ترندهای کسب و کارعمومی

نحوه تشخیص قاب سیلیکونی اصل

و اما … نحوه تشخیص قاب سیلیکونی اصل

حرف های زیاده در رابطه با قاب سیلیکونی اصلی گفته می شود. نکاتی که در ادامه به شما خواهم گفت قطعا دقیق ترین راه برای نحوه تشخیص قاب سیلیکونی اصل می باشد. برای تهیه قاب گوشی سامسونگ به فروشگاه اینترنتی اروس دیجیتال مراجعه فرمایید. بنا ندارم که در این مقاله مواردی را بیان کنم که به ان باور ندارم یا از سایتی ترجمه کرده باشیم. هرچه در ادامه می بینید حاصل سالها تجربه در زمینه پخش لوازم جانبی موبایل می باشد که قطعا در هیچ مقاله ای پیدا نمی کنید.

قاب سیلیکونی اصلی به هیچ عنوان کثیف نمی شود

اصلی ترین نکته برای تشخیص قاب سیلیکونی اصلی این است که بدانید قاب سیلیکونی اصلی به هیچ عنوان، دقت کنید به هیچ عنوان کثیف نمی شود! حتی اگر چند سال هم استفاده شود باز هم کثیف نمی شود (حتی اگر رنگ آن سفید هم باشد) و به راحتی با دست کشیدن یا شستن با مایع دستشویی تمیز می شود.

اگر قاب شما کثیف شد، احتمال اینکه کپی باشد بسیار بالاست.

قاب اصلی سیلیکونی ژله ای نیست !

این مورد هم یکی از اصلی ترین مواردی می باشد که باعث می شود که خریدار دچار اشتباه شود. یک بار برای همیشه بدانید. سیلیکون یک مواد معدنی می باشد که ذاتا نرم و تقریبا مایع است و به تنهایی نمی توان از ان برای قاب گوشی استفاده کرد !

پس سیلیکون برای اینکه به شکل گوشی شما در بیاید و بتوانند با آن قاب بسازند نیاز به یک قالب دارد که قالب آن از جنس پلی کربنات می باشد و بسیار سخت و محکم می باشد. در نتیجه سیلیکون را بر روی قالب پلی کربنات قرار می دهند تا بتوانند از ان قاب گوشی بسازند  با ترکیب این دو قاب سیلیکون ساخته می شود.

برای اینکه بهتر متوحه شوید عکس زیر را ببیند که از قاب های خودمان در فروشگاه گرفته ایم.

 ببینید که لایه سیلیکون روی پلی کربنات قرار گرفته و از داخل هم موکت شده است ! حالا با این شرایط پشت قاب سیلیکونی کاملا سخت و محکم بوده و خم نمی شود. منظورم بدنه بیرونی آن نیست، بدنه ی بیرونی قاب سیلیکونی شبیه پاک کن خمیری های دوران مدرسه می باشد ?

فقط از داخل محکم شده و خم نمی شود. پس قاب سیلیکون قابل خم شدن نیست و فقط یکی سری از نقاط نرم و بدون لایه پلی کربنات می باشد.

ببینید که جای دکمه ها بدون لایه پلی کربنات بوده و کاملا نرم می باشد. لبه پایینی در نسخه های زیر بسته هم کاملا نرم و قابل انعطاف می باشد. منظور از نرم بودن نرمی پلاستیکی نیست بلکه بیشتر از نرمی پلاستیک و البته حسی بسیار لذت بخش ?

اصلش پلمبه !

چند مدل پک و بسته بندی از قاب سیلیکونی اصلی در بازار وجود دارد و تنها یک نسخه است که بالاترین کیفیت را داشته و آن ها نسخه پلمب آن می باشد. از انجایی که نسخه های غیر اصل از پک پلمب هم در بازار موجود دارد عکس پک اصل را برای مشاهده شما در ادامه قرار داده ام.

 به نوشته های پشت و روی قاب دقت کنید. مهمترین قسمت این دو نوشت ها هستند که با چه فونتی و چه دقتی نوشته شده اند.

رنگ قاب اصلی ثابته

ثابت بودن رنگ یکی از مواردی هست که با گذشته زمان در قاب سیلیکونی مشخص می شود. برای نکات قبل از خرید و نحوه تشخیص قاب سیلیکونی اصل سه مورد بالا کفایت می کند اما برای محکم کاری باید بدانید که رنگ قاب سیلیکونی در مدت زمان های طولانی تغییر نمی کند و همچنان ثابت می باشد

انواع قاب های سیلیکونی

قبل از اینکه بخواهیم در مورد ویژگی‌ها و شکل‌وشمایل گارد سیلیکونی اورجینال صحبت کنیم، بهتر است ابتدا نگاهی به انواع قاب های موجود در بازار داشته باشیم. توجه داشته باشید که تنوع کاورهای سیلیکونی موجود در بازار، بسیار بالاست. مثلا این روزها قاب های رنگین‌کمانی محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند؛ کاورهایی که خودشان نسخه اصلی یا های کپی دارند و موقع خرید حسابی باید به این موضوع دقت کنید.

به صورت کلی، قاب های سیلیکونی موجود در بازار، چند کیفیت (نه ظاهر) مختلف دارند که به سفارش کشورها و شرکت‌های مختلف تولید می‌شوند. هرکدام از این قاب‌ها، ویژگی‌های مخصوص به خود را دارند و بعضا ممکن است هرکدام مشخصه‌های خاص خود را داشته باشند.

  • اصلی یا اورجینال
  • های کپی (شرکتی)
  • کپی

در ادامه، به تفصیل در مورد تشخیص قاب سیلیکونی اصلی از کپی و ویژگی های هرکدام از این گاردها صحبت خواهیم کرد.

کاورهای سیلیکونی اورجینال یا اصل، ضخامتی بالا (عمدتا 2 میلی‌متر) دارند و نسخه‌های مختلفی از آنها را در بازار می‌توان پیدا کرد. کیفیت این قاب‌ها به اندازه‌ای بالاست که وقتی آنها را در دست می‌گیرید، حس لطافت و نرمی قاب، به خوبی منتقل شده و کاملا متوجه می‌شوید که محصولی ارزشمند را در دست دارید. به علاوه، این گاردها یک ویژگی مشترک دارند: تست فندک و خودکاردر واقع، این قاب‌های در برابر آتش مقاوم هستند و این یعنی رنگ آنها به هیچوجه نمیریزد!

خود هم البته چندین مدل دارد! بعضی سفارش مالزی هستند و بعضی دیگر نیز به سفارش چین و ویتنام که کیفیت آنها می‌تواند بسته به شرکتی که سفارش داده، تا حدودی متفاوت باشد. در بخش داخلی این گاردها، بسته به مدل، از موکت یا مخمل استفاده می‌شود و بسیار نرم است تا هیچ آسیبی به موبایل نرسد. در برخی از مدل‌هایی که داخل‌شان از جنس مخمل است (که البته ربطی به سال تولید هم ندارد) حتی مدل گوشی هم حک می‌شود. علاوه بر این، به خاطر لطافت بالایی که این گاردها دارند، کثیفی و آشغال را خیلی راحت به خود جذب می‌کنند که این موضوع، نشاندهنده کیفیت بالای آن است!

مثلا یکی از انواع قاب های سیلیکونی اصلی که در فروشگاه آلوتاپ نیز به فروش می‌رسد، گاردهای پاک‌کنی (یا به گفته بعضی، صابونی!) هستند. این قاب‌ها تست فندک دارند و اگر روی آنها با خودکار بکشید، همان لحظه (یا چند ساعت بعد) با دست‌تان می‌توانید خودکار یا سایر کثیفی‌ها را پاک کنید. اما یکی دیگر از مسائلی که برای تشخیص قاب سیلیکونی اصلی از کپی می‌تواند به شما کمک کند، آشنایی با مدل دوم است که البته بعضا کیفیت بالاتری هم دارد.

برخی قاب های اصلی سیلیکونی تست فندک و خودکار هم دارند، اما پاک‌کنی نیستند؛ به این معنی که همان لحظه و با دست نمی‌توان آنها را پاک کرد. البته برای پاک کردن جوهر یا سایر کثیفی‌های آنها نیاز نیست به زور متوسل شوید! فقط کافی‌ست یک بار الکل روی آن اسپری کرده و با دستمال، قاب را تمیز کنید تا سرعت پاک‌شوندگی آن را ببینید. این در حالیست که چنین چیزی در قاب های کپی وجود ندارد. ویدیوی زیر، نمونه‌ای از قاب های سیلیکونی اصلی با ضخامت 2.5 میلی‌متر و مقاومت بسیار بالاست که در آلوتاپ به فروش می‌رسد:

بعضی از مشخصه‌های اصلی قاب های سیلیکونی اصلی به شرح زیر است:

  • تست فندک (تمام مدلهای اصلی)
  • تست خودکار (مخصوص مدل‌های پاککنی یا صابونی)
  • ضخامت بالا و عدم انعطاف‌پذیری
  • جذاب ساده آشغال
  • حس لطافت بالا
  • بیرون آوردن آستر جیب با بیرون آوردن گوشی!
  • جنس داخلی بسیار نرم (مخمل، حوله، موکت و …)

حالا که با ویژگی‌های گارد سیلیکونی اورجینال آشنا شدید، بهتر است سراغ مدل‌های های کپی و کپی برویم!

قاب سیلیکونی های کپی

همان‌طور که از نام این محصولات پیداست، این‌ها در واقع قاب های «کپی» اما با کیفیت بالا هستند. مهم‌ترین مشخصه این قاب‌ها، ضخامت بالاست؛ به گونه‌ای که انعطاف‌پذیری پایین و فیتینگ بسیار خوبی دارند. اما برای تشخیص قاب سیلیکونی اصلی از قاب فیک چه باید کرد؟ ساده است: تست فندک! هیچ‌کدام از قاب های کپی یا های کپی تست فندک ندارند. اگر می‌خواهید مچ فروشنده را موقع خرید بگیرید، کافی‌ست از آن بخواهید تست فندک را روی قاب خود انجام دهد! بسیاری از این قاب ها فاقد تست خودکار هستند و به گفته فروشنده، بعد از چند هفته استفاده و عرق کردن دست، حالتی پاک کنی به خود می‌گیرند؛ موضوعی که خود نشان‌دهنده

البته موارد دیگری هم هست که با توجه به آنها به آسانی می‌توانید قاب سیلیکونی اصلی را از فیک تشخیص دهید. مثلا لطافت قاب‌های High Copy به اندازه قاب های اصلی نیست یا در بخش داخلی آنها، مواد مرغوب استفاده نشده است. به علاوه، برش مربوط به حفره‌های دوربین، اسپیکر، میکروفون، جک صدا، شارژ و … هم چندان دقیق نیستند.

توجه: بعضی قاب‌های High Copy هم تست فندک دارند! در این صورت، تنها راه برای تشخیص قاب سیلیکونی اصلی از فیک، بررسی دقیق قاب است؛ مثلا برش‌ها باید خیلی دقیق باشند یا فیتینگ قاب سیلیکونی اورجینال بسیار عالی است، در صورتی که چنین چیزی در مورد قاب High Copy وجود ندارد.

تشخیص قاب سیلیکونی اصل از فیک

همان‌طور که دیدید، تشخیص قاب سیلیکونی اصلی از فیک، کار سختی نیست و با چند ترفند ساده از جمله تست خودکار، فندک، چک کردن دقیق برش‌ها، انعطاف‌پذیری قاب و … به آسانی می‌توان خریدی عالی را تجربه کرد.

دکمه بازگشت به بالا