ترندهای کسب و کارعمومی

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس جهت ایجاد فضای سبز در خانه

امروزه با توجه به افزایش جمعیت و گران شدن خانه‌ ها، محیط خانه‌ ها از حالت ویلایی به سبک های آپارتمانی درآمده اند. بسیاری از افراد خواستار این هستند که با خرید چمن مصنوعی از این محیط کوچک  به نحوه احسنت استفاده کنند. استفاده از گیاه‌هان در خانه طراوت و شادابی  ایجاد می‌کند. یکی دیگر از راه‌های ایجاد طراوت و شادابی در خانه‌ها استفاده مناسب از تراس و بالکن به عنوان باغچه‌هایی کوچک در خانه است که می‌توان با اضافه کردن گل و گیاه به آن  محیط دلنشین و آرامی را برای استراحت ایجاد کرد.

نحوه ایجاد فضای سبز در خانه

یکی دیگر از راه‌های ایجاد فضای سبز در خانه استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن و تراس است. چمن‌ های مصنوعی با توجه به ظاهر طبیعی و رنگ سبزی  که دارند باعث ایجاد آرامش در محیط خانه می‌شوند و همین امر می تواند ایده بسیار مناسب و مقرون به صرفه ای در مقایسه با سایر روش های دیگر طراحی باشد. شرکت نید صنعت با ارائه این مقاله در تلاش است تا بتواند افراد را در انتخاب مناسب چمن مصنوعی بالکن و تراس راهنمایی کند.

چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

چمن مصنوعی شباهت زیادی به چمن طبیعی دارد. چمن‌های مصنوعی با توجه به نحوه نگهداری و مراقبت ساده، امروزه در بسیاری از مکان‌ها و محیط‌ها مورد استفاده قرار گرفته اند. با مراجعه به سایت و راهنمایی گرفتن از پشتیبان‌ها می توانید یک انتخاب درست انجام دهید.  با توجه به حساسیت و اهمیتی که بالکن‌ها به خصوص در منازل دارند، انتخاب چمن مصنوعی مناسب بسیار حائز اهمیت است.

ارتفاع الیاف چمن تراس چقدر باید باشد؟

شرکت نید صنعت در سبد کالایی خود انواع مختلفی از چمن‌های مصنوعی را عرضه کرده است که می‌توانید با مراجعه به سایت به راحتی سفارش دهید. با توجه به توصیه کارشناسان این مجموعه  در خصوص چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس و ویژگی‌های آن، در ادامه بیشتر بحث خواهیم کرد. چمن مصنوعی که برای بالکن و تراس در خانه استفاده می‌شود بهتر است این ویژگی‌ها را داشته باشد:

 • استفاده از چمن مصنوعی با الیاف بلند که دارای ارتفاع ۲۵ تا ۳۵ میلی متر است. در نتیجه، الیاف بسیار نرم هستند و شما می توانید با پای برهنه نیز راه بروید.
 • استفاده از چمن مصنوعی با ارتفاع ۲۵ تا ۳۵میلی‌متر باعث شستشوی آسان‌تر و کم بودن میزان جمع آشغال می‌شود.
 • استفاده از الیاف با ارتفاع ۲۵ تا ۳۵ میلی‌متری، باعث حس نرمی و لطافت در فضای تراس و بالکن است.

دلیل استفاده از چمن مصنوعی در بالکن

همانطور که می‌دانید بالکن مکانی است که باعث تهویه هوای، افزایش نور و نورگیری خانه می‌شود. در گذشته این مکان بلا استفاده بوده و حتی در برخی خانه‌ها به عنوان انباری نیز استفاده می‌شد. اما امروزه به عنوان یک فضای استراحت و حتی بازی کودکان از آن استفاده می‌شود. استفاده از چمن مصنوعی در بالکن علاوه بر طروات و شادابی که ایجاد می‌کند، می تواند یک مکان امن برای بازی کودکان باشد.

استفاده از چمن مصنوعی فوتبالی نرم و مناسب مانع از آسیب دیدن پاها می‌شود. هم‌چنین از دیگر دلایل استفاده از چمن مصنوعی در بالکن، راحتی نصب در مقایسه با مصالح  دیگر است. زیرا با توجه به ساختار بالکن‌ها که اکثرا از سرامیک هستند، نصب چمن مصنوعی راحت است و نیاز به ایجاد زیرساخت محکم ندارد.

چمن مصنوعی برای کف بالکن

از آنجا که کف بالکن مکانی هست که بیشتر در معرض ضربه و فشار قرار می گیرد، انتخاب چمن مناسب بسیار مهم است تا علاوه بر زیبایی که برای محیط ایجاد می‌کند در برابر این موارد مقاوم باشد و طول عمر بیشتری داشته باشد. شرکت نید صنعت در سبد کالایی خود انواع مختلفی از چمن‌های مصنوعی را ارائه کرده است که در ادامه از ویژگی‌های آن و هم چنین مدل‌های مختلف که برای بالکن مناسب می باشد، صحبت خواهیم کرد.

چمن مصنوعی برای بالکن کوچک

استفاده از چمن مصنوعی تنها مختص به بالکن با متراژهای بالا نمی باشد. بلکه برای بالکن با متراژ های کوچک نیر بسیار مناسب و پر کاربرد می باشد. زیرا با این کار هم فضای زیبا برای بالکن خود ایجاد می کنید و هم می توانید از آن به عنوان محل بازی کودکان، محل استراحت، فضا برای ورزش و … استفاده کنید.

تزیین بالکن با چمن مصنوعی

امروزه تزیین بالکن با چمن مصنوعی یکی از پرطرفدارترین روش ها برای فضا سازی و زیباسازی محیط است. استفاده از فنس چمنی برای دیواره ها و مدل های مختلف چمن برای کف بالکن باعث ایجاد یک فضای سرسبز در محیط خانه می شود.

چمن مصنوعی برای بالکن های کوچک

اکثر بالکن هایی که در خانه ها قرار دارند دارای متراژ پاییی هستند. استفاده از چمن های مصنوعی در این فضا می تواند جلوه زیبایی داشته باشد. زیرا از چمن می توان هم به عنوان یک فضای سرسبز و هم به عنوان یک کف پوش استفاده کرد. همچنین نصب چمن برای چنین فضاهای بسیار راحت است و توسط خود شخص هم قابل اجرا می باشد.

ویژگی چمن مصنوعی مناسب برای بالکن و تراس

چمن های مصنوعی در انواع مختلف الیاف کوتاه، الیاف متوسط و الیاف بلند تولید می‌شوند که هر کدام کاربرد‌های متفاوتی دارند. هم چنین، نرمی و لطافت الیاف چمن‌های مصنوعی می‌تواند ملاک انتخاب چمن مصنوعی برای هر شخص باشد. در سایت فروشگاه need sanat انواع چمن‌های مصنوعی با قیمت‌های بسیار مناسب عرضه و قابل سفارش هستند. از مهم‌ترین ویژگی‌ های چمن مصنوعی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع الیاف چمن مصنوعی بالکن و تراس: استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن با الیاف بلند بستگی به سلیقه هر شخص دارد که دارای مزایایی است. از مزیت آن می‌توان به این موضوع اشاره کرد هرچقدر بلندی الیاف چمن مصنوعی بیشتر باشد، طبیعی تر به نظر می‌رسد.
 • بالا بودن تراکم چمن مصنوعی: از مهم‌ترین ویژگی‌های چمن مصنوعی برای بالکن تراکم بالای آن می‌باشد، زیرا این کار باعث ایجاد حس طبیعی در فضای تراس می‌شود. .
 • نرم و لطیف بودن الیاف چمن مصنوعی: نرمی و لطافت چمن‌های مصنوعی به نوع نخ و الیافی که در آن استفاده می‌شود بستگی دارد. چمن مصنوعی بالکن و تراس باید دارای بافت نرم باشد که حتی در صورت استفاده نکردن از پاپوش باعث صدمه پا نشود.
 • قابل شستشو بودن: چمن‌های مصنوعی مرغوب باید کاملا قابل شستشو باشند و در صورت خیس شدن بوی نامطبویی نداشته باشند. چمن‌های که برای تراس و بالکن استفاده می‌شود باید دارای زهکش باشند تا جریان آب را از خود عبور دهند و به کف‌شور برسانند. با توجه به نظرکارشناسان شرکت نید صنعت، بهترین مواد برای شستشو، آب و یا شامپو فرش می‌باشد.
 • داشتن تاییده بهداشتی: استفاده از الیافی که دارای سرب بالایی باشد برای پوست بسیار خطرناک است. مخصوصا اگر از این چمن‌های مصنوعی برای بالکن و یا تراس به عنوان محل بازی کودکان استفاده کنید. شرکت نید صنعت با ارائه چمن‌های مصنوعی که دارای تاییده بهداشت است، سلامتی کامل را برای مشتریان خود فراهم کرده است.

تزیین بالکن با چمن مصنوعی

روش های زیادی برای بالکن وجود دارد که زیبایی خاصی به آن ببخشد. استفاده از چمن مصنوعی برای کف و یا دیواره ها و یا استفاده از فنس چمنی که از انواع مختلف چمن مصنوعی است، راه های ایجاد زیبایی در بالکن است. هم چنین می توانید با استفاده از گلدان و گیاهان طبیعی و مصنوعی زیبایی چندانی به بالکن می دهد.

طرح‌ها و مدل‌های چمن مصنوعی برای بالکن

در بالا، ویژگی‌های اصلی مورد نیاز در خصوص انتخاب چمن مصنوعی برای بالکن به صورت کامل بیان شد. در این بخش با معرفی چندین چمن مصنوعی که توسط شرکت نید صنعت برای بالکن عرضه می‌شود می‌پردازیم. از نمونه چمن مصنوعی مناسب برای بالکن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارای قیمت بسیار مناسب است و رنگ سبز بسیار دلنشینی دارد که به راحتی قابل شستشو می‌باشد.
 • دارای تراکم بالا در مقایسه با سایر چمن‌های مصنوی است. الیاف چمن مصنوعی رویال بلژیکی مشابه به چمن طبیعی هستند.
 • به خاطر جنس الیافی که دارد، در برابر ضربه و فشار مقاوم می‌باشد. هم چنین، این چمن بسیار طبیعی و همانند چمن های روییده شده در فصل بهار می‌باشد.

مزایا و معایب چمن مصنوعی برای بالکن

در کنار استفاده از چمن مصنوعی می‌توانید از سایر طراحی‌‌ها از جمله میز و صندلی تاب و گلدان و… برای ایجاد زیبایی در محیط بالکن و تراس استفاده کنید. کاربرد این المان ها علاوه بر طرراوت و زیبایی که برای منزل ایجاد می‌کند دارای مزایای دیگر نیز می‌باشد:

 • فضای سبز در خانه: گذراندن آخر هفته و یا روز‌های تعطیل در چنین مکانی در کنار خانواده و دوستان می‌تواند فوق‌العاده دلنشین باشد.
 • محل بازی برای کودکان: از مهمترین دلایلی که کارشناسان شرکت نید صنعت به استفاده از چمن مصنوعی در بالکن اشاره می‌کنند، ایجاد  فضای بازی امن و زیبا در خانه برای کودکان است. در نتیجه استفاده از چمن‌هایی با الیاف لطیف می‌تواند ایده بسیار زیبا برای این مکان‌ها باشد.
 • ایجاد فضای ورزشی: یک محیط ورزشی کوچک که با کف پوش چمن مصنوعی در بالکن ایجاد شده است. می‌تواند انگیزه‌ای برای انجام تمرینات ورزشی باشد.
 • راحتی در نگهداری و شستشو: از آنجا که نگهداری از چمن‌های مصنوعی بسیار راحت‌تر از چمن‌ طبیعی است و نیاز به هرس کردن ندارد، پیشنهاد  کارشناسان نید صنعت، استفاده از چمن مصنوعی در بالکن و تراس است. هم چنین شستشو و نگهداری این مدل از چمن‌ها بسیاز راحت و تنها با جارو کردن تمیز می شود.
 • کاهش دمای محیط: با توجه به ساختار و مصالحی که در بالکن‌ و تراس  استفاده شده است،  تابش آفتاب باعث گرم شدن فضای محیط اطراف می‌شود. استفاده از چمن مصنوعی این مزیت را دارد که با جذب گرما، باعث طراوت و تازگی خاصی شود.
 • مقرون به صرفه بودن: شاید در نگاه اول استفاده از چمن مصنوعی برای بالکن کمی هزینه بر باشد. اما اگر کمی دقت کنید با توجه به نحوه نگهداری، عدم نیاز به آب، نصب آسان و سریع و… گزینه بسیار مناسب برای بالکن و تراس منازل می‌باشد.
 • طول عمر بالا چمن مصنوعی بالکن: ماندگاری و طول عمر چمن‌های مصنوعی، ملزم به این است که از چمن‌های مصنوعی با  کیفیت استفاده کنید. شرکت نید صنعت با ارائه چمن‌های مصنوعی  استاندارد در سبدکالایی خود، انتخاب را برای مشتریان خود راحت کرده است.

قیمت چمن مصنوعی برای بالکن و تراس

مهمترین دغدغه افراد در خرید چمن‌ مصنوعی، قیمت آن می‌باشد. شرکت نید صنعت با توجه به سابقه بالایی که در فروش چمن مصنوعی دارد، با ارائه قیمت‌های بسیار مناسب سعی دارد رکورد دار در این زمینه باشد. اگر قصد خرید دارید با شماره تلفن ۰۲۱۵۷۷۳۲ تماس بگیرید. ‌ عوامل مختلفی در تعیین قیمت چمن‌های مصنوعی مورد توجه قرار می گیرند که از مهم‌ترین این عوامل می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ارتفاع چمن
 • تراکم چمن
 • تاثیر وزن بر هزینه چمن مصنوعی
 • پوشش لایه زیرین چمن مصنوعی
 • بافت چمن مصنوعی

در خصوص چمن‌ها با الیاف کوتاه می‌توان به مدل‌های ماهونیا۲۵ و وندا اشاره کرد. یک چمن تک بافت بهاره و وندا چمن مصنوعی با بافت سه لایه پاییزه است. این دو مدل از چمن‌ها جزء چمن‌های پر طرفدار در طراحی بالکن و تراس‌ها می‌باشند. چمن مصوعی ماهونیا ۲۵ دارای الیافی بسیار نرم و پر تراکم هست که در مقابل ضربه و فشار بسیار مقاوم و انعطاف پذیر می‌باشد. چمن مصنوعی وندا نیز همانند ماهونیا ۲۵ الیاف لطیف و نرمی دارد. تنها تفاوت آن‌ها از لحاظ نوع الیاف و ساختار آن می‌باشد.

برای خرید چمن مصنوعی این مراحل را باید طی کنید:

 1. اندازه گیری بالکن و تراس
 2. انتخاب چمن مصنوعی مناسب برای بالکن
 3. زیرسازی فضای بالکن

نحوه نصب چمن مصنوعی در بالکن

نصب چمن مصنوعی در عین سادگی که دارد  دارای جزئیاتی است که هر شخص قبل از نصب آن باید به این نکات دقت کند. در مرحله اول باید در خصوص کف‌سازی دقت کنید. معمولا کف بالکن‌ها از سرامیک بوده و صافی مد نظر برای نصب چمن مصنوعی را دارا می‌باشد.

 صاف نبودن کف بالکن علاوه بر اینکه باعث می‌شود نصب به خوبی انجام نشود، باعث مصرف زیاد در چسب نیز می‌شود. هم چنین باید به این مسئله دقت کنید که شیب بالکن به صورتی باشد که آب را به کف‌شور هدایت کند. مرحله بعد در خصوص نصب چمن مصنوعی برای بالکن باید به نوع چمن مورد استفاده دقت کنید. استفاده از چمن مصنوعی که دارای زهکش برای خروج آب از داخل چمن باشد، از مهم‌ترین فاکتورها برای انتخاب چمن مصنوعی بالکن می‌باشد.

آیا می توان بدون چسب از چمن تراس استفاده کرد؟

برخی از افراد به دلیل حفظ بالکن خود خواستار استفاده از چسب برای نصب چمن مصنوعی نیستند. در این موارد استفاده از نوار اتصال گزینه بسیار مناسب برای نصب این مدل از چمن‌ها است. از مزایای که این گونه از نصب‌ها دارد این است که به راحتی می‌توانید چمن مصنوعی را جمع و پهن کنید. این کار باعث می‌شود که شستشو به راحتی انجام گیرد.

طول و عرض بالکن چقدر است؟

مورد دیگر که بسیار با اهمیت است این مسئله است که اندازه بالکن(طول و عرض) را گرفته و چند سانتی بزرگتر از اندازه گرفته شده چمن خود را برش بزنید. اینکار باعث می‌شود که چمن محکم‌تر در جای خود ثابت بماند. زمان مورد نیاز برای نصب بالکن‌های کوچک و متوسط حداکثر یک نصف روز برای نصب آن نیاز هست. اما اگر متراژ بالکن مورد نظر بزرگتر باشد زمان بیشتر ی لازم دارد. در خصوص این مسائل می‌توانید با واحد فروش شرکت نید صنعت تماس بگیرید تا به صورت کامل اطلاعات لازم را کسب کنید.

طریقه نگهداری چمن مصنوعی بالکن و تراس

طریقه نگهداری از چمن‌های مصنوعی یکی از عوامل مهم در طول عمر چمن مصنوعی می‌باشد. نگهداری از چمن مصنوعی در فصل گرما و سرما متفاوت است، اما سخت نیست. ساده‌ترین راه برای نگهداری، تمیز نگهداشتن آن می‌باشد. در ادامه نحوه نگهداری در هر فصل را توضیح خواهیم داد.

 • نگهداری در فصل بهار:
  همانطور که پیشتر نیز گفتیم، چمن مصنوعی بهترین گزینه برای کف تراس و بالکن می‌باشد. درکنار این ایده استفاده از گلدان و گل گیاه نیز بسیار مرسوم است. اما مشکلی که در فصل بهار هست رشد گیاهان است که ممکن است باعث خرابی چمن مصنوعی شود. برگ‌های خشک و ریخته جای مناسب برای رشد قارچ و کپک هست، پس در فصل بهار باید مراقب این موارد باشید.
 • نگهداری در فصل تابستان:
  گرمای تابستان و شدت تابش آفتاب ممکن هست به الیاف چمن مصنوعی آسیب بزند. تابش مستقیم ممکن هست که باعث تغییر رنگ و یا تخریب چمن مصنوعی بالکن شود. برای جلوگیری از آسیب‌های احتمالی ساده‌ترین راه تمیز نگهداشتن مداوم آن است.
 • نگهداری در فصل زمستان:
  بیشتر افراد بر این باور هستند که سرمای زمستان بر عمر چمن مصنوعی اثر گذاشته و آن را کم می‌کند. چمن‌های مرغوب حتی در زیر بارش برف‌های سنگین نیز کاملا سالم و بدون نقض باقی می‌مانند. تنها موردی که در فصل زمستان وجود دارد، یخ زدگی تیغ‌ها می‌باشد. به خاطر همین مسئله توصیه می‌شود در زمان یخ زدگی از راه رفتن روی چمن مصنوعی خوداری کنید تا باعث شکسته شدن تیغ‌ها نشود.

نمونه کارهای شرکت نید صنعت

از نمونه پروژه های که شرکت نید صنعت انجام می‌دهد ارائه و نصب چمن‌ مصنوعی بر روی بالکن و تراس هست. تیم نصاب و پشتیبان این مجموعه در تلاش است با ارئه خدمات عالی رضایت مشتریان خود را جلب کند. شرکت نید صنعت نمونه کارهای زیادی در زمینه روف‌گاردن، پشتبام، بالکن و تراس انجام داده است. برای دیدن نمونه کارها و هم چنین مشاوره از پشتیبانی سایت می‌توانید به مقالات زیر مراجعه کنید:

تمام تلاش تیم شرکت نید صنعت در این راه است که با ارائه خدمات از مشتریان خود حمایت کند.

سوالات پرتکرار

 1. آیا چمن مصنوعی برای تراس مناسب است؟
  با توجه به نحوه نگهداری، طول عمر، زیبایی و… که چمن مصنوعی دارد گزینه بسیار مناسبی برای استفاده از بیشتر فضا‌ها به خصوص تراس و بالکن در محیط منازل و مکان‌های غیر مسکونی می‌باشد.
 2. آیا امکان نصب چمن مصنوعی در بالکن وجود دارد؟
  چمن مصنوعی یک ایده بسیار فوق العاده برای طراحی فضای بالکن و تراس می‌باشد. با توجه به نوع ساختارکه بسیار سبک می‌باشد، نوع نصب که به راحتی انجام می‌گیرد تنوع در نوع چمن مصنوعی که در انواع مدل‌های پرز کوتاه، پرزبلند، پرز متوسط تولید می‌شود، برای بالکن و تراس که به یک محیط دلنشین قرار است تبدیل شود. مناسب می‌باشد.
 3. معایب استفاده از چمن مصنوعی چیست؟
  درکنار مزایای زیادی که چمن مصنوعی دارد، معایب نیز دارد که باید به آن اشاره کرد:
  قیمت بالای آن نسبت به سایر مصالح طراحی دکوراسیون
  نوع جنس آن که ممکن است در برابر تابش آفتاب تغییر رنگ داده و از بین برود
 4. آیا آب میتواند از چمن مصنوعی عبور کند؟
  با توحه به ساختار لایه ای که چمن‌های مصنوعی دارد، عبور آب از آن به راحتی انجام می‌گیرد. در هنگام نصب چمن مصنوعی از زهکش‌های مخصوص استفاد می‌شود تا آب اضافی به راحتی عمق چمن گذشته و از آن خارج شود.
 5. آیا چمن مصنوعی به راحتی قابل نگهداری و تمیز کردن است؟
  از آنجا که می‌دانید از دلایل مهم در استفاده از چمن‌های مصنوعی نحوه نگهداری آسان آن در مقایسه با چمن طبیعی می‌باشد. الیاف این چمن‌هابه نحوی ساخته شده است که به راحتی با یک جارو و دستمال قابل تمیزکاری است. همچنین به دلیل اینکه این چمن‌ها نیاز به آبیاری و هرس کردن ندارند نگهداری از آن‌ها بسیار راحت می‌باشد.
 6. طول عمر چمن مصنوعی چگونه است؟
  اگر به درستی از چمن مصنوعی نگهداری کنیم، طول عمر آن بیشتر می‌شود. تمیز کردن مداوم آن، جلوگیری از ضربه و فشار، استفاده از نوع درست چمن مصنوعی در مکان مناسب، باعث افزایش طول عمر چمن مصنوعی می‌شود.
 7. آیا امکان استفاده از چمن مصنوعی در سقف وجود دارد؟
  امروزه استفاده از پشتبام به عنوان مکان‌های استراحت و سبز بسیار رواج پیدا کرده است. استفاده از چمن طبیعی در این مکان‌ها دردسرهای مختص به خود را دارد. کاشت چمن طبیعی و آبیاری روزانه آن امکان این را دارد که سقف ریزش کند در نتیجه چمن مصنوعی یک ایده بسیار فوق العاده برای سقف، بالکن و تراس می‌باشد.
 8. آیا امکان رشد علفهای هرز در میان چمن مصنوعی وجود دارد؟
  با توجه به نوع زیر ساخت‌های که در نصب چمن مصنوعی از آن استفاده می‌شود، امکان رشد علف‌های هرز از لبه‌ها و منافذ موجود در بین الیاف چمن مصنوعی وجود دارد.
 9. آیا چمن مصنوعی حشرات را به خود جذب میکند؟
  با توجه به نوع ساختار چمن مصنوعی، امکان جذب حشرات وجود ندارد، مگر اینکه نظافت این چمن‌ها رعایت نشود و این عامل باعث جذب حشرات و رشد قارچ و… شود.
 10. چمن مصنوعی بر روی چه سطحهای قابل نصب است؟
  چمن مصنوعی بر روی هر سطوحی از بتن، سرامیک ، کاشی گرفته تا آسفالت قابل نصب می‌باشد. این مسئله را در نصب چمن مصنوعی باید در نظر داشت که هر چه سطح صاف و سیقلی تر باشد نصب راحت‌تر و استفاده از موادی مانند چسب نیز کمتر خواهد بود.
 11. نحوه شستشوی چمن مصنوعی به چه طریقی است؟
  شستشوی چمن مصنوعی بسیار راحت است. الیاف این مدل از چمن‌ها به نحوی ساخته شده اند که نها با یک دستمال و آب به راحتی قابل تمیزکاری هستند. هم چنین برای مکان‌های مثل تراس و بالکن، می توان از جاروبرقی برای مکش گرد و خاک نیز استفاده کرد.
 12. کاربردهای چمن مصنوعی چیست؟
  امروزه چمن‌های مصنوعی بیشتر از سایر مصالح طراحی دکوراسیون طرفدار پیدا کرده است. با پیشرفت تکنولوژی تولید چمن مصنوعی نیز گسترش پیدا کرده است. هم چنین امروزه برای طراحی دیوار،جدا سازی و محصور کردن بسیاری از مکان‌ها از یک مدل چمن مصنوعی با عنوان استفاده می‌شود. این مدل از فنس چمنی در مقایسه با سایر جدا کنده ها بسیار مقرون به صرفه می‌باشد.
دکمه بازگشت به بالا