بین المللترندهای کسب و کار

5 روش گسترش دایره لغات با روش تمرین روزانه

یک دفترچه واژگان همراه خود داشته باشید: هنگامی که به طور فعال از کلمات و عبارات جدیدی که به زبان انگلیسی شنیده یا نوشته می شود یادداشت می کنید، بیشتر و بهتر یاد می گیرید. یادداشت برداری فعال فقط به معنای نوشتن و بستن دفترچه یادداشت نیست. این به معنای نوشتن کلمه لغات جدید و یادداشت چگونگی، زمان و دلیل استفاده از آن است. رزومه انگلیسی

به عنوان مثال، جمله “ببخشید” را می توان در موقعیت های مختلف استفاده کرد. بنویسید که آیا زمانی که گوینده می‌خواهد از آنجا عبور کند صحبت می‌شود یا می‌خواهد برای هر گونه ناراحتی که ممکن است ایجاد کرده است عذرخواهی کند.

یک فرهنگ لغت انگلیسی با خود بیاورید: چه یک نسخه فیزیکی باشد و چه دیجیتال، داشتن یک فرهنگ لغت در دسترس به شما کمک می کند تا به راحتی آنچه گفته می شود درک کنید. با این حال، همیشه به فرهنگ لغت شما بستگی ندارد. به عنوان مثال، استفاده مؤثر از یک فرهنگ لغت زمانی اتفاق می افتد که با واژگان متنی روبرو می شوید که درک آن برای شما دشوار است. روش نوشتن رزومه انگلیسی

1- هر چیزی را به انگلیسی بخوانید

نه، برای خواندن انگلیسی نیازی به خرید کتاب به زبان انگلیسی ندارید. به اطرافت نگاه کن احتمالاً چیزی در آنجا به زبان انگلیسی نوشته شده است. آن را در دست بگیرید و بخوانید، چه روزنامه، مجله، جعبه غلات یا حتی تابلوهای تبلیغاتی. اگر به اینترنت دسترسی دارید، محتوای انگلیسی زیادی برای خواندن وجود دارد، از الگوهای رفتاری گرفته تا سایت‌های وبلاگ!

خوبی آشنایی با زبان انگلیسی اطراف شما این است که می توانید به سرعت در زمینه یاد بگیرید. دیدن مکرر دنیاهای جدید نیز تقویت خوبی برای آموخته های شماست.

2- به تدریج سختی متون را افزایش دهید

در ابتدا طبیعی است که به دنبال متون ساده تر باشید. هر چه زمان می گذرد و مهارت های خواندن خود را بهبود می بخشیم، می توانیم سختی متون را افزایش دهیم.

سعی کنید متون پیچیده را مطالعه کنید. تقریباً مانند تمرین با وزنه است، کم کم وزن متن های خود را افزایش می دهیم و عضلات خواندن خود را توسعه می دهیم.

مثل همیشه، بهترین گزینه انتخاب متون در مورد موضوعات مورد علاقه شما است، این کار روند خواندن را آسان تر و لذت بخش تر می کند.

در اینجا می توانید در مورد کتاب ها و نویسندگان معروف انگلیسی که خواندن آنها آسان است، مطالعه کنید.

3- از “فلش کارت” برای کلمات جدید استفاده کنید

استفاده از “فلش کارت” روش بسیار جالبی برای به خاطر سپردن و مرور کلمات یا عبارات جدید انگلیسی است.

اما “فلش کارت” چیست؟

به طور خلاصه، آنها کارت هایی هستند که در آن جملات را در یک طرف و ترجمه را در طرف دیگر قرار می دهید.

بنابراین شما به یک طرف عبارت جدید نگاه می کنید و ترجمه یا معنی را با صدای بلند بیان می کنید. سپس کارت را برگردانید و ببینید که آیا آن را درست انجام داده اید یا خیر. می‌توانید «فلش‌کارت‌ها» را روی کاغذ بسازید یا از برنامه‌ای روی تلفن همراه خود استفاده کنید، برنامه‌های رایگانی در دسترس هستند که می‌توانید آن‌ها را در فروشگاه برنامه خود پیدا کنید.

مزیت بزرگ “فلش کارت ها” این است که می توانید از آنها در هر مکانی به عنوان مثال در وسایل حمل و نقل عمومی، قبل از خواب یا هنگام استراحت استفاده کنید.

4 – تمرینات را انجام دهید

به دنبال کتاب هایی با تمرین های خواندن و درک مطلب باشید، داشتن “بازخورد” در مورد موفقیت ها و اشتباهات خود هنگام یادگیری خواندن به زبان انگلیسی بسیار مهم است.

این تمرین‌ها متن‌های کوتاهی را ارائه می‌کنند و سؤالاتی را می‌پرسند تا ببینند آیا زمینه را به خوبی درک می‌کنید یا خیر. سایت های زیادی با این نوع تمرین ها وجود دارد، به عنوان مثال اینجا یکی از شورای بریتانیا است که یک تست برای بررسی سطح شما و سپس متن با تمرین دارد.

یکی دیگر از کتاب‌های خوب، کتاب الکترونیکی ما «حذف 63 اشتباه رایج که سخنرانان پرتغالی در انگلیسی انجام می‌دهند» است. موجود به زبان های انگلیسی و پرتغالی فقط 6.99 یورو است و می توانید اطلاعات بیشتری در مورد آن در اینجا بخوانید.

5 – پایدار و ثابت قدم باشید

مانند هر مهارت جدید، منحنی یادگیری وجود دارد.

ممکن است هنگام شروع با مشکلاتی روبرو شوید، اما با پشتکار و فداکاری، مهارت های شما افزایش می یابد و پیشرفت شما قابل مشاهده خواهد بود که باعث می شود انگیزه بیشتری برای یادگیری بیشتر داشته باشید.

مطالعه را به یک عادت تبدیل کنید، امروزه یافتن متون و کتاب های جالب آنلاین بسیار آسان است که بسیاری از آنها رایگان هستند.

دکمه بازگشت به بالا