شخصیت کارتونی با لباس ابی

چرا خرید لباس شخصیت های کارتونی برای کودکان مفید است؟

این یک واقعیت انکارناپذیر است که کودک درون ما همواره فعال و به دنبال توجه است بنابراین ما و شخصیت های کارتونی جز جدا نشدنی از یک زنجیره هستیم. در زندگی همه ی ما پیش آمده که بار ها و بارها خودمان را به جای همان شخصیت های کارتونی بگذاریم، با آن ها گریه کنبم، بخندیم، بجنگیم، ببریم، ببازیم، عاشق شویم، فارغ شویم و حتی با آن ها در دوراهی های سخت تصمیم های مهم بگیریم گویی ما را میبینند و از ذهن ما خبر دارند. امروزه خرید لباس شخصیت های کارتونی بسیار افزایش یافته است.

الهام گرفتن از شخصیت های کارتونی بسیار رایج وقابل تامل است چرا که ما دقیقا شخصیتی که دوست داریم را در روزمره و زندگی خود وارد میکنیم، حال اگر آن شخصیت یک تون (شخصیت کارتونی) باشد سعی میکنیم شبیه او لباس بپوشیم یا شبیه او رفتار کنیم. اصلا مهم نیست که آن تون واقعی باشد یا خیالی، حیوان باشد یا انسان مهم این است که ما او را دوست داریم.

معرفی 10 شخصیت کارتونی دوست داشتنی کودکان

تاثیر پذیری والهام گرفتن از شخصیت های کارتونی در جوامع مختلف با توجه به فرهنگ و طرز فکر مردم همانجا شکل میگیرد، مثلا در امریکا بیشتر تاثیر پذیری از شخصیت های دیزنی است، در اروپا از انیمیشن های کلاسیک و هنری  و در آسیای شرق از انیمه ها به یک شکل متفاوت. تعداد این شخصیت های الهام بخش به قدری زیاد هستند که نمیتوان در چند دقیقه خلاصه کرد، ولی ما امروز سعی برای شما ۱۰ شخصیت متفاوت را انتخاب و در مورد آن ها صحبت کنیم .

۱. جسیکا رابیت (Jessica Rabbit) در چه کسی برای راجر رابیت پاپوش ساخت؟

 جسیکا رابیت همسر شخصیت کارتونی راجر رابیت در کارتون <چه> (who framed Rager Rabbit)  یک فیلم خیالی کمدی که در سال ۱۹۸۸ ساخته شد که از رمان <چه> اقتباس شده است. این فیلم، یک معمای قدیمی سال ۱۹۴۷ در لس آنجلس ، زمانی که شخصیت های کارتونی در برابر سیستم استودیو سینمای هالیوود کلاسیک مقابله میکنند را به تصویر میکشد و ترکیبی از شخصیت های کارتونی و عوامل زنده ی متحرک است که یک کارتون نوآر را میسازد

. جسیکا رابیت شخصیت جذاب فیلم به شدت به همسر خود علاقه مند است با اینکه موضوع کارتون با تردید راجر نسبت به وفاداری همسر خود پیش میرود. استایل لباس پوشیدن او بارها به عنوان یک سمبل اغواگری و جذابیت در میان شخصیت های کلاسیک متحرک توصیف شده است. لباس قرمزدکلته و دستکش های بنفش بلند، کفشهای پاشنه بلند قرمز با موهای قرمز جذاب، او را با اختلاف در تمامی مجلات و نظرسنجی ها او را یک خانم کلاسیک و بسیار جذاب معرفی کردند. همچنین در سال ۲۰۰۸ جسیکا توسط امپایر (Empire) به عنوان یکی از 100 شخصیت برتر فیلم در همه زمان ها انتخاب شد و لقب ششمین شخصیت بزرگ انیمیشنی توسط همین مجله را گرفت.

هر ساله در جشن های هالویین بازیگران و ستارگان بسیاری از این استایل تقلید میکنند و همان ترکیب دلفریب و زیبا را بازسازی میکنند. جمله ی معروف جسیکا این است که: <من>. یعنی شبیه خرگوش های پلی بوی کشیده شده است ولی در نهایت یک انسان، با ذات پاک و هویت انسانی است. البته اگر چه راجر و جسیکا هر دو تون (شخصیت کارتونی) هستند ولی باز هم ازدواج آن ها بین نژادی محسوب میشد که جنجال و حاشیه های بسیاری به دنبال داشت

۲. کروئلا  دویل (Cruella d Vil) در ۱۰۱ سگ خالدار

کروئلا دویل شخصیتی است که در سال ۱۹۵۶ در رمان ۱۰۱ سگ خالدار خلق شد و اولین بار در سال ۱۹۶۱ در انیمیشن با همین نام محصول شرکت والت دیزنی حضور پیدا کرد. در تمام نسخه‌ها، او دشمن اصلی ۱۰۱ یا ۱۰۲ سگ خالدار است که ۹۷ یا ۹۹ توله از آنان را می‌دزدد تا از پوست آنان برای خز لباس‌های خود استفاده کند.

اگر چه که او شخصیت منفور کارتون است ولی استایل لباس پوشیدن او بارها توسط بازیگران مختلفی تقلید شده است و یه یکی از آیکونیک ترین لباس های شخصیت های کارتونی تبدیل شده است. در داستان این کارتون کروئلا در حالی که تحت درمان هیپنوتیزم درمانی بود، در وقایع ابتدایی فیلم با استفاده از اعتیاد خود به خز معالجه شد و با آزادی مشروط از زندان آزاد شد.

او اصرار دارد که “الا” نامیده شود زیرا به نظرش کروئلا خیلی بی رحمانه به نظر می رسد. متأسفانه، این شخصیت جدید برای مدت طولانی دوام ندارد، زیرا اثرات صدای زنگ های بیگ بن قادر به از بین بردن شرطی سازی است و کروئلا را به خود قبلی خود باز می گرداند. در مرحله “الا” ، کروئلا عادت های مشخص خود را مانند پوشیدن لباس خز طبیعی، ناخن های بلند، مدل موهای عجیب و البته سیگار کشیدن را ترک می کند.

هنگامی که بیگ بن امواج مغزی او را دوباره به کروئلا میلرزاند، عادات قدیمی او بازمیگردد و نقشه ی ساخت یک کت از پوست توله سگ های دوست داشتنی دالمیشن داستان که فرزندان دیپ استیک (Dipstick) هستند را میکشد. از استایل لباس های جذاب او میتوان به پالتو بلند پوست سفید، پیراهن تنگ بلند مشکی، دستکش ها و کفش های پاشنه دار قرمز و موهای ۲ رنگ مشکی قرمزش اشاره کرد.

برای استعلام قیمت لباس السا میتوانید از طریق راه های ارتباطی سایت میلی جون اطلاعات بیشتری کسب کنید.

۳. وودی (woody) در داستان اسباب بازی

شخصیت کارتونی وودی، شخصیت اصلی سری داستان های اسباب بازی که توسط پیکسار ساخته شد و به طرز جالب توجهی در آن همه ی اجسام بی جان حرف میزنند، راه میروند، تفریح میکنند، میرقصند وعاشق میشوند. از زمان اولین حضور خود، وودی به عنوان یکی از مشهورترین و محبوب ترین شخصیت های فیلم در تمام دوران باقی مانده است. استایل کاوبوی وودی با یک کلاه قهوه ای، دستمال گردن قرمز، بلوز چهارخانه، جلیقه ی چرم و پوست، یک کمربند پهن، چکمه های قهوه ای و شلوار جین شناخته میشود.

این سبک لباس پوشیدن به قدری جذاب است که توانست الهام بخش بسیاری از بازیگران برای لباس پوشیدن در مراسم های خاص و هالوین باشد. این شخصیت در تمام داستان اسباب بازی از ۱ تا ۴ از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۲۰ به عنوان یک نماد برای تمامی نوجوانان و جوانانی بود که در مورد سبک لباس پوشیدن کاوبوی چیزی نمیدانستند.

۴. ملفیسنت (Maleficent) در زیبای خفته

وقتی بحث از سبک لباس پوشیدن در کارتون های دیزنی به میان می آید، اکثرا افراد شرور هستند که بهترین لباس ها را دارند و چه کسی شیک تر و شرور تر از ملفیسنت؟ شخصیت کارتونی ملیفیسنت در سال ۱۹۵۹ در نقش یک جادوگر بود که وقتی  فهمید تنها کسی است که در جشن نامگذاری پرنسس آرورا دعوت نشده است، نوزاد را طلسم کرد که قبل از غروب خورشید  تولد ۱۶ سالگی اش، دستش با چرخ نخ ریسی سوراخ شده و به یک خواب عمیق فرو برود و تنها به وسیلهٔ بوسهٔ عشق  حقیقی بیدار شود.

کلاه شاخ دار ملفیسنت به تنهایی برای برنده شدن در هر مسابقه ای از استایل های خاص کافی است حال به آن شنل دراماتیک بنفش و سیاه شگفت انگیز را هم اضافه کنید. در طول تاریخ در هیچ انیمیشنی از دیزنی به معنای واقعی کلمه هرگز شخصیتی شیک تراز او وجود نداشته است و احتمالاً دیگر وجود نخواهد داشت.

در مورد ملیفیسنت فیلم ها متعددی ساخته شده است که حتی در همان فیلم ها هم بخش طراحی لباس به شدت درگیر بوده اند، حتی گفته میشود برای ارزش گذاری کامل به این نقش و استایل این شخصیت، کلاه شاخ دار ملفیسنت که نقش آن را آنجلینا جولی بازی کرده است از استخوان طبیعی و طلا هست و در ساخت آن از الماس سیاه و زمرد هم کمک گرفته شده است.

۵. ساسکه (Sasuke) در ناروتو شیپودن

ساسوکه اوچیها (به ژاپنی: う ち は サ ス ケɪ) یک شخصیت داستانی مربوط به سال۱۹۹۹ است که توسط Masashi Kishimoto خلق شده است. ساسوکه به قبیله اوچیها، یک خانواده بدنام  و یکی از قدرتمندترین افراد متحد با کنوهاگاکوره تعلق دارد(木 ノ 葉 隠 れ の 里 ، به معنی “دهکده برگ پنهان”). بیشتر اعضای این قبیله قبل از شروع سریال توسط برادر بزرگتر ساسوکه، ایتاچی اوچیها ، مورد قتل عام قرار گرفتند ساسوکه با کمک  هم تیمی هایش ناروتو اوزوماکی و ساکورا هارونو، برای تلاش در جهت تقویت قدرت خود و مقابله با این جریانات، دوستان و خانه خود را رها کند و اوروچیمارو را پیدا کند.

ساسوکه در چندین فیلم انیمیشن سریالی و رسانه های مرتبط از جمله بازی های ویدیویی و انیمیشن های ویدیویی به تصویر کشیده شده است و از او به عنوان یک فرد هوشیار در حمایت از روستای خود یاد شده است. این شخصین شرور و محبوب کارتونی ید طولایی در صنعت فشن دارد تا جایی که در پوستر ها و تصاویر مختلفی از این شخصیت نوشته شده است که <ازت ممنونم که>. این جمله آنقدری بحث برانگیز و جامع شد که ادامه ی طراحی شخصیت او برای کیشبموتو چالش برانگیز شد تا مبادا با حرکت اشتباهی شهرت او در فشن از بین برود.

استایل و سبک لباس پوشیدن او از کودکی تا نوحوانی و جوانی همگی دارای آیتم های خاصی است که به طور محسوسی روی طرفدارنش اثر گذاشته است. حتی در سرچ های گوگل بعد از اسم ساسوکه کلمه ی Hairstyle یا مدل مو ظاهر میشود. این نشان میدهد که در آسیای شرق شخصیت های کارتونی به طور مستقیم از زندگی واقعی مردم تاثیر میپذیرند و روی آن تاثیر میگذارند.

پلو شرت ها و شلوارک های او در دوران کودکی و بلوز آستین کوتاه و کمربند بنفش و شلوار تنگ او در دوران نوجوانی و در نهایت پانچو، نقاب و شنل او در دوران جوانی از محبوب ترین استایل های ایجاد شده توسط یک شخصیت کارتونی شناخته شده است. علی رغم پیشرفت شخصیت تاریک ساسوکه در ادامه داستان، کیشیموتو از به تصویر کشیدن او به عنوان یک شرور خودداری کرد و با تغییرات در سبک لباس پوشیدن و اثر گذاری مستقیم بر مخاطبان، به محبوبیت روز افزون او کمک کرد.  </ازت ممنونم که>

۶. میستی (Misty) در پوکمون

میستی، معروف به کاسومی (カ ス ミ) در ژاپن، شخصیتی خیالی در سری انیمیشن های پوکمون است که توسط ساتوشی تاجیری خلق شده است. او در پنج فصل اول در یک انیمه به طور پیوسته قهرمان بود و در کنار Ash Ketchum سفر کرد تا بهترین مربی جهان از نوع Water Pokémon شود. استایل این شخصیت کارتونی مخصوصا در بین نوجوانان نظر های مثبت بسیاری را روی خود متمرکز کرد و به یکی از جذابترین و پرطرفدارترین استایل ها در شخصیت های کارتونی آسیای شرق تبدیل شد.

استایل معروف او نیم تنه، شلوارک و کتانی است که در یک سبک پر تکرار با بند شلوار قرمز، یک شلوارک کوتاه با فاق بلند، کتانی های شبیه کانورز و یک تاپ نیم تنه زرد رنگ، شناخته شد. به دلیل آیتم های ساده و بسیار جالبی که در سبک لباسی او بود، بازیگران، ستارگان و افراد متعددی از استایل لباس پوشیدن او الهام گرفته و استفاده کردند.

۷. بتمن (Batman) در بتمن

بتمن یک شخصیت خیالی ابر قهرمان در کتاب‌های کامیک آمریکایی منتشر شده توسط دی سی کامیکس است که تاکنون در فیلم، مجموعه های تلویزیونی، انیمیشن‌ها و بازی‌های ویدئویی بی‌شماری حضور یافته‌است. این شخصیت توسط بیل فینگر نویسنده خلق شد و برای نخستین بار در شمارهٔ ۲۷ از مجموعه کمیک های کاراگاهی درسال ۱۹۳۹ حضور یافت. سبک لباس پوشیدن او یک موج بزرگی از مقلدان و طرفداران را اسیر خود کرده است، کلاه مخصوصش، لباس تنگی که در آن تمامیت بدن ورزیده ی او به درستی مشخص است، یک شنل جذاب مشکی و یا در آبی ، کمر بند پهن جذاب و دستکش و چکمه های بلند او به درستی حق لباس یک ابر قهرمان را به جا می آورد.

البته در مجموعه های زیادی بدن او برهنه است و لباسی به تن ندارد ولی همچنان کلاه و شنل او شاخصه ی شناسایی او می باشد. این شخصیت به قدری محبوب است که هدیه دادن لباس مخصوص او به یک فرد ۴۰ ساله همانقدر او را خوشحال میکند که یک کودک ۴ ساله خوشحال میشود. پیر و جوان کوچک و بزرگ ندارد و همه میخواهند بتمن باشند.

۸. جودی ابوت و جولیا پندلتون  (Judy Abbott & Julia Pendelton)در بابا لنگ دراز

بابا لنگ دراز با نام اصلی بابا لنگ دراز من (私のあしながおじさん) یک مجموعه تلویزینی انیمه  ژاپنی است که در سال ۱۹۹۰ بر مبنای رمان بابا لنگ دراز به قلمجین وبستر  ساخته شده‌است. انیمیشن بابا لنگ‌دراز یکی از مجموعه تئاتر های شاهکارجهان به شمار میرود و در سال ۱۹۹۰ جایزه بهترین انیمیشن تلویزیونی  را از آژانس فعالیت‌های فرهنگی کودکان ژاپن دریافت کرده‌است. جودی دختر شاد و باهوش ۱۵ ساله ای است که توسط بابا لنگ درازش به کالج لینکلن فرستاده میشود. جودی نمی‌داند که جان اسمیت در اصل چه کسی است، با این حال، به نظر می‌رسد که او تنها خانواده‌اش است. جودی بسیار سخن می‌گوید وعاشق داستان گفتن است. استایل لباس های جالب جودی با اون موهای قرمز و صورت کک مکی از جذابترین استایل هایی است که از شخصیت های کارتونی الهام گرفته شده است.

بلوز های یقه ایستاده کراواتی با آستین های گشاد و یک دامن چهارخانه قرمز باجوراب های ساق بلند سفید و آکسفور مشکی از استایل های محبوب این شخصیت است. در بخش دیگری از این داستان جولیا پندلتون را میبینیم که دانشجوی ثروتمند، قد بلند و مغروری است، که یکی از هم اتاقی‌های جودی در دبیرستان لینکلن است. آن ها در ابتدا مشکلات زیادی با یکدیگر دارند ولی سرانجام دوستان خوبی برای هم میشوند.

در استایل جولیا هم با موهای مصری و چتری بلوند و یک تل مشکی، همان بلوز های یقه چین دار ایستاده و یک کمربند جذاب روی پیراهن به چشم میخورد که جذابیت او را چند برابر میکند. در سبک لباس پوشیدن هر دوی آن ها کت های جالب توجهی که با پیراهن های یقه انگلیسی و یا پاپیون پوشیده شده اند به چشم میخورد که همچنان از محبوب ترین استایل ها برای افراد هستند.

۹. آوریل انیل (April O’Neil) در لاکپشت های نینجا

در یک مجموعه کارتونی در سال ۱۹۸۷، اپریل هریت اونیل به عنوان گزارشگر خبری تلویزیونی در کانال ۶ معرفی شد. او اشتیاق زیادی به کار خود داشت و اغلب با کارفرمای خود مخالفت می کرد. دوستی آوریل با لاک پشت های نینجا سبب شد تا علی رغم نظر برن تامپسون کارفرمای او مبنی بر اینکه لاک پشت ها تهدیدی برای شهر محسوب می شوند، برن و تمام نیویورکی ها را متقاعد کند که لاک پشت ها جنایتکار نیستند. از اونجایی که او در حرفه ی خود بسیار پر مشغله بود وقت نداشت هر روز یک لباس عوض کند ولی سرهمی زرد رنگ و تنگ جذاب اون با کمر بند و کفش سفید، کاملا برای تبدیل او به یک شخصیت جذاب کارتونی کافی بودند.

او حتی احتیاجی به لباس های دیگری هم نداشت چون وقتی میشد با همون لباس سر کار رفت و نشست با لاک پشت ها در فاضلاب پیتزا خورد و خوش گذروند، دیگه چه نیازی به بک لباس جدید هست. پکیج کلی این استایل از رنگ و مدل مو و حالات صورت گرفته تا رنگ جامپسوییت جذابش، همه و همه باعث شدند اقشار مختلفی در مراسم ها از این لباس اسفاده و از این شخصیت تقلید کنند و این موضوع آوریل را به یک شخصیت الهام بخش تبدیل کرد.

۱۰. پوکوهانتس (Pocahontas) در پوکوهانتس

پوکوهانتس، یک شخصیت واقعی واز معروفترین بومیان قرن ۱۷ میلادی آمریکای شمالی و دختر رئیس قبیله Powhatan از قبایل مستقر در منطقه ویرجینیاست. او اولین شاهزاده خانم دیزنی آمریکایی است. پوکاهونتاس همچنین اولین شاهزاده خانم دیزنی است که دارای دو داستان عاشقانه است.

از داستان زندگی او وروابط عاشقانه اش، روایت های داستانی متفاوتی ساخته شده است که معروفترین آن ها یک انیمیشن است که در سال ۱۹۹۴ و یک فیلم که در سال ۲۰۰۴ ساخته شده است. البته در ۱۹۹۸ شماره دوم انیمیشن در ادامه زندگی او در سفر به انگلستان ساخته شد ولی محبوبیت شماره اول را  نداشت.  استایل سرخپوستی جذاب پوکوهانتس از آیکونیک ترین سبک هایی است که در بین افراد متفاوت در هر سبک و سلیقه ای محبوب شد.

موهای بلند و مشکی، گردنبند سنگ فیروزه ای و یک پیراهن یک شانه با یک کمر بند باریک که روی قسمت جلویی و پایین آن ریشه دار و تکه تکه است. تفاوت فاحش این استایل با یک لباس پف دار و پرنسسی مرسوم در تون های دیزنی یکی ازدلایل اثرگذاری و الهام بخشی او در بین عام و خاص بود. از نقاط قوت کارتون پوکوهانتس، مثل همه کارهای دیزنی، موسیقی و ترانه های فیلم بود که کاملاً در خدمت قصه ی فیلم بودند و در واقع، آن را بسیار ارزشمند کردند.

دکمه بازگشت به بالا