تا خاک بخورد. به واقع قدر شیراز را نمی دانیم. در این شهر به قدری مکان های جذاب و گردشگرخیز وجود دارد که احتمالا سفرهای شما نیز مانند اپیزودهای مختلف جنگ ستارگان یا هری پاتر ادامه دار خواهد بود و برای دیدن جذاب ترین نقاط آن باید بارها به این شهر سفر کنید.

البته در نوروز به اندازه کافی تعطیلات هم خواهید داشت تا بتوانید از تمام جاذبه های دیدنی شهر دیدن کنید. حتما در سفر خود به شیراز دیدار از آرامگاه حافظ، آرامگاه خواجوی کرمانی، آرامگاه سعدی، ارگ کریم‌ خان، باغ جهان‌ نما، باغ ارم، باغ تخت، باغ چهل‌ تن، باغ دلگشا، باغ عفیف‌ آباد، باغ نارنجستان قوام، باغ هفت‌ تن، خانه صالحی، چاه مرتاض علی و حمام باغ نشاط را مد نظر قرار دهید. البته دیدنی های شهر شیراز تنها به این موارد خلاصه نمی شود، پس خیالتان راحت باشد که برای تمام ۱۲ روز تعطیلات نوروزی جایی برای دیدن خواهید داشت. برای اطلاعات بیشتر سری به مقاله جاذبه های دیدنی شیراز بزنید.

شهر جهانی یزد برای عید منتظر شماست!

یزد از جمله شهرهای کشور است که هیچوقت از سفر به آن و دیدار از جاذبه هایش خسته نمی شود. شهر یزد همیشه چیزی برای غافلگیر کردنتان دارد. زیبایی های یزد به قدری زیاد اند که نمی توان سقفی بر آنها گذاشت. از لهجه شیرین یزدی، تا آثار تاریخی و جهانی و خونگرمی و میهمان نوازی مردمانش همگی جاذبه هایی است که باید از آها دیدن کنید. شهر یزد در سال ۱۳۹۶ در فهرست آثار جهانی یونسکو به ثبت رسید و دومین شهر تاریخی دنیا به حساب می آید. اگر تابحال نمی دانستید باید بگوییم که معنی یزد، پاک و مقدس و یا سرزمین خداست.

البته در بعضی معنای به شهری که انسان در آن به خدا نزدیک می شود هم گفته شده است. قدم زدن در کوچه باغ های خشتی و گلی یزد حال هوای بسیار خوبی دارد و خصوصا اگر در فصل نوروز به دیدار آنها بروید، از هوای دلچسب بهاری یزد هم استفاده خواهید کرد. شاید به همین خاطر است که یزد را به نام نگین کویر ایران می گویند! در سفر به یزد حتما از مسجد جامع کبیر، مسجد امیر چخماق، خانه ملک التجار، مسجد ملااسماعیل، باغ دولت آباد، آب انبار شش بادگیر و برج ساعت نیز دیدن کنید. خالی از لطف نیست اگر زمانی را هم صرف مطالعه آشنایی با جاذبه های دیدنی یزد کنید.

محلات و طبیعت و تفریحات سالم

از آن جایی که محلات در بهار آب و هوا و طبیعت شگفت انگیزی دارد، مردم ایران از تمام شهرها برای تفریحات سالم به این مکان سفر می کنند. البته در ایام عید این مکان ممکن است کمی شلوغ تر از رسم همیشگی باشد، اما پیشنهاد می کنیم اگر قصد سفر در ایام عید را ندارید، حداقل در اردیبهشت ماه و در اوج خلوتی این مکان سفری ۳ ۴ روزه به محلات داشته باشید. از هرکس که در مورد محلات بپرسید، قطعا آن را شایسته حضور در لیست بهترین مکان برای سفر داخلی در عید می داند.

نوروز، بهترین آب و هوای شهر تاریخی کرمان را تجربه کنید

استان کرمان با ارگ تاریخی اش در دنیا معروف و بزرگترین سازه خشتی دنیاست. شهر شعر و افسانه، تل ابلیس، تپه یحی و شهداد از زیباترین جاذبه های دیدنی دنیا در این شهر است! اگر اهل ماجراجویی در دل تاریخ و تمدن ها پیشین ایران هستید، بهترین شهر ممکن برای سفر کرمان است. بهترین زمان ممکن برای سفر به کرمان هم نوروز و فصل عید می باشد که هوا هنوز خیلی گرم نشده است.

سفر به سرزمین آبشارها در ایام عید

یکی از بهترین مکان ها برای سفر داخلی در عید استان لرستان است. استان لرستان پر است دشت های شگفت انگیز، آبشارهای زیبا و جنگل های دنج و دست نخورده. علاوه بر این جاذبه های تاریخی همچون قلعه فلک و الافلاک نیز به این شهر اعتباری تاریخی بخشیده اند.

کرمان یکی از بهترین مقاصد سفری برای نوروز

حتما در سفر به کرمان از مسجد ملک دیدن کنید. مسجد ملک از بناهای مقدس گذشته ایران است و یکی از مهمترین اثرهای تاریخی کرمان هم هست که قدمتی مربوط به سال های ۴۷۸ هجری قمری دارد. این بنا به دستور توران شاه سلجوقی پایه گذاری شد. از دیگر بناهای تاریخی کرمان که حتما باید از آنها دیدن کنید مسجد جامعه مظفری و مسجد پامنار اند که تاریخ ساختشان به قرن هشتم باز می گردد.

تحویل سال در کنار بارگاه امام رضا (ع) صفای دیگری دارد!

مشهد همیشه از پر رفت و آمدترین شهرهای کشور است و در هر فصل سال که باشیم پرواز تهران به مشهد و مسیرهای قطاری اش شلوغ و پر حرکت اند. اما سفر به مشهد در نوروز و تحویل سال در کنار پنجره فولاد، یا گنبد طلایی امام رضا شور و حال دیگری دارد. مجموعه رضوی مشهد در تمام طول سال میزبان مسافران داخلی و خارجی بسیاری است، و به قدری دیدنی است که هرگز از شلوغی آن خسته نمی شوید.

آرامشی که در کنار ضریح امام رضا به دست می آورید خستگی سفری طولانی را از تن‌تان خارجی می کند و چه زمانی بهتر از تعطیلات نوروزی برای سفر به مشهد؟ در سفر خود می توانید از تمام جاذبه های دیدنی، تاریخی و تفریحی مشهد هم دیدن کنید و سفری لذت بخش داشته باشید. دیدنی های دیگر مشهد مانند غار و سد کارده، روستای پاژ، lروستای تغندر، طرقبه، پارک جنگلی و باغ وحش وکیل آباد، موزه مردم شناسی، حمام مهدی قلی بیک و آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی را هم در فهرست مکان های دیدنی مشهد قرار دهید و حتما سری هم به آنها بزنید.

سفر عید با هدف تفرش گردی

آبشار قطره باران، روستای خانک، آب انبار بلور، چشمه آب معدنی گراو، مسجد جامع شش ناو غار امجک و چند مکان دیگر تنها یک شهر در یکی از استان های کشور زیبایمان است. این شهر با جاذبه های طبیعی خود به شهرت زیادی رسیده است و حتی گردشگران خارجی زیادی نیز برای بازدید از جاذبه های این شهر به تفرش سفر می کنند

قرار نیست هر زمان که نام شمال را می شنوید، تصویر جاده های پیچ در پیچ و ترافیک وحشتناک آن در ذهنتان تداعی شود. کافیست سفری به گیلان و روستاهای زیبای شمال کشور داشته باشید تا به دیدگاهی دیگر از زیبایی های طبیعت شمال دست پیدا کنید. روستاهای زیبایی در شمال کشور وجود دارد که کاملا دست نخورده و دنج هستند.

هوای شمال در عید نوروز معمولا به طرز شگفت انگیزی خوب است. به خصوص در استان گیلان شما می توانید بهشت را با چشمان خودتان ببینید. البته هوای شمال در اثر باران های مداوم ماه های فروردین ممکن است کمی طوفانی هم باشد. بنابراین لازم است پیش از سفر از شرایط آب و هوایی مقصد تا چند روز آینده آگاه باشید.

در مقاله زیباترین روستاهای شمال با چند مورد از این روستاهای شگفت انگیز رو به رو خواهید شد. با دیدن این تصاویر احساس می کنید که در ایران نیستید.

گیلان، زیباترین مقصد برای سفری نوروزی

سفر به شمال کشور همیشه پرطرفدار است و جاذبه های خاص خود را دارد. اما چطور می شود در تعطیلات نوروزی سری به سرسبزترین منطقه خطه سرسبز شمال نزد؟ گیلان با آب و هوای دلچسب، مردم میهمان نواز و خون گرمش از بهترین مقاصد سفری نوروزی شماست. برای تجربه خاطره ای بیاد ماندنی از سفر به گیلان بهتر است فصل عید را مد نظر داشته باشد.

هم از هوای فوق العاده اش لذت می برید، هم باران های دلچسب بهاری پیش روی شماست و هم بیشترین زمان ممکن برای گردش در جنگل های بکر گیلان را خواهید داشت. در سفر به گیلان حتما از ماسوله، باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی رشت، سد و دریاچه سقالکسار، خانه میرزا کوچک خان جنگلی، موزه میراث روستایی، پارک جنگلی سراوان، بقعه دانای علی، تالاب انزلی، قلعه رودخان فومن و جنگل اسالم هم دیدن کنید.

مازندران ایران، طبیعتی آرامش بخش برای رفع خستگی یکسال!

مازندران همیشه از شهر های پر طرفدار و پر مسافر کشور است و طبیعت بکر و زیبایش نگاه هر بیننده ای را به خود خیره می کند. در تمام سال تور های بسیاری نیز برای دیدار از مازندران برگزار می شود ولی طبیعت بکر و رویایی، دریای سبز و جنگل هایش در نوروز دیدنی ترند. آبشار شاهان دشت آمل، تالاب فراخین نوشهر، جنگل دو هزار تنکابن، چشمه های باداب سورت ساری و دشت دریاسر تنکابن از جاذبه هایی است که در سفر به مازندران منتظر شما هستند.

تعطیلات عید نوروز را به تماشای غروب آفتاب در سواحل خلیج فارس بگذرانید!

وقتی حرف از سفر به جنوب می شود، امکان ندارد به سواحل نیلگون خلیج فارس فکر نکنیم. سفر به جنوب کشور همیشه جذابیت های بسیاری دارد و بهترین زمان برای برای لذت بردن از آب و هوای شهرهای جنوبی فصل نوروز است. در تعطیلات عید هنوز نه هوا خیلی گرم است و نه دیگر از سرمای زمستان خبری هست. نوروز بهترین زمان ممکن برای سفر به شهر هایی مانند بوشهر است و لذت بردن از نسیم بهاری دریا یا حتی تجربه ماهیگیری!

 

منبع : قاصدک 24

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا