بین المللترندهای کسب و کار

لاتاری شانس برنده شدن

شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا چقدر است؟

بر اساس تجزیه و تحلیل های بلندمدت داخلی american dream ، شانس گرفتن گرین کارت در حال حاضر حدود 1:25 تا 1:75 (بسته به منطقه ای که در آن زندگی می کنید) است-برای اروپایی ها ، اخیراً حدود 1:45. این بدان معناست که تقریباً از هر 45 شرکت کننده یک نفر در واقع گرین کارت می گیرد.

از آنجا که درخواست های ثبت نام لاتاری گرین کارت فقط باید به صورت آنلاین ارسال شود ، تعداد کلی متقاضیان در سراسر جهان نسبت به اوایل راه اندازی قرعه کشی گرین کارت کاهش یافته است. کاهش قابل ملاحظه دیگر درخواست ها ناشی از  مقررات گذرنامه بود ، که در سال 2019 به اجرا درآمد. این نیز بر شانس شما برای برنده شدن تأثیر مثبت خواهد گذاشت. “رقابت” کمتر به معنای شانس موفقیت بیشتر است!

شانس برنده شدن در لاتاری گرین کارت آمریکا برابر است با آمار برنده ها تقسیم بر آمار ثبت نام کنندگان در لاتاری. جدیدترین و آخرین آمار لاتاری گرین کارت آمریکا که در سال 2020 درسایت وزارت امور خارجه آمریکا اعلام شد، مربوط به لاتاری سال 2017 است.

 

آمار لاتاری گرین کارت آمریکا 2017:

  • ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا: 737181 نفر
  • برنده لاتاری گرین کارت آمریکا: 4500 نفر
  • ویزای صادر شده: 2106 نفر

نکته اینکه تعداد ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا که به مرکز کنسولی کنتاکی ارسال شده است 737181 فرم میباشد اما این آمار تمام فرم هاست که بسیاری از آنها فرم های اشتباه است و در هنگام قرعه کشی بسیاری حذف میشوند.

طبق آمار از هر هزار نفر، 6 نفر برنده لاتاری گرین کارت آمریکا میشوند.

آمار لاتاری گرین کارت آمریکا 2021 شاید در سال 2024 منتشر شود. یکی از نقاط ضعف وب سایت وزارت امور خارجه آمریکا، کندی در انتشار آمار ویزا است.

با توجه به اینکه در لاتاری گرین کارت آمریکا 2022، بسیاری از افراد تصور میکردند که لاتاری گرین کارت آمریکا لغو شده و بسیاری نیز در این تصور بودند که ویزای لاتاری گرین کارت آمریکا به دلیل حکم تراول بن ترامپ برای ایرانیان صادر نمیشود، قطعا تعداد ثبت نام لاتاری گرین کارت آمریکا بسیار کمتر از سال های پیش بود و این به معنی افزایش شانس ثبت نام کننده های لاتاری گرین کارت آمریکا 2022 بود.

خانواده ها می توانند شانس گرین کارت خود را دو برابر کنند

طبق قوانین فعلی ، فقط یک درخواست گرین کارت برای هر فرد در سال مجاز است. چندین درخواست برای یک شخص امکان پذیر نیست و منجر به رد صلاحیت خودکار می شود.

با این حال ، راه دیگری برای افزایش شانس برنده شدن برای زوج های متاهل وجود دارد. از آنجا که همسران برندگان گرین کارت به طور خودکار واجد شرایط دریافت گرین کارت هستند ، هر دو شریک می توانند درخواست دهند و بنابراین شانس برنده شدن را دو برابر می کنند ( شانس مضاعف )!

در صورت برنده شدن ، فرزندان شما نیز به شرط داشتن سن کمتر از 21 سال حق دریافت گرین کارت را خواهند داشت – اگر یک نفر برنده شود ، همه برنده می شوند!

به هر حال: هنگام ارسال درخواست خود ، نیازی نیست که شما و شریکتان ازدواج کنید. هنوز حدود شش ماه فرصت دارید تا اعلان نتیجه را دریافت کنید. در صورت ازدواج یا داشتن فرزند ، اعضای جدید خانواده به طور خودکار واجد شرایط دریافت گرین کارت نیز خواهند بود (البته این نیز خود قوانین و مقرارتی دارد، از اینجا میتوانید درمورد قوانین ازدواج و طلاق اطلاعات کسب کنید).

بالا بردن شانس برنده شدن در لاتاری با ثبت نام صحیح

هرساله میلیون ها نفر ثبت نام میکنند اما بیش تر این افراد صحیح ثبت نام نمیکنند و در نهایت رد میشوند، شما میتوانید اشتباهات رایج که باعث ردی در ثبت نام لاتاری آمریکا میشود را در دیگر مقالات مربوطه سایت مطالعه کنید.

شانس برنده شدن در لاتاری، چقدر است؟

شانس برنده شدن در لاتاری 2023، این امکان را برای شما فراهم می‌ آورد که جزو افرادی باشید که گرین کارت آمریکا را دریافت کرده و می‌ توانند در این کشور، به صورت دائم اقامت داشته باشند. از دیگر روش‌ هایی که می توانید از طریق آن ها، به ایالات متحده مهاجرت کنید، می توان به : ویزای کار و یا خانوادگی، اشاره کرد. اما ارزان ترین راه برای مهاجرت و دریافت اقامت دائم به آمریکا، شرکت در لاتاری است.

وقتی شانس خود را امتحان کنید و در لاتاری، برنده شوید، USCIS ( خدمات شهروندی و مهاجرت ایالات متحده )، درخواست گرین کارت شما را تایید می کند و این مرکز، از متقاضی اصلی گرین کارت، دعوت می کند تا مراحل اداری دریافت گرین کارت را در سفارت ایالات متحده در کشور خود، انجام دهد. به این امور، در اصطلاح رسیدگی کنسولی می گویند. البته این مراحل از سال 2004، به صورت آنلاین، تغییر یافته است.

شانس برنده شدن در لاتاری، بر اساس دوره ای که در آن شرکت می کنید و منطقه جغرافیایی شما، متفاوت می باشد. البته هیچ کشوری بیش از 7 درصد از برندگان لاتاری، را شامل نمی شود و این مقدار، در همه کشور ها برابر است. اما تعداد شرکت کنندگان تاثیر زیادی بر این موضوع و برنده شدن متقاضیان دارد.

همچنین، باید به این نکته نیز توجه داشته باشید، که از بین تمام شرکت کنندگان، فقط برخی پذیرفته می شوند، زیرا باید تمام مراحل ثبت نام لاتاری، درست و بدون خطا انجام پذیرد. همانطور که می دانیم، برای ثبت نام در لاتاری، به پاسپورت و یک قطعه عکس نیاز است که باید طبق شرایط خاصی اسکن و ارسال شوند. به این ترتیب، شانس برنده شدن در لاتاری، برای هر فردی با توجه به حذف شدن سایرین، به دلیل اشتباه در ارسال مدارک، افزایش خواهد یافت.

از دیگر راهکار هایی که می توانید شانس برنده شدن در لاتاری، را از طریق آن محاسبه کنید، نسبت کل گرین کارت های ایالت متحده به هر کشور، است. هر ساله 55000 گرین کارت توسط ایالات متحده آمریکا، از طریق لاتاری، صادر می شود. به هر کشور نیز، 7 درصد تعلق می گیرد. به این ترتیب، سهم کشورمان ایران، 4500 الی 5000 نفر می شود. شما با دقت در ارسال مدارک و هنگام پر کردن فرم ها، باید شانس برنده شدن خود را افزایش دهید.

متقاضیان لاتاری، توجه داشته باشید، داشتن مدارک تحصیلی عالی و یا شغل خوب، در شانس برنده شدن در لاتاری، تاثیری ندارد. اگر شما قصد داشته باشید، ویزای تحصیلی یا ویزای کاری یا سرمایه گذاری دریافت کنید؛ باید حتما به لحاظ تحصیلی یا شغلی در سطح بالایی قرار داشته باشید. اما اگر هدف شما، برنده شدن در لاتاری است؛ شانس شما از طریق مدارج تحصیلی یا شغلی افزایش پیدا نخواهد کرد.

از نکات مهم دیگری که حتما باید به خاطر داشته باشید، شانس برابر برای همه شرکت کنندگان در لاتاری، است. شما باید سعی کنید این شانس برابر را با اقدامات اشتباه از دست ندهید. یکی از این اقدامات، ثبت نام بیش از حد در لاتاری است. اگر شما در طول یک سال، بیش از یک بار در لاتاری ثبت نام کنید، نه تنها شانس دو برابر پیدا نخواهید کرد؛ بلکه همان شانس برابر را نیز از دست خواهید داد.

شانس برنده شدن در لاتاری متاهلین

به دلیل قوانینی که برای لاتاری، وضع شده است، شانس متاهلین برای برنده شدن در لاتاری، نسبت به سایرین بیشتر است. زیرا، اگر شما در این قرعه کشی، برنده نشوید، ممکن است همسرتان در لاتاری، برنده شود و رویای شما برای اقامت در آمریکا محقق گردد. به این ترتیب، شانس برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۳، برای زوجین دو برابر است.

می‌توان گفت، تنها راهی که شانس شما را برای برنده شدن در لاتاری، افزایش می‌دهد، متاهل بودن است. البته، این قانون به آن معنا نیست که از ازدواج به منظور برنده شدن در لاتاری، سو استفاده کنید، بلکه این موضوع به متاهلین این امکان را می‌دهد تا هر دو در لاتاری شرکت کرده تا شانس خود را همزمان امتحان نمایند.

زوجین لطفا دقت کنند، در صورتی که ثبت نام شما به درستی انجام نگیرد، نه تنها شانس دو برابر بلکه تنها شانس برنده شدن در لاتاری، را نیز از دست خواهید داد.

بهتر است با ازدواج ساختگی شانس برنده شدن در لاتاری، را از خود و طرف مقابل تان نگیرید. زیرا همانطور که ذکر گردید، ازدواج باید واقعی باشد و در صورتی که قصد تقلب داشته باشید و ازدواج شما ساختگی باشد، به سرعت توسط تیم بازرسی مجرم شناخته خواهید شد. در واقع، ازدواج تقلبی یکی از رایج ترین جرایم مهاجرت است که با بررسی های انجام شده، صحت آن، به راحتی مشخص می گردد.

اگر شما قصد دارید از طریق ازدواج شانس خود را دوبرابر کنید، توجه داشته باشید، که برنده شدن در لاتاری، فقط به معنای برنده شدن در مرحله اول است و شما باید مدارک مورد نیاز برای مرحله دوم را در اختیار داشته باشید تا بتوانید گرین کارت آمریکا را دریافت کنید.

علاوه بر اینکه متاهل بودن، شانس برنده شدن در لاتاری 2023، را دوچندان می کند، مزایای دیگری هم دارد. در صورتی که شما دارای فرزند زیر 21 سال باشید، او نیز همراه شما و همسرتان مجاز به دریافت گرین کارت خواهد شد. به این ترتیب، نیازی نیست نگران خانواده خود باشید. اگر شما یا همسرتان در لاتاری برنده شوید، همه اعضای خانواده ( به شرط آن که فرزندانتان زیر 21 سال باشند )، می توانند به آمریکا مهاجرت کنند. کافی است اطلاعات خود را به صورت دقیق وارد کنید و بارگذاری مدارک لازم برای ثبت نام لاتاری کاملا صحیح صورت بگیرد. با کسب اطلاعات درست در خصوص نحوه ارسال مدارک، می توانید شانس برنده شدن در لاتاری را به درستی استفاده کنید.

شانس برنده شدن در لاتاری مجردین

شانس مجردین برای برنده شدن در لاتاری، سه برابر متاهلین است. البته در صورتی که سن شان زیر 21 سال، باشد. افراد مجردی که سن شان بالای 21 سال است، فقط یک شانس برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۳، را دارند؛ اما افراد زیر 21 سال، می توانند به سه طریق شانس خود را برای برنده شدن در لاتاری، امتحان کنند. اگر شما یکی از متقاضیان زیر 21 سال هستید، می توانید به طریق زیر در لاتاری ثبت نام کنید :

۱یک ثبت نام را به صورت انفرادی انجام دهید و اطلاعات دقیق خود را وارد نمایید. در صورتی که برنده شوید، می توانید با طی کردن مراحل بعدی گرین کارت خود را دریافت کنید.

۲یک ثبت نام را از طریق پدر خود ثبت کنید و اطلاعات کامل او را وارد سامانه کنید. در صورتی که پدرتان در لاتاری برنده شود، شما نیز، حق دریافت گرین کارت و زندگی در آمریکا را به دست خواهید آورد.

۳یک ثبت نام نیز، از طریق مادر خود انجام دهید و اطلاعات او را همراه با مدارک مورد نیاز وارد کنید. اگر مادرتان در لاتاری برنده شود، شما نیز به عنوان فرزند حق مهاجرت به آمریکا را خواهید داشت.

همانطور که مشاهده کردید، برای مجردین زیر 21 سال شانس برنده شدن در لاتاری 2023، بسیار زیاد است. مشروط به آن که اطلاعات ثبت نام به درستی وارد شده باشد و اسکن مدارک نیز کاملا صحیح ارسال گردد. به عبارتی دیگر، مهاجرت و زندگی در آمریکا برای خانواده هایی که فرزند زیر 21 سال دارند بسیار آسان است. در صورتی که در لاتاری برنده شده و بتوانند مراحل بعدی را نیز به درستی پشت سر بگذارند.

یکی دیگر از مواردی که حتما باید به آن توجه داشته باشید، لزوم مهاجرت فردی است که در لاتاری، برنده شده و گرین کارت او صادر گردیده است. به عبارتی، اگر شما به عنوان یک فرد زیر 21 سال شانس زندگی در آمریکا را از طریق پدر یا مادرتان امتحان کرده اید ولی مادر یا پدرتان قصد زندگی در آمریکا را ندارد، شما نیز نمی توانید به آمریکا مهاجرت کنید. زیرا طبق قوانین فقط شخصی که برنده شده است اجازه ورود به خاک آمریکا دارد و در صورتی که مایل باشد می تواند همسر و فرزند زیر 21 سال خود را نیز همراه ببرد.

به این ترتیب، دقت داشته باشید قبل از ثبت نام، باید به صورت خانوادگی تصمیم بگیرید که قصد مهاجرت به آمریکا را دارید و در صورتی که پدر یا مادرتان در لاتاری برنده شد، اما اقدامی برای رفتن نکرد شما نیز، این شانس را از دست خواهید داد.

مشاوره برای شانس بیشتر برای برنده شدن در لاتاری

همانطور که ذکر شد، شانس برنده شدن در لاتاری ۲۰۲۳، برای همه افراد یکسان است و اگر شما برای افزایش شانس خود متوسل به راهکار های تقلبی شوید به سرعت مشخص می گردد و شما رد صلاحیت خواهید شد. آنچه می تواند شما را در این راه موفق کند، کسب اطلاعات دقیق و درست درباره لاتاری، نحوه ثبت نام، چگونگی ارسال مدارک، چگونگی صدور گرین کارت و تمامی مراحلی است که باید طی کنید.

توجه داشته باشید، اگر هدف شما فقط شرکت در لاتاری، و امتحان شانس تان باشد و برای ادامه ماجرا برنامه ای نداشته باشید، فقط شانس بقیه را از بین برده اید و اقدامی اشتباهی انجام داده اید. پس بهتر است به صورت منطقی درباره مهاجرت به آمریکا و زندگی در این کشور فکر کنید و بعد از آن که کاملا مطمئن شدید، اقدام به ثبت نام نمایید.

از دیگر مواردی که قبل از افزایش شانس برنده شدن در لاتاری 2023، باید مد نظر قرار دهید، داشتن پاسپورتی معتبر زمان ثبت نام لاتاری است. شما ابتدا، باید مراحل ثبت نام را به درستی پشت سر بگذارید و سپس به فکر برنده شدن در لاتاری باشید. به همین منظور، سعی کنید عکسی که ارسال می کنید تمام ویژگی های مورد قبول اداره مهاجرت آمریکا را داشته باشد تا هنگام بررسی تمامی شرایط عکس لاتاری رعایت شده باشد که رد صلاحیت نشوید.

همچنین، اطلاع از زمان بندی مراحل بعدی به میزان زیادی در دریافت گرین کارت شما تاثیر دارد. زیرا بعد از برنده شدن در لاتاری و ارسال مدارک، شما باید معاینه پزشکی انجام دهید و جواب این معاینه، فقط تا 180 روز اعتبار دارد. پس دقت داشته باشید، اگر از مدت تعیین شده بگذرد، شما شانسی که در لاتاری به دست آورده اید، به راحتی از دست خواهید داد.

در چند سال اخیر، به دلیل ریاست جمهوری ترامپ، ایرانیان از شرکت در لاتاری، محروم بودند و هیچ ایرانی اجازه شرکت در این قرعه کشی بزرگ را نداشت. اما با آغاز دوره جو بایدن، تمام قوانین پیشین لغو شده و مانند سال های قبل ایرانیان نیز می توانند در لاتاری شرکت نمایند.

دکمه بازگشت به بالا