ترندهای کسب و کارعلمی و پزشکی

  شرایط نگهداری گیاه زیبا و جذاب بنجامین

گل بنجامین به دلیل رنگ برگهای زیبا و منحصر به فرد همواره جزوه گلهای پرطرفدار بوده است نگهداری از ان اسان می باشد نیاز به نور غیر مستقیم دارد ممکن است بعد از خرید گل بنجامبن برگهای ان بریزد که این یک امر طبیعی است. در بگونیاهای ریزوم‌دار، ساقه به شکل ریشه تغییر شکل داده است و برگ‌ها بر روی ریزوم‌ها به شکل‌های مختلف خود نمایی می‌کنند.

بیش از 800 گونه بگونیا متعلق به این گروه می‌باشد که از نظر ریزوم و نقش و نگار برگ با هم متفاوتند. نوعی قارچ به نام فتیوم التیموم PHTHIUM-ULTIMUM موجب پوسیدگی قسمت های بالایی گیاه می گردد. اسیدی بودن خاك، نداشتن زهكشی مناسب و خیس شدن برگ ها این بیماری را شدت می دهد. برای كاشت بذر در شرایط مصنوعی، درجه حرارت را روی 25 – 20 درجه سانتیگراد تنظیم نمایید و روزانه به مدت دوازده ساعت چراغ ها را روشن كنید.

انواع بنجامین

با توجه به مشخصات گیاه بنجامین، یک گیاه بونسای زیبا و مخصوص برای نگهداری در خانه می باشد. از این رو این گیاه را به عنوان محبوب ترین گیاه خانگی در آمریکای شمالی لقب داده اند. با توجه به مشخصات گیاه بنجامین باید خاک را همیشه مرطوب نگه دارید اما خیس نباشد.

همچنین به عنوان یکی از بهترین گیاهان برای بهبود کیفیت هوا در داخل خانه در نظر گرفته می شود. این نوع از بنجامین یکی از اعضای بسیار معروف خانواده بزرگ بنجامین است. این گیاه در مقایسه با دیگر اعضای خانواده خود از برگ های سبز رنگ و کشیده تری برخوردار است.

خرید گل بنجامین ابلق دارای برگ های سبز روشن و سفید یا کرم است. شاخه هایش نسبت به انواع دیگرگیاه بنجامین بیشتر آویزان است و به نور بیشتری نیاز دارد. نگهداری بنجامین ابلق وب سایت خانم گل در آپارتمان نیازمند نور بیشتری است تا برگها رنگ زیبای خود را از دست ندهند. درخت بنجامین نگهداری آسانی دارد اما نسبت به جا به جایی و تغییر نور، دما، رطوبت حساس است.

مهمترین دلیل ریختن برگهای بنجامین در خانه کمبود نور است. همچنین آبیاری نامنظم و ناکافی به گیاه نیز میتواند علت ریزش برگها باشد. آبیاری زیاد و در ادامه آن بیمارهای قارچی، غرقابی بودن همیشگی خاک و نداشتن زهکش در گلدان باعث زرد شدن برگ بنجامین آمستل و از بین رفتن ریشه گیاه می شود.

اگر سایز گلدان برای بنجامین بلک کوچک نبود، احتمالاً تغییر سایز برگ‌های جدید آن، ناشی از کمبود مواد مغذی در خاک گلدان بنجامین بلک است. می‌توانید به گیاه کود دهید تا کمبود مواد مغذی در خاک گیاه جبران شود خرید گل را به راحتی می توانید از سایت خانم گل انجام بدهید..

همیشه گیاهان خود را با کودهای مایع موجود در بازار آبیاری کنید. هر 15 روز یک بار کود مایع را به نسبت مشخصی که از طرف تولید کننده معین می شود در آب حل نمایید و گیاه را با آن آبیاری کنید. کنه قرمز ریز عامل ان است،با سم حشره کش نفوذی هر دو هفته یکبار تا رفع علائم گیاه را سم پاشی کنید،تامین رطوبت در کاهش افت موثر است. برای آبیاری در تابستان حداکثر هفته ای دوبار و در زمستان یک هفته تا ده روز یک بار مناسب است.

معرفی انواع بنجامین

رشد بیشتر بنجامین‌ها در فصل بهار و تابستان فعال است. اما در فصل زمستان بنجامین ابلق به خواب می‌رود و کمتر در معرض آسیب ناشی از هرس است. به هیچ عنوان از براق کننده های شیمیایی برای تمیز کردن برگ های گیاه بنجامین ابلق استفاده نکنید چرا که باعث ریزش برگ های آن می‌شود. بهترین روش برای تمیز و براق کردن برگ گیاهان، استفاده از محلول رقیق شیر و آب است.

بهترین حالت دما برای گل آپارتمانی بنجامین ابلق دمایی بین 18 تا 21 درجه‌ی سانتی‌گراد در شب و 23 تا 30 درجه‌ی سانتی‌گراد در روز است. در روزهای تابستانی هم بهتر است از تهویه‌ی مطبوع سنگین استفاده نکنید زیرا کاهش دما به زیر 21 درجه‌ی سانتی‌گراد می‌تواند این گیاه را دچار مشکل کند.

با سمپاشی توسط کنه کش و یا حشره کش نفوذی ، علایم رابر طرف کنید . این گیاه اگر در شرایط مناسبی نگهداری شود، رشد سریعی دارد و معمولا ۶۰ سانتی‌متر در سال رشد می‌کند. به همین دلیل بسیار مهم است که مراقب گلدان گیاه باشید و هر زمان که نیاز بود آن را تعویض کنید. علاوه‌ بر‌ این، هرس کردن گیاه به طور مرتب و در فصل مناسب را فراموش نکنید تا ابعاد گلدان به اندازه‌ای که دوست دارید باقی بماند.

درختچه 4 ساله بنجامین آمستلاین نوع از ficus دارای برگ های بلند و باریک میباشد . تحقیقات ناسا نشان داده که گیاه بنجامین نقش مؤثری در کاهش آلودگی هوا و پاک‌سازی سموم دارد. اگر گیاه بنجامین، برگ‌های آن رو به زردی رفت لازم است گلدان تعویض شود، زمان آبیاری مورد بررسی قرار گیرد و از سنگ‌ریزه که در بالا توضیح داده شد استفاده شود.

چگونه از گیاه زامیفولیا نگهداری و مراقبت کنیم؟

برای رفع این مشکل بهتراست گیاه به محل گرم‌تر منتقل شود. برای رفع این مشکل باید غبار پاشی را در سایه انجام شود. از قلمه‌های به طول ۸ تا ۱۰ سانتی‌مترکه حداقل دو برگ دارند استفاده کنید. بعد از تشکیل ریشه‌های جدید می‌توانید ساقه را جدا کنید.

زمانی که گیاه را به خانه می‌آورید دچار استرس تغییر مکان می‌شود. اگر آن را به محیطی با نور کافی و رطوبت مناسب به فضای کم نور و خشک منتقل کنید باعث پژمردگی، زرد شدن و ریزش برگ ها و حتی منجر به نابودی کامل گیاه می‌گردد.

پس باید در مراقبت از این گیاه دقت لازم را انجام دهید. برگ های گیاه بنجامین ابلق هنگام سبز شدن در جوانی به رنگ سبز روشن بوده و به مرور به رنگ سبز تيره در مي‌آيند. اين درختچه‌ی زيبا می‌تواند سال ها عمر کند و براي نگهداري در آپارتمان گزینه ای مناسب است. برگ های گیاه بنجامین هنگام سبز شدن در جوانی به رنگ سبز روشن بوده و به مرور به رنگ سبز تیره در می‌آیند.

آفات گیاهان آپارتمانی

گروه بازرگانی گل کار ها، با هدف افزایش کمیت و کیفیت محصولات داخلی، فعالیت های خود را در زمینه فروش و صادرات انواع گلدان، انواع گل، گل های فصل طبیعی آغاز کرد. خدمات مشتری یکی از برنامه های اصلی کسب و کار ما است و بر این اساس تمام تلاش های ما برای ارائه رضایت مشتری و تجربه خرید خوب در ذهن مشتریان عزیز است.

این رو اول کاری بگم که وجود هر موجود زنده اعم از کرم خاکی و یا هزارپا و… در خاک گلدان مضر هستش. چرا مضر است؟ علاوه بر تغذیه کرم از ریشه گیاه ، وجود گیاه در داخل خانه باعث کثیفی محل زندگی شما خواهد شد. برگ های زیرین بنجامین ابلق زرد خواهند شد و به موقع می ریزند. شما هیچ کار اشتباهی انجام نمی دهید، چون این امر اجتناب ناپذیر است و در بسیاری از گیاهان خانگی معمول است.

شرایط نگهداری از فیکوس بنجامین آمستل

کم‌کم می‌توانید شکافی در کیسه‌ی پلاستیکی ایجاد کنید تا گیاه به آب‌وهوای اتاق عادت کند. این قلمه باید حداقل دو برگ داشته باشد و از نوک یک شاخه‌ی سالم جدا شود. اگر برگ اضافه دارد، از نیمه‌ی پایینی قلمه، برگ‌ها را جدا کنید.

سوختن نوک برگ‌ها:

در ضمن هرچه تنوع رنگی برگ‌های بنجامین بیشتر باشد به نور بیش‌تری محتاج است تا بتواند این تنوع رنگی را حفظ کند. پیش از اینکه به توضیحاتی راجع به انواع و همین‌طور روش‌های نگه‌داری گیاه بنجامین بپردازیم، بهتر است تعریفی از این گونه زیبا و پرطرفدار بیان شود.

گیاه بنجامین با نام‌های مختلف دیگری از جمله بنژامین، انجیر برگ ریز و فیکوس بنجامین شناخته می‌شود. اصالت اصلی این گیاه، جنگل‌های استوایی به ویژه کشور هندوستان است. بهتر است از آبی که چند ساعت در محیط بوده و هم دمای محیط است برای آبیاری استفاده شود، هرگز با آب سرد آبیاری نکنید ممکن است باعث ریزش برگ های گیاه شما شود.

تمیز کردن برگ های گیاه بنجامین ابلق

این گیاه نسبت به خشکی مقاومتر است تا آبیاری بیش از اندازه، پس اجازه دهید بین دو آبیاری سطح خاک گلدان خشک شود. اگر سایز گلدان برای این گیاه کوچک نبود، احتمالاً تغییر سایز برگ‌های جدید آن، ناشی از کمبود مواد مغذی در خاک گلدان است. تعویض خاک سطحی گیاه هم به تأمین مواد مغذی مورد نیاز کمک شایانی می‌کند. انواع بنجامین به نور زیاد اما غیرمستقیم علاقه دارند. نور مستقیم موجب ریزش برگ و رنگ‌پریدگی برگ‌ها می‌شود.

دمای هوا و رطوبت

در فصل گرما هفته ای دو مرتبه و در فصل سرما هر ده روز یکبار کافیست. این گیاه طاقت چندانی در برابر کم آبی ندارد پس حواستان به آن باشد. برای رطوبت گیاه نیز می توانید عمل غبار پاشی را انجام دهید. درود بر شما مطالب آموزنده بودن درخصوص آمستل خودم بعضی از برگهای سبز ترک میخورن پاره میشن و گهگاهی هم بصورت سبز از شاخه جدا شده و میافتن البته چهار ساله که دارمش و رشد محسوسی هم نداره .

زمان هرس فیکوس بنجامین

یکی از شایع ترین موارد ریزش برگ های بالایی گیاه است. در این هنگام گیاه قصد دارد بگوید که نسبت به تغییرات حساس است و به دنبال زاویه خاصی برای دریافت حداکثری نور می باشد. بنجامین گیاهی استوایی و بومی جنوب شرق آسیاست، که می تواند در شرایط خانگی به خوبی رشد کند. اگر در نگهداری این گیاه دقت کنید، می توانید شاهد گیاهی به بلندی 1 متر و 80 سانت باشید. بنجامین انواع مختلفی دارد، که در این میان بنجامین ابلق و فیکوس بنجامین الاستیکا از محبوبیت بیشتری برخوردارند.

آفات و بیماری های رایج گیاه بنجامین

حتی چوب درخت گل بنجامین برای قالب سازی به کار میرود و استفاده میشود. درخت های فیکوس بنجامین در مناطق بومی محلی خود به عنوان یک دارو گیاهی محسوب میشوند. قسمتی از پوست ساقه را جدا کرده و سطح آن را با یک پلاستیک شفاف بپوشانید و درون پلاستیک بسته شده مقداری خاک مناسب بریزید.

به این ترتیب پیشنهاد می کنیم که گلدان خود را به فضایی با نور بیشتر و گرمتر منتقل کنید. برخی از افراد پس از گذشت مدتی از نگهداری بنجامین مشکلاتی را در این گیاه مشاهده می کنند. در صورتي که گياهتان در شرايط بحراني بي آبي قرار گرفته است، به دقت با استفاده از يک چنگال خاک سفت و خشک گلدان را شخم بزنيد، سپس کل گلدان را در تشت يا سطل حاوي آب ولرم قرار دهيد.

درود.مدت 2 ماه بنجامین خریدم و خیلی خوب بود اما چند هفته هست که داره برخی برگاش از پایین زرد میشه و میریزه.تک و توک وسط درخت هم برگ زد داره ولی بیشتر از پایینه. به جای بطری میتوانید چند تکه چوب اطراف گلدان فرو کنید و یک مشمای رنگ روشن که چند سوراخ روی سطحش داشته باشد بکشید.

دکمه بازگشت به بالا