ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

آیا مردان هم میتوانند جراحی بینی نیمه فانتزی انجام دهند؟

عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

عمل بینی نیمه فانتزی مردانه نیازمند مشورت با یک جراح پلاستیک است تا نیازها و انتظارات بیمار برای جراحی به خوبی تصمیم‌گیری شود. چرا که با وجود نیمه فانتزی بودن این عمل برای مردان، واجب است تا بیمار پیش‌بینی صحیحی از چهره خود بعد از عمل داشته باشد. اگر جزو آن دسته از آقایانی هستید که می‌خواهید برای جراحی بینی خود اقدام کنید و خصوصا مدل نیمه‌فانتزی را در نظر دارید، ضروری است تا پایان این مطلب با ما همراه باشید و اطلاعات کافی را در مورد این نوع جراحی بینی بدانید.

کاندید عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

آقایانی که کاندید مناسبی برای عمل بینی نیمه فانتزی مردانه هستند، می‌بایست شرایط زیر را دارا باشند:

  • آقایانی که از شکل و اندازه فعلی بینی خود راضی نیستند و تغییرات کوچکی در آن را نیاز دارند.
  • مردانی که دارای مشکلات مزمن مثل مشکلات تنفسی در بینی خود هستند.
  • افرادی که ممکن است بخواهند شکل بینی‌شان را به تناسب با صورت خود تغییر دهند.

سن مناسب جراحی بینی نیمه فانتزی مردان

در تعیین سن مناسب برای جراحی بینی نیمه فانتزی اغلب جراحان پلاستیک توصیه می‌کنند که باید منتظر تکامل رشد نهایی بینی باشید که معمولاً تا انتهای سن بلوغ ادامه دارد. مهم‌تر از همه باید با یک جراح پلاستیک مشورت کنید تا بهترین زمان برای شما را مشخص کند. جراح پلاستیک می‌تواند بر اساس ویژگی‌ها و شرایط بینی شما، توصیه‌های مناسبی ارائه دهد. همچنین، سلامت عمومی و توانائی بدنی هم می‌توانند تاثیر گذار باشند. سن مناسب برای عمل بینی نیمه فانتزی مردانه ممکن است متغیر باشد. اما به طور کلی آقایان متقاضی این عمل باید بالای ۱۸ سال سن داشته باشند.

تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی برای مردان با عمل فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی و عمل بینی فانتزی تفاوت‌های مهمی دارند. برای آقایانی که می‌خواهند فرم بینی آن‌ها کمی از حالت طبیعی خارج شود، عمل بینی نیمه فانتزی انتخاب درستی است. در صورتی که عمل بینی فانتزی برای مردان معمولا پیشنهاد نمی‌شود، مگر برای چهره‌هایی که این عمل با فرم کلی صورتشان همخوانی داشته باشد. جراحان معمولا عمل بینی نیمه فانتزی مردانه را در صورتی انجام می‌دهند که ساختار صورت را از نظر زیبایی شناسی بر هم نزند.

تفاوت عمل بینی نیمه فانتزی برای مردان با عمل فانتزی ممکن است کوچک به نظر برسد، اما در نتیجه نهایی بعد چند ماه بسیار متفاوت خواهد بود. پس آنچه که در این بحث باید در نظر گرفته شود، فرم کلی صورت است. اگر برای مردان عمل بینی به شکل فانتزی یا عروسکی انجام می‌شود با درخواست خود بیمار و رضایت قلبی وی انجام شده است، چرا که این نوع عمل معمولا برای خانم‌ها و نه آقایان، به دلیل داشتن صورت کوچکتر، مناسب شمرده می‌شود.

انتخاب جراح برای عمل بینی نیمه فانتزی مردانه

آقایانی که به دنبال یک جراح پلاستیک برای عمل بینی نیمه فانتزی هستند، باید دقت کنند تا موارد زیر را در نظر بگیرند:

  • تخصص و تجربه: از آن جایی که فرم بینی و در حالت کلی ساختار چهره آقایان با خانم‌ها تفاوت بسیاری دارد، اطمینان حاصل کنید جراح شما دارای تخصص و تجربه کافی در زمینه جراحی بینی برای آقایان باشد. بررسی پرونده‌های پیشین و مشاهده عکس‌های قبل و بعد از جراحی او می‌تواند به شما کمک کند تا از تخصص وی در زمینه جراحی نیمه فانتزی بینی برای مردان اطمینان پیدا کنید.
  • مشاوره دقیق: جلسات پیش از جراحی از این بابت که به بیمار دید کلی برای بعد از عمل تعیین می‌کنند، بسیار حائز اهمیت هستند. آقایانی که قصد انجام عمل بینی نیمه فانتزی را دارند، باید جراحی را انتخاب کنند که یک مشاوره دقیق را با تمام جوانب از جمله توقعات و مخاطرات ممکن به وی ارائه کند
  • پذیرش واقعیت‌ها: یک جراح ماهر باید واقع‌گرا باشد و به شما توضیح دهد که چه انتظاراتی از جراحی بینی نیمه فانتزی برای یک مرد را می‌تواند برآورده و چه نتایجی را می‌تواند قابل دسترس کند.

نکات مهم درباره عمل بینی مردانه: مدل های بینی مناسب برای مردان

تمایل به زیبایی و زیبا گرایی همیشه در نهاد آدمی وجود داشته است. استفاده از روش هایی برای تغییر چهره و ایجاد جذابیت بیشتر همیشه مورد توجه زنان و مردان بوده است. بینی یکی از اجزای اصلی صورت است و ظاهر آن تعیین کننده ظاهر کلی فرد است. عمل بینی مردانه و زنانه یکی از این روش های نوین جراحی زیبایی است که خانم ها و آقایان با هدف ترمیم نواقص بینی و بهبود زیبایی چهره خود انجام می دهند. بسیاری از افراد تصور می کنند که عمل بینی در آقایان محدودیت دارد و آنها نباید مانند خانم ها  از رینوپلاستی جهت زیبایی و فرم دادن به بینی خود استفاده کنند.

در حالی که اگر به یک پزشک متخصص جهت مشاوره مراجعه نمایید، می توانید راهنمای لازم را با توجه به جنسیت، شکل، فرم صورت و تناسب بینی با دیگر اجزای چهره دریافت کنید. در این صورت آقایان نیز با خیالی آسوده و بدون نگرانی می توانید از این روش جراحی جهت ایجاد جذابیت و زیبایی بیشتر چهره خود بهره ببرند. در این مقاله سعی شده تا عمل بینی مردانه از زوایای مختلف بیشتر مورد بررسی قرار گیرد. اگر شما هم می خواهید در این مورد بیشتر بدانید، پس با ادامه مقاله زیر همراه باشید.

تفاوت عمل جراحی مردانه و زنانه

بسیاری از افراد از اندازه، شکل و موقعیت بینی خود ناراضی هستند و این به دلیل بزرگ بودن، کج بودن، داشتن ناهمواری روی پل بینی، ظاهر نامتقارن و … می باشد. جراحی تغییر شکل بینی که با نام رینوپلاستی نیز شناخته می شود، یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی است که در سراسر جهان انجام می شود و علاوه بر اینکه به دلایل زیبایی درخواست می شود، می توان از آن برای اصلاح مشکلات تنفسی نیز استفاده کرد.

جراحی بینی در آقایان و خانم ها مزایای زیادی فرا‌تر از تغییر ظاهری بینی، اصلاح عدم تقارن و رفع مشکلات تنفسی دارد. جراحی بینی علاوه بر بهبود مشکلات تنفسی و زیبایی،  افزایش اعتماد به نفس متقاضیان را نیز به همراه دارد، افزایش اعتماد به نفس باعث می‌ شود تا فرد به خصوص در سنین پایین و جوانی راحت تر در محیط های دوستانه و اجتماعی قرار بگیرد و کلیه فعالیت های خود را با انرژی بیشتری ادامه دهد. رسیدن به این هدف برای خانم ها و آقایان می تواند محقق شود، زیرا ‏این نیاز در نهاد آدمی نهفته است. حال این سوال مطرح می‌شود که آیا آقایان نیز مانند خانم ها می توانند انواع مدل های بینی را انتخاب کنند.

و اینکه چه تفاوتی بین جراحی زیبایی بینی مردانه و زنانه وجود دارد؟

    پل بینی مردان به دلیل ویژگی های خاص صورت آنها دارای طول و پهنای بیشتری است، بنابراین هنگام عمل بینی مردانه نبايد مانند خانم ها اندازه آن را تغییر داد.

    نوک بینی مردان برجسته تر از زنان است، از همین رو هنگام جراحی نباید نوک بینی را بسیار نازک کرد. در این صورت شکل بینی مردان غیر طبیعی به نظر می رسد.

    زاویه کلوملای بینی (خطی که سوراخ های بینی را نزدیک لب بالایی جدا می کند) در مردان باید تقریباً ۹۰ درجه باشد در حالی که این زاویه در زنان باید ۹۵ تا ۱۰۰ درجه باشد.

    اگر یک خط از انتهای بینی(ریشه بینی) تا نوک بینی رسم شود. جراحی در زنان باید به گونه‌ ای باشد که پشت بینی(فاصله بین ریشه تا نوک بینی) ۲ میلی متر عقب تر از این خط قرار بگیرد، اما برای آقایان پشت بینی دقیقا باید مماس با این خط باشد.

بهترین مدل های بینی برای جراحی زیبایی مردانه

هنگام انتخاب شکل و مدل بینی باید به نوع بینی گوشتی و استخوانی بودن آن توجه کرد. سپس بر اساس آن و با توجه به ساختار های مردانه صورت اقدام به جراحی نمود. در واقع اگر می خواهید هارمونی و تعادل صورت شما پس از جراحی به بهترین شکل حفظ شود، توجه به نوع بینی  و تناسب آن با دیگر اجزای صورت بسیار مهم است. در زیر به برخی از انواع مدل های بینی که مرداننیز مانند زنان می توانند انتخاب کنند اشاره شده است:

عمل بینی مردانه طبیعی

در عمل بینی به صورت طبیعی برای زنان و مردان باید توجه داشت که سوراخ های بینی به اندازه استاندارد کوچک شوند و قوز بینی کم باشد. همچنین بهتر است زاویه بین بینی و لب بالایی کمی بیشتر از ۹۰ درجه به سمت بالا قرار بگیرد. در کل هنگام جراحی بینی طبیعی در مردان، سوراخ ها، نوک بینی، چگونگی برش، زاویه درست بین بینی و لب مورد توجه است. حفظ ظاهر طبیعی و استاندارد بینی در مردان نسبت به زنان اهمیت ویژه دارد. این امر به جذابیت چهره مردانه آنها بیشتر کمک می‌ کند و باعث می‌ شود تا خصوصیات مردانه صورت آن ها بیشتر حفظ شود.

عمل بینی مردانه نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی مردانه و بینی فانتزی، مدل‌های عمل بینی محبوب در بین خانم ها هستند که بیشتر برای بینی های استخوانی قابل اجرا می باشند و این به دلیل غضروف های محکم و پوست نازک در این نوع بینی هاست. در جراحی بینی نیمه فانتزی قوس بینی نسبت به جراحی طبیعی کمی بیشتر است.

عمل بینی مردانه فانتزی

در این روش بینی بسیار کوچک شده و قوس آن بیشتر از حد استاندارد و طبیعی است. این نوع عمل بینی مردانه توصیه نمی شود. این کار می‌تواند بر اساس سلیقه شخصی فرد متقاضی انجام شود. از آنجا که در این روش بینی بسیار کوچک می شود احتمال برگشت به حالت استاندارد و طبیعی دیگر وجود نخواهد داشت. بنابراین هنگام انتخاب این مدل، آقایان باید بسیار محتاط باشند، زیرا کوچک کردن بینی به این روش و ایجاد قوس بیشتر بعدها ممکن است با مشکلات تنفسی همراه باشد. علاوه بر این زیبایی چندانی برای آقایان به همراه ندارد.

داوطلبین مناسب برای عمل جراحی زیبایی بینی مردانه

عمل بینی مردانه و زنانه بر اساس نوع بینی استخوانی و گوشتی به دو روش عمل بینی باز و جراحی بینی بسته انجام  می‌ شود. افراد با بینی گوشتی دارای پوست بینی ضخیم به همراه غدد چربی زیاد و منافذ بزرگ و همچنین غضروف های نازک هستند. در مقابل افراد با بینی استخوانی دارای که پوست نازک و غضروف های محکمی هستند. افراد با بینی گوشتی و استخوانی هر دو می توانند برای عمل جراحی زیبایی بینی مردانه اقدام کنند، به شرط آنکه از شرایط جسمی و پزشکی ایده‌آلی برخوردار باشند.

افرادی که از مشکلات مربوط به انعقاد خون رنج می برند و دیگر شرایط خاص پزشکی را در میان کاندیداهای خوبی برای عمل بینی نمی‌ باشند. داوطلبین مناسب برای جراحی بینی گوشتی مردانه و جراحی بینی استخوانی مردانه، افرادی هستند که انتظارات واقع بینانه بعد از جراحی داشته باشند.

آیا عمل بینی در مردان عوارض دارد؟

هر روش درمانی که به صورت تهاجمی انجام شود، عوارض احتمالی به همراه خواهد داشت. شدت و ضعف این عوارض عمل بینی به عوامل مختلفی مانند شرایط جسمی بیمار، مهارت پزشک، شرایط درمانی استاندار، عدم مراقبت های صحیح قبل و بعد جراحی و… بستگی دارد. عمل بینی مردانه نیز مانند دیگر جراحی ها با عوارضی همراه است که در زیر به برخی از عوارض عمل بینی در مردان اشاره شده است:

از بین رفتن حس بویایی

این یکی از عوارض طبیعی و کوتاه مدت است که به ندرت اتفاق می‌افتد. در صورت ادامه داشتن این عارضه در طولانی مدت به پزشک مراجعه نمایید.

عدم قرینگی در پره های بینی

این مشکل به دلیل عدم مهارت پزشک به وجود می آید و باعث می شود تا هماهنگی لازم بین سوراخ های بینی مشاهده نشود. در صورتی که این عدم قرینگی بعد از بهبود ورم بینی بعد از عمل نیز مشهود باشد، بیمار به جراحی ترمیمی یا ثانویه نیاز خواهد داشت.

مشکلات تنفسی

تنفس مشکل از بینی و تنفس دهانی صدادار از دیگر عوارض عمل بینی هستند که در موارد نادر ممکن است تا مدت زمان طولانی نیز ادامه داشته باشد.

عفونت

گاهی ممکن است به دلیل استریل نبودن وسایل یا عدم مراقبت های صحیح بعد از جراحی بیمار دچار عفونت شود. در این مواقع استفاده از آنتی بیوتیک ها به بهبود شرایط کمک خواهد کرد.

احساس بی حسی در اطراف بینی

برخی از اوقات افراد با بروز بی حسی در اطراف بینی می ترسند. اما باید بگوییم این بی حسی عارضه ای طبیعیست و پس از مدت کوتاهی برطرف خواهد شد.

خون‌ریزی

این عارضه معمولاً در بیمارانی که فشار خون بالا دارند داروهای ضد انعقاد خون مانند استامینوفن مصرف می کنند و یا به الکل اعتیاد دارند، مشاهده می شود.

کبودی اطراف چشم

کبودی بعد از عمل بینی اطراف بینی و دور چشم ها امری طبیعی است. این عارضه در اثر پاره شدن مویرگ های زیر پوست هنگام جراحی ممکن است، رخ دهد. البته راهکارهای مختلفی برای در امان بودن از این عوارض وجود دارد. اگر شما به دقت مراقبت ها و اقدامات اساسی پس از جراحی را انجام دهید، می توانید خود را در برابر این عوارض ایمن کنید.

دکمه بازگشت به بالا