استان ها

۱۴۰ هزار واحد مسکونی برای ایثارگران احداث می شود/ پرداخت مطالبات تا سال آینده

شیمیشی/گیلان رئیس بنیاد شهید از ساخت 70 هزار واحد مسکونی ایثارگران توسط بنیاد شونوران خبر داد و گفت: بنیاد شهید با مشارکت بخش خصوصی 70 هزار واحد مسکونی برای ایثارگران می سازد. ساکنان.”

سید امیرحسن قاضی زاده هاشمی عصر چهارشنبه در سفر به گیلان و در کنار گروه توسعه فرهنگ ایثار و شهدای استان به مطالبات برخی از گروه های ایثارگر برای مستمری ایثارگران و ایثارگران اشاره کرد. جانبازان، تصریح کرد: برخی از درخواست ها محقق شده و ادامه دارد.

وی با بیان اینکه متأسفانه ده سال است که هدیه عروسی تا سال 1400 پرداخت نشده و جزو بدهی های آتی است، بیان کرد: با کمک سازمان برنامه و بودجه تعداد زیادی از خانواده ها و نهادهای شهدا از شهدا درخواست کردند. خانواده برای بیمه. و دانشگاه ها تا سال آینده تسویه حساب می شود و پرداخت می کنیم…

رئیس اداره امور ایثارگران و امور ایثارگران به برآورده شدن آرزوی ایثارگران در سطح کشوری اشاره و اعلام کرد: تا پایان شهریور 1401 هزینه بیمه و درمان شهدا را پرداخت کرده ایم.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه با کمک بنیاد بهزیستی ایران وضعیت مالی و تخریب خانواده های شهدا و ایثارگران را دریافت کردیم، گفت: چشم ما به سه دقیقه اول است که مشکلات مالی آنها جدی تر است. ما یک برنامه توسعه معیشتی برای آنها تهیه کرده ایم که شامل تامین کمک هزینه معیشت و هزینه مسکن است. خوشبختانه امسال با کمک دولت و مجلس توانستیم مطالبات 10 هزار نفر را با تکمیل خدمت پرداخت کنیم و 20 هزار نفر دیگر نیز منتظر بودجه سال 1402 هستند.

وی مستمری جانبازان 25 درصد، شش میلیون تومان و زیر 25 درصد و سایر داوطلبان را پنج میلیون تومان عنوان کرد و گفت: 2 هزار و 253 نفر در استان گیلان تغییر وضعیت داده اند. تاکنون 1467 نفر تغییر وضعیت داده اند و 786 نفر در حال تغییر وضعیت هستند. همچنین 200 میلیارد تومان فرصت شغلی برای گیلان در نظر گرفته شده که بیش از 5 برابر شده و تاکنون 114 میلیارد تومان اعتبار داده شده است.

قاضی زاده هاشمی فعالیت موسسات و شرکت های اقتصادی مرتبط با بنیاد شهید را تحت عنوان تشکل های اقتصادی کوثر ارزیابی کرد و اظهار داشت: این شرکت ها در بسیاری از مسائل از جمله ساخت موتورهای سنگین، تحویل خطوط آب و نفت و. .. تولید جوجه های گوشتی و بزرگان; در این راستا در 30 استان کارآفرین و شرکت های علمی و استارت آپ های متعهد شناسایی کرده ایم و حدود 1000 استارت آپ داریم.

وی تامین منازل ایثارگران را از دو طریق مورد توجه قرار داد و گفت: بنیاد شهید 70 هزار خانه برای ایثارگران در املاک آنها می سازد که با مشارکت بخش خصوصی می توان آنها را به اماکن مسکونی تبدیل کرد و شروع کرده ایم. کار در البرز اصفهان. . ، رضاوی و خراسان میانه و استان گیلان نیز می توانند این طرح را در زمین های متعلق به بنیاد شهید آغاز کنند.

رئیس اداره ایثارگران همچنین از ساخت 70 هزار واحد دیگر توسط سازمان مسکن با طرح نهضت سراسری منازل خبر داد و تصریح کرد: در گیلان اولین کار تحویل 703 نفر و کار بعدی برای 3745 نفر است. مردم. که برای 4400 نفر خانه فراهم می کند.”

وی فعالیت های توانبخشی، درمانی، خدماتی و ورزشی سازمان شهید در همه استان ها از جمله گیلان را مورد توجه قرار داد و گفت: به زودی مرکز بزرگ سلامت ملی را برای داوطلبان در گیلان و نه فقط داوطلبان استان احداث خواهیم کرد. .، بلکه شامل داوطلبان کشور نیز می شود.

معاون رئیس جمهور با بیان اینکه 105 درصد خدمات بنیاد شهید به صورت الکترونیکی ارائه می شود، تاکید کرد: در سال آینده این خدمات را به 137 خدمت خواهیم رساند.

وی با قدردانی از شهدا، فرزندان ائمه عشق که تأثیرگذاری آنها از سن آنها بیشتر است، یادآور شد: گلزار شهدا باید به کانون بزرگ مذهبی و فرهنگی تبدیل شود، بنابراین با همکاری شهرداری، فرمانداری و استانداری برنامه های مشترکی در گلزارهای سراسر کشور داریم تا اینکه این اماکن متبرکه حسینیه باشد و هیئت امنایی تشکیل شود و برنامه ریزی فرهنگی انجام شود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا