بین المللترندهای کسب و کار

اخذ نوبت سفارت چقدر طول می‌کشد؟

مدارک لازم برای اخذ ویزای شینگن و گرفتن وقت سفارت هلند چیست؟

همان طور که در بالا اشاره کردیم برای این که بتوانید کشور مقصد را اخذ کنید؛ باید مدارکی را ارائه دهید . این مدارک شامل موارد زیر است که باید نشان دهنده برخی از نقاط مثبت شما در زمینه سفر باشد. با ما همراه باشید تا از کلیه این موارد اطلاع یابید. این مدارک نشان دهنده هویت شخص است. اولین مدرکی که باید ارائه شود شناسنامه است. کپی از تمام صفحات آن نیز باید در پرونده درج شود. از دیگر مدارک می توان به گذرنامه اشاره کرد. گذرنامه باید حداقل هفت ماه اعتبار داشته باشد. البته مدارک دیگر مانند عکس، سند ازدواج، کارت ملی و … نیز باید ارائه شود.

این مدارک برای نشان دادن وابستگی شما در ایران است و این که از عهده هزینه های خود بر می آیید. گردش سه ماه اخیر حساب یکی از مدارکی است که باید ارائه شود. البته در کنار این گردش تمکن مالی هم باید ارائه دهید. تمکن مالی حداقل باید به ازای هر نفر نود میلیون باشد.البته ارائه سند نیز بسیار اهمیت دارد. سند خانه، مغازه، ویلا، زمین و … هم از جمله این مدارک است. اگر قصد ارائه سند اتومبیل هم دارید باید حداقل قیمت آن معادل صد میلیون باشد.

این مدارک با توجه به شغلی که شخص دارد، متفاوت است. اولین مدرک در این حوزه نامه اشتغال به کار است. این نامه بر اساس نوع شغل می تواند یک جواز کسب، پروانه پزشکی، نامه اشتغال به کار و … باشد. البته در صورت داشتن شغل اداری برگه مرخصی هم باید ارائه دهید. از جمله مدارکی که در این دسته باید ارائه دهید بیمه نامه مسافرتی ، دعوت‌نامه، واچر هتل ، رزرو بلیط هواپیما و … است. این مدارک باید با تاریخ و سربرگ رسمی ارائه شوند.

هزینه اخذ وقت سفارت چقدر است؟

برای اخذ وقت فوری باید هزینه اخذ وقت سفارت بیشتری را بپردازید. در حقیقت با پرداخت هزینه بیشتر زمان می خرید. به این ترتیب می توانید در کمترین زمان ممکن به سفارت وارد شوید. البته در این میان باید هزینه های مربوط به صدور ویزا و انگشت نگاری را نیز به سفارت بپردازید.

با توجه به کشوری که برای سفر انتخاب می کنید، این هزینه نیز متفاوت است. برای اکثر کشورهای حوزه شینگن این هزینه برابر 85 یورو است. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که این هزینه باید به صورت نقدی و تمام و کمال پرداخت نمایید. البته برای پرداخت این هزینه محدودیتی نیز وجود دارد. به عنوان مثال برای افراد زیر شش سال و بالای هشتاد سال هزینه ی انگشت نگاری اخذ نمی شود. اگر قصد سفر به کشور کانادا را داشته باشید و در این بازه سنی باشید، تنها باید صد دلار برای انگشت نگاری را پرداخت کنید.

افراد بین دوازده تا شش سال هم نصف افراد بالغ باید این هزینه را بپردازند. پس باید با توجه به قوانین سفارت مورد نظر خود این هزینه را تهیه کنید و در تاریخ تعیین شده به سفارت تحویل دهید. دقت داشته باشید که در صورت عدم پرداخت این هزینه درخواست شما بررسی نخواهد شد.

مدت زمان انتظار وقت سفارت آلمان

مدت انتظار وقت سفارت آلمان، با توجه به نوع ویزا و همچنین شرایط متقاضی تعیین می شود، ولی به طور کلی و همانطور که گفته شد، به دلیل حجم بالای پرونده ها و تقاضای بالا برای ویزای کشور آلمان، مدت زمان گرفتن وقت سفارت آلمان، در مقایسه با سایر کشورهای اتحادیه اروپا و حوزه شینگن، بسیار طولانی است و با تاخیر زیادی انجام می شود. افراد برای گرفتن وقت سفارتخانه آلمان، باید ابتدا از طریق وب سایت رسمی سفارت یا کارگزار سفارت آلمان، ثبت نام کنند و در انتظار تعیین وقت سفارت و مصاحبه بمانند.

در برخی موارد که افراد، نیاز به وقت سفارت فوری دارند، از قبیل: ویزاهای پزشکی یا ویزاهای بشر دوستانه، وقت سفارت آلمان در کمتر از ۱ هفته تعیین می شود و متقاضیان می توانند برای ارائه مدارک و انجام مصاحبه به سفارت مراجعه نمایند. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزاهای توریستی و ویزای شینگن نیز کوتاه است و افرادی که قصد سفر توریستی به خصوص در قالب یک تور اروپایی را دارند، در مدت کوتاهی، می توانند وقت سفارت کشور آلمان را دریافت نمایند.

همانطور که گفته شد، متقاضیان ویزای آلمان، فارغ از نوع ویزا، باید در سیستم تعیین وقت مصاحبه سفارت کشور آلمان، ثبت نام کنند و برای تعیین وقت منتظر بمانند. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزاهای مختلف، متفاوت است. برای مثال: مدت وقت سفارت آلمان برای ویزای تحصیلی (مقطع کارشناسی یا کالج) یا ویزای کاری، حداقل ۱۲ ماه و برای ویزای پیوست به خانواده، ۴ الی ۶ ماه می باشد.

مدت انتظار برای وقت سفارت آلمان برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد، دکتری و فرصت های مطالعاتی و همچنین افرادی که دارای بورسیه تحصیلی هستند، تنها ۲ الی ۴ هفته به طول می انجامد. افراد دارای قرارداد کاری معتبر که توسط وزارت کار آلمان تایید شده و کسانی که برای کارت آبی اتحادیه اروپا اقدام کرده اند، در صورت داشتن مدارک لازم و کافی، در مدت ۲ الی ۴ هفته، وقت سفارت را دریافت خواهند کرد. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزای شینگن نیز، ۴ هفته می باشد.

چگونه وقت سفارت آلمان را دریافت کنیم؟

برای گرفتن وقت سفارت کشور آلمان، ابتدا باید در سیستم آنلاین درخواست وقت سفارت، ثبت نام کنید. پس از انجام ثبت نام اولیه، باید شماره پیگیری که برایتان ارسال می شود را یادداشت نمایید. ۳۰ دقیقه پس از ثبت نام اولیه، یک ایمیل برایتان ارسال می شود که باید آن را تایید کنید. توجه داشته باشید، در صورت ارائه و وارد کردن اطلاعات غلط، فرآیند ثبت نام را دوباره باید از ابتدا انجام دهید، بنابراین سعی کنید، در وارد کردن اطلاعات، دقت کافی را به خرج دهید. ۲ تا ۶ هفته مانده به وقت مصاحبه سفارت، یک ایمیل تاییدیه دیگر که در آن زمان دقیق وقت مصاحبه در سفارت آلمان در تهران، درج شده است، به دست شما خواهد رسید.

اگر وقت مصاحبه برای شما مناسب است، باید ظرف مدت یک هفته، آن را تایید کنید، در غیر اینصورت، وقت سفارت آلمان و مصاحبه شما، لغو خواهد شد. پس از ثبت اطلاعات و تکمیل فرم درخواست وقت سفارت، درخواست متقاضیان، بلافاصله ثبت می شود. اگر تعداد متقاضیان، کم باشد، وقت سفارت آلمان در کمتر از ۴ هفته به متقاضیان واقعی ویزای آلمان داده می‌شد، ولی همانطور که می‌دانید در ۵ سال اخیر، تعداد متقاضیان ویزای آلمان و شینگن، بیش از ۱۰ برابر سال های قبل شده است. از این رو وقت سفارت آلمان، زمانبر است و با تاخیر تعیین می شود.

مدت زمان وقت سفارت آلمان برای ویزاهای مختلف

ویزای توریستی، یکی از انواع ویزاهایی است که تعیین وقت سفارت آن در مدت کوتاهی انجام می شود. مدت انتظار وقت سفارت آلمان برای ویزای توریستی، حداکثر ۴ هفته پس از ثبت درخواست است. یکی از ویزاهایی که مدت انتظار برای وقت سفارت کشور آلمان در آن، بسیار طولانی است، ویزای تحصیلی برای مقاطع کارشناسی و کالج های آلمان است. مدت انتظار برای وقت سفارت آلمان در مورد ویزای توریستی، حداقل ۱۲ و حداکثر ۳۶ ماه می باشد. مدت زمان وقت سفارت آلمان برای انواع ویزای تجاری و کاری نیز بستگی به نوع پیشنهاد کاری یا قراردادی که با دولت و یا شرکت های آلمانی بسته اید، دارد.

ولی به طور کلی، مدت انتظار برای وقت سفارت جهت ویزای کاری، حداقل ۱۲ ماه می باشد. لازم به ذکر است، سفارتخانه ها، در نزدیکی تعطیلات مختلف میلادی و شمسی، بسیار شلوغ هستند و تعیین وقت سفارت در این زمانها، با تاخیرات بسیار زیادی همراه خواهد بود. یکی از روش های خوب برای سفر به آلمان، بدون نیاز به صف ایستادن برای تعیین وقت سفارت آلمان، اقدام برای اخذ ویزای کشورهایی مانند لهستان و پرتغال است. وقت سفارت این کشورها، با تاخیر کمتری در اختیار متقاضیان قرار می گیرد و افرادی که دارای مدارک کامل و کافی هستند، می توانند در زمان کوتاهی ویزای خود را دریافت کرده و بدون مراجعه به سفارت آلمان، به آلمان سفر کنند.

گروه سفریتو، یکی از شرکت های معتبر در زمینه اخذ وقت سفارت آلمان و ویزای شینگن است. این گروه با داشتن سال ها تجربه و صدها پرونده موفق در زمینه اخذ انواع ویزای آلمان، با هزینه های مقرون به صرفه، در مدت زمان کوتاهی، وقت سفارت آلمان را برای شما دریافت خواهد کرد. تنها کافیست مدارک لازم را به کارشناسان متخصص ما ارائه دهید و با خیال راحت منتظر تماس آنها برای تعیین روز و ساعت مناسب برای مراجعه به سفارت باشید.

منبع:

https://www.netherlandsworldwide.nl/contact/embassies-consulates-general/iran/embassy-tehran

https://www.vfsvisaonline.com/Netherlands-Global-Online-Appointment_Zone1/AppScheduling/AppWelcome.aspx?P=cCiy6xeqlBWf0MSvlUERSCDhdFkas%2FmFaceUVLcp3A4%3D

دکمه بازگشت به بالا