اجتماعیترندهای کسب و کار

آموزش ساخت هدیه برای روز ولنتاین

آموزش ساخت 8 کادوی دست ساز ولنتاین برای دختر و پسر

با نزدیک شدن به بازار هدیهدست ساز عاشقانه و ایده‌هایی نو برای ساخت کادو دست ساز ولنتاین برای آقایان و خانمها حسابی داغ می‌شود. قطعاً هیچ ایده‌ای در روز ولنتاین شیرین‌تر از ساخت یک کادو ولنتاین دست ساز برای دوست و همسر نیست. شما می‌توانید بدون صرف هزینه‌ای زیاد خودتان یک کادوی دست ساز ولنتاین خاص برای کسی که دوستش دارید، درست کنید. در این مقاله از کادوساز می‌توانید با ایده‌های بی نظیر درست کردن کاو ولنتاین و هدیه دست ساز ولنتاین برای دختر و پسر آشنا شوید.

روز ولنتاین چه روزی است؟

۱۴ فوریه هر سال (۲۵ بهمن ماه) به نام نامگذاری شده و در این روز جشنی با عنوان جشن عاشقان برگزار می‌شود. جشن گرفته و دادن از شکلات و خرس گرفته تا در کنار ایده‌های عاشقانه دست‌ساز برای خوشحال کردن کسی که دوستش دارید، از جمله رسوم ولنتاین در سرتاسر دنیا هستند.

ایده‌های بی نظیر درست کردن کاو ولنتاین و هدیه دست ساز ولنتاین

۱- یک شیشه اسرارآمیز ولنتاینی درست کنید

درست کردن گل رز جاودان دست ساز ولنتاین فوق العاده راحت و جذاب است. برای ساخت این هدیه عاشقانه دست ساز دخترانه و پسرانه با شیشه مربا تنها لازم است یک شیشه خالی بردارید. بیرون شیشه را به سلیقه خودتان و با قلب نمدی و کنف و روبان تزئین کنید. برای چسباندن کنف و روبان روی شیشه می‌توانید از چسب تفنگی حرارتی استفاده کنید.

سپس روی تکه‌های کوچک کاغذ همه دلایلی که موجب می‌شود عشق زندگی‌تان را دوست داشته باشید را بنویسید. در مرحله بعد کاغذها را تا کنید و داخل شیشه بیندازید. مطمئن باشید که این ایده ساخت کادوی ولنتاین برای دختر و پسر مناسب است و طرف مقابل‌تان را شگفت زده خواهد کرد. این ایده کادو دست ساز برای نامزد و همسر نیز بسیار جذاب و عاشقانه است.

۲- با انواع شکلات یک حلقه قلبی درست کنید

یک ایده جذاب برای کادوی دست ساز ولنتاین درست کردن حلقه‌های قلبی شکل شکلاتی است. برای ساخت این هدیه دست ساز برای دختر و پسر شما تنها به مقداری مقوا، شکلات، روبان و لوازم تزیینی نیاز دارید. برای این کار بهتر است شکلات‌هایی را که طرف مقابلتان دوست دارد، تهیه کنید. سپس یک مقوای ضخیم را به صورت قلب تو‌خالی برش بزنید.

روی مقوا را با پارچه یا روبان و تور قرمز بپوشانید. سپس شکلات‌ها را با چسب روی قلب بچسبانید و با روبان‌های فر خوره کناره‌های شکلات را تزئین کنید. می‌توانید یک پاپیون بزرگ نیز در قسمت بالای قلب بچسبانید و یا زیر قلب چند لایه روبان آویزان کنید. به جای استفاده از کارتن یا مقوا نیز می‌توانید از قلب آماده فومی، سیم یا هر چیزی که در دسترس دارید استفاده کنید. این کادوی ولنتاین برای دختر پسر و کسی که دوستش دارید مناسب است.

۳- با سیم و کاموا نمادهایی از عشق درست کنید

این ایده کادوی دست ساز ولنتاین برای دوست و همسر فوق العاده کاربردی و زیبا است. برای ساخت این هدیه عاشقانه شما می‌توانید با استفاده از یک سیم نسبتا ضخیم که راحت حالت می‌گیرد، یک قلب درست کنید. سپس از نقطه پایینی قلب شروع به پیچاندن کامواهای رنگی دور سیم کنید. در طول این کار چند بار رنگ کاموای خودتان را عوض کنید.

در صورتی که دوست داشته باشید می‌توانید یک پایه زیر قلب نصب کنید و روی آن را نیز با کاموا پوشش دهید. می‌توانید با استفاده از سیم اسم یا حرف اول عشقتان را درست کنید. سپس روی سیم را با استفاده از کاموا بپوشانید و این نمادهای جذاب را داخل یک گلدان یا قرار دهید و به او هدیه دهید.

به عنوان آموزش ساخت هدیه دست ساز باید بدانید که در صورت تمایل می‌توانید این نمادها را به صورت آویز طراحی کنید تا کسی که هدیه می‌گیرد آن‌ها را روی دیوار نصب کند. این کادوی ولنتاین برای مرد و زن مناسب است و ایده خوبی برای ولنتاین محسوب می‌شود.

۴- یک ماگ ولنتاینی با طراحی خودتان به او هدیه بدهید

برای پیاده کردن این ایده ساخت کادوی ولنتاین برای پسر و دختر به یک ماگ سفید ساده، یک ماژیک و کمی شکلات و آبنبات نیاز دارید. برای این کار باید روی ماگ طرح دلخواه خودتان را بکشید و یا تمام سطح لیوان را با پیام‌های عاشقانه پر کنید. سپس داخل لیوان چند شکلات و آبنبات قرار دهید.

می‌توانید داخل لیوان را نیز با قهوه یا چای مورد علاقه او (به صورت خشک) پر کنید و شکلات‌ها را روی آن قرار دهید. یا اینکه شکلات‌ها را با روبان و قلب‌هایی که خودتان با مقوا درست کرده‌اید تزیین کنید و داخل لیوان قرار دهید. این کادوی ولنتاین برای مرد و زن جذاب است و می‌تواند ایده خوب و کم هزینه‌ای برای ولنتاین باشد.

معمولا برای اینکه طرح روی ماگ ماندگار شود از ماژیک مخصوص طراحی روی سرامیک و شیشه استفاده می‌شود. استفاده از ماژیک‌های معمولی برای طراحی روی ماگ مناسب نیست و بعد از کشیدن دست روی ماگ یا برخورد آب و رطوبت رنگ آن پخش می‌شود. برای تثبیت رنگ ماژیک سرامیک باید بعد از طراحی، ماگ را برای ۲۴ ساعت کنار بگذارید.

سپس به مدت ۳۵ دقیقه آن را با دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد در فر قرار دهید تا رنگ روی کار تثبیت شود. این روش موجب می‌شود تا طرح روی ماگ با شستن نیز از بین نرود. اگر نتوانستید این مراحل را انجام دهید، خرید ماگ حرارتی نیز ایده خوبی است.

۵- به عنوان هدیه دست ساز ولنتاین یک تراریوم درست کنید

یک ایده ساخت کادوی ولنتاین برای همسر یا نامزدتان و بسیار خاص و منحصر به فرد است. برای این کار باید یک شیشه قلبی شکل یا هر شکلی که دوست دارید، تهیه کنید. گیاه، مقداری خاک و سنگ ریزه رنگی را نیز از بازار بخرید و خودتان را برای پیاده کردن این ایده ساخت هدیه ولنتاین آماده کنید.

حال باید مقداری سنگریزه داخل شیشه تراریوم بریزید. سپس خاک را به آن اضافه کنید و گیاه مورد نظرتان را داخل خاک بکارید. سطح خاک را با سنگ ریزه‌های رنگی پر کنید و سطح تراریوم را هر طور که دوست دارید تزیین کنید. مطمئن باشید این ایده ساخت هدیه ولنتاین فوق العاده طرف مقابلتان را سوپرایز خواهد کرد.

۶- یک باکس سوپرایز از عکس‌های یادگاری‌تان درست کنید

برای درست کردن این ایده ساخت هدیه ولنتاین برای دوست یا همسر شما به یک باکس کوچک یا تابلو نخی تقریبا ۱۰ سانتی‌متری نیاز دارید. حال برای درست کردن این کادوی ولنتاین برای همسر یا عشقتان باید عکس‌های جذاب دو نفره‌تان را در اندازه تقریبا ۵ تا ۸ سانتی متری پرینت بگیرید و روی مقوای رنگی بچسبانید.

می‌توانید از عکس‌های چاپ شده نیز برای این کار استفاده کنید. عکس‌ها را در فاصله و طوری روی یک کاموا بچسبانید که به راحتی روی هم قرار بگیرند. می‌توانید به جای کاموا از یک مقوا یا کاغذ با عرض ۸ سانتیمتر استفاده کنید و عکس‌ها را پشت سر هم روی آن بچسبانید و داخل باکس قرار دهید. این کادوی ولنتاین برای دختر و پسر بسیار جذاب است و سوپرایز خوبی برای هدیه ولنتاین محسوب می‌شود.

۷- یک باکس ولنتاینی شگفت انگیز درست کنید

یک ایده ساخت هدیه ولنتاین دیگر مربوط به باکس‌های شگفت انگیزی است که می‌توانید آن را با هر چیزی که دوست دارید پر کنید. این کادوی ولنتاین برای پسر و دختر مناسب است. برای شروع باید یک باکس آماده یا دست ساز تهیه کنید.

سپس انواع عبارات عاشقانه و یا حرف‌هایی که دوست دارید به طرف مقابل‌تان بگویید را روی کاغذ سفید و کاغذ رنگی بنویسید و کاغذها را لوله کنید و با نخ ببندید. این نوشته‌ها را همراه با نقاشی‌های کوچک، شکلات، آبنبات، گل، قلب‌های مقوایی، و هر چیزی که در دسترس دارید داخل باکس قرار دهید. می‌توانید این باکس شگفت انگیز را به عنوان کادوی ولنتاین برای دوست، همسر یا نامزدتان آماده کنید.

۸- یک دسته گل شکلاتی برای ولنتاین درست کنید

اگر به دنبال یک ایده کادو ولنتاین دست ساز عاشقانه هستید و یا دوست دارید ولنتاین امسال یک هدیه دست ساز به کسی که دوستش دارید بدهید، می‌توانید از این ایده جذاب کمک بگیرید. این ایده ساخت کادو ولنتاین برای پسر و دختر مناسب است و شما می‌توانید آن را با کمی خلاقیت و سلیقه به راحتی انجام دهید. برای درست کردن یک دسته گل شکلاتی به عنوان هدیه دست ساز ولنتاین برای دوست یا همسرتان باید ابتدا شکلات‌های با شکل گرد و دایره‌ای را تهیه کنید.

سپس مقداری کاغذ رنگی یا کاغذ کشی دور شکلات‌ها بچسبانید و یک سیم مفتولی نازک به انتهای شکلات‌ها بچسبانید. برای چسباندن سیم به شکلات می‌توانید از چسب حرارتی  استفاده کنید. سپس شکلات‌ها را درست مثل یک دسته گل و با استفاده از کاغذهای رنگی، گل‌های طبیعی و برگ‌های خشک و تازه تزیین کنید. در انتها نیز می‌توانید یک روبان به آن بزنید و یک کارت با دست نوشته عاشقانه داخل آن قرار دهید.

برای آموزش ساخت هدیه دست ساز به شکل دسته گل شکلاتی شما به چیز خاصی نیاز ندارید و می‌توانید با کمی خلاقیت و سلیقه بهترین هدیه دست ساز دخترانه و پسرانه را آماده کنید. اگر طرف مقابل شما عاشق شکلات باشد، از این هدیه دست ساز برای آقایان و خانم‌ها استقبال می‌کند.

آموزش ساخت هدیه ولنتاین با روش های مختلف

ولنتاین روز عشق و دوستی می باشد که اغلب افراد در کنار هدیه ای که برای مخاطب خاص یا همسر خود تهیه می کنند گل و گیفت یا دسته گلی را نیز به رسم یادبود به یکدیگر تقدیم می کنند همچنین اگر شما خلاقیت لازم را دارید می توانید این وسایل کادویی را خودتان در منزل بسازید. برای آشنایی با چند روش ساخت هدیه ولنتاین می توانید در ادامه همراه ما شوید.

ایده هایی زیادی برای ساختن کادوی ولنتاین وجود دارد و شما می توانید به کمک این روش ها ، هدیه ای زیبا و بی نظیری را بسازید. در ادامه ۶ روش برای ساخت هدیه ولنتاین را به شما عزیزان آموزش خواهیم داد که امیدواریم مورد توجه تان قرار بگیرند.

نحوه ساختن هدیه برای روز ولنتاین

اگر شما تمایل دارید هدیه ای دست ساز و خاص را به فرد مقابل خود تقدیم کنید می توانید خودتان دست به کار شوید و دسته گل و قلب های تزیینی ولنتاین و … را با به خرج دادن کمی خلاقیت و مهارت بسازید.

روش اول ( ساخت قلب تزیینی با سیم )

لوازم مورد نیاز

مراحل ساخت قلب تزیینی

۱. مقداری روزنامه لوله شده را آماده نمایید و مطابق شکل روزنامه ها را بپیچید.

۲. سیم ها را از درون لوله های روزنامه ای بیرون آورید.

۳. به کمک سیم گلسازی قلب زیبایی را درست کنید و لوله های روزنامه ای را دور قلب سیمی بپیچید. توجه داشته باشید که برای پیچیدن لوله های روزنامه ای شکل دور قلب سیمی نیازمند به رعایت هیچ ترفند یا نظم خاصی نخواهید بود.

۴. همه سیم ها را روزنامه پیچ نمایید.

۵. در هر مرحله ای می توانید برای زیباتر شدن قلب تزیینی لوله های روزنامه را رنگ آمیزی کنید.

روش دوم ( ساخت دسته گل شکلاتی زیبا )

وسایل مورد نیاز

  • شکلات دسته دار
  • کاغذ رنگی نازک
  • ساقه گل

مراحل ساخت دسته گل شکلاتی

۱. به کمک کاغذ رنگی سفید یا رنگ روشن ابتدا مستطیل کوچکی را بسازید سپس نیمه بالایی مستطیل را به کمک قیچی رشته رشته نمایید.

۲. دور شکلات ها را چسب بزنید سپس کاغذ را روی شکلات ها بچسبانید تا به شکل پرچم گل درست شوند.

۳. در این مرحله از ساخت هدیه ولنتاین کاغذ رنگی نازکی را به شکل مربع درآورید سپس کاغذ رنگی را مطابق تصویر زیر چند بار تا زده و بالای آن را به شکل گرد برش بزنید اگر تمایل دارید قسمت بالای آن ظریف باشد باید تعداد تای زده شده روی کاغذ را بیشتر کنید.

۴. شکلات تزیین شده را بردارید و در وسط گلبرگ ها به صورتی آن را قرار دهید که نصف آن بالای شکلات باشد و نصف دیگر گلبرگ دور دسته شکلات پیچیده شود همچنین می توانید از دو گلبرگ استفاده نمایید تا اندازه دسته گل بزرگ تر باشد.

۵. بعد از اینکه همه شکلات ها را آماده کردید آن ها را به دور ساقه گل ها بچینید سپس دور ساقه گل را چسب رنگی بزنید یا روبان بپیچید.

۶. همچنین می توانید در صورت تمایل دور شکلات ها را دو یا سه رنگ کاغذ بپیچانید و هر یک از آن ها را به صورت پراکنده درون یک گلدان فانتزی و زیبا قرار دهید.

روش سوم ( ساخت دسته گل مخصوص ولنتاین با کاغذ )

۱. ابتدا الگوی یک گل را به صورتی که دور آن به صورت دالبری باشد و داخل آن نیز به صورت دالبری با پیچ حلزونی ادامه دار باشد بکشید.

۲. این الگو را چندین بار روی یک کاغذ قرمز رنگ بکشید سپس آن را به تعدادی که تمایل دارید گل درون دسته گل باشد ببرید.

۳. سپس از قسمت لبه مرکزی گل بگیرید و این قسمت را دور هم بپیچید تا به انتها برسید و کمی آن را پخش نمایید تا گل ها حالتی شبیه به گل رز را به خود بگیرند و در انتها نیز آن ها را با چسب بچسبانید سپس ساقه گل مناسبی را به انتهای هر یک از گل ها بچسبانید.

۴.برای تزیین گل ها می توانید از دو روش مختلف استفاده کنید. روش اول این است که گل ها را به شکل طبقه ای بپیچید و دور آن ها را به کمک کاغذ کادو به صورت قیف مانند در آورید همچنین روش دوم این است که گل ها را به صورت گرد دور هم قرار دهید و دور آن ها را به کمک روبان تزیین نمایید.

روش چهارم (شیشه تزئینی اسرارآمیز)

برای هدیه زیبای دخترانه و پسرانه مخصوص ولنتاین می توانید یک شیشه مربا خالی تهیه کنید و سپس بیرون شیشه را به سلیقه خودتان و با استفاده از کنف، روبان و قلب نمدی تزئین نمایید، برای چسبانذدن کنف و روبان بر روی شیشه نیز می توانید  ازچسب حرارتی کمک بگیرید.

اکنون داخل شیشه را با قلب های کوچک کاغذی پر کنید، بهتر است این قلب های کاغذی را تا کنید و سپس آنها را داخل شیشه بیندازید، استفاده از این کادوی ساده برای هدیه روز ولنتاین به همسر یا نامزدتان پیشنهاد زیبا و جذابی است.

روش پنجم (طراحی ماگ ولنتاینی)

برای ساخت این هدیه ولنتاین زیبا نیز به یک ماگ سفید ساده، ماژیک و تعدادی شکلات نیاز است، سپس طرح دلخواهتان را بر روی ماگ بکشید، همچنین می توانید تمام سطح لیوان را با پیام های عاشقانه پر کنید و بعد از اتمام کار داخل لیوان را با شکلات و آبنبات پر نمایید.

بهتر است، داخل لیوان را با قهوه و یا چای مورد علاقه همسرتان (به صورت خشک) پر کرده و شکلات ها را روی آن بریزید، همچنین می توانید شکلات ها را با روبان و قلب های دست ساز مقوایی تزئین کرده و داخل لیوان قرار دهید و از این کادوی ولنتاینی جذاب و کم هزینه لذت ببرید.

نکته : ماژیک های معمولی برای کشیدن طرح روی ماگ مناسب نیستند و زود پاک می شوند، بنابراین بهتر است از ماژیک های مخصوص روی سرامیک و شیشه استفاده شود و برای تثبیت رنگ ماژیک می توانید به مدت ۲۴ ساعت بعد از طراحی آن را کنار بگذارید و سپس حدود ۳۵ دقیقه در داخل فر با دمای ۱۵۰ درجه سانتیگراد بگذارید، این کار موجب می شود تا طرح روی ماگ با شستن از بین نرود.

روش ششم (ساخت تراریوم برای ولنتاین)

می تواند کادویی جذاب برای ولنتاین به همسر یا نامزدتان باشد. برای این منظور به یک شیشه قلبی شکل و یا در اشکال مختلف دیگر نیاز دارید، ضمن اینکه باید گیاه، مقداری خاک و سنگ ریزه نیز از بازار تهیه کنید، سپس به شکل زیر اقدام نمایید.

در ابتدا مقداری سنگریزه را داخل شیشه تراریوم ریخته و بعد خاک را به آن بیفزایید، اکنون گیاه موردنظرتان را داخل خاک بکارید و بعد سطح خاک را با سنگریزه های رنگی پر کنید، شما می توانید سطح تراریوم را به سلیقه خودتان تزئین نمایید و با این هدیه زیبا همسرتان را سورپرایز کنید.

در این مطلب آموزش ساخت هدیه با سه روش متفاوت را پیش رو داشتید که امیدواریم این کادوهای فانتزی مورد توجه تان قرار گرفته باشند و بتوانید آن ها را به راحتی در منزل بسازید و با دادن این هدایای دست ساز به طرف مقابل تان وی را سوپرایز کنید.

سوالات متداول

آیا می‌توان با سیم و کاموا یک هدیه دست ساز ولنتاین برای همسر درست کرد؟

شما می‌توانید برای درست کردن کادو ولنتاین برای دوست یا همسرتان سیم را به شکل قلب یا یک عبارت عاشقانه حالت دهید و سپس روی آن را با کامواهای رنگی بپوشانید و در روز ولنتاین به کسی که دوستش دارید کادو دهید. این هدیه دست ساز ولنتاین برای آقایان هم مناسب است.

چطور می‌توان از شیشه مربا برای ساخت هدیه ولنتاین دست ساز دخترانه و پسرانه استفاده کرد؟

برای ساخت کادو ولنتاین برای پسر و دختر یا دوست باید شیشه مربا را با روبان، سنگ‌های تزئینی و نوشته‌های عاشقانه تزئین کنید و سپس داخل آن شکلات و قلب‌های تزیینی قرار دهید.

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا