اقتصادی

یک ماهگی مجلس یازدهم چگونه گذشت

یازدهمین جلسه مجلس شورای اسلامی ماه گذشته یازده جلسه برگزار شد. سابقه یک ماهه آنها ممکن است کل داستان را بازگو کند. توضیحی که همه چیز را نشان می دهد. از جلسات عمومی گرفته تا جلسات بسته. از نگرانی های مالی گرفته تا تخمین های مربوط به فیلتر اینستاگرام. از نقشه مبارزه با جرم اقتصادی و سرعت تولید علمی-اساسی گرفته تا برنامه جمعیت و موفقیت خانواده در موضوع زایمان.

به گزارش شیمیشی ، رهبر معظم انقلاب در پیامی که از آغاز دوره یازدهم مجلس به نمایندگان مجلس فرستادند ، اقتصاد و فرهنگ را در صدر کشور می داند. مقام معظم رهبری به صراحت اظهار داشته اند كه ما به عدالت نتیجه مطلوبی نرسیده ایم و این واقعیت نامعلوم باید مورد توجه همه قرار گیرد و به طور عملی روی زندگی و حرکت طبقات مظلوم به عنوان ایده كار كرد. وی مسیر دستیابی به اقتصاد مطلوب را “اصلاح خطوط اساسی اقتصاد ملی” یعنی کار ، تولید ، ارزش پول ملی ، تورم ، تورم و غیره توصیف کرد. رهبر ارشد دفتر “سیاستهای کلی اقتصاد مقاومتی” راهنمای موثقی برای رفع مشکلات ارائه داد و افزود: “ما منتظر تهیه برنامه هفتم هستیم که یکی از وظایف مجلس یازدهم است و بر کاهش نقش تعریف شده تمرکز دارد. نفت خام در بودجه دولت. ” برای ترسیم خط اقتصادی کشور ، توصیه دیگر من به شما عزیزان است.

اعضای مجلس یازدهم مجلس شورای اسلامی پیامی را از مقام معظم رهبری “بخش گفتگو” تشکیل دادند و درمورد تالارهای مختلف در مورد نگرانی های خود در مورد اقتصاد و تحرک زندگی صحبت کردند. سخنان نماینده مجلس و رئیس مجلس در برخی زمینه ها با وعده هایی برای حل مشکل اقتصادی آمده است. Behaviors در تاریخ 27 ژوئن از آغاز کار 11 سفر را پشت سر گذاشت. 8 مجمع عمومی ، 2 جلسه پنهانی و یک جلسه نیمه عمومی. ممکن است کسی بپرسد که مجلس در این ماه چه کارهایی انجام داده است و زمان آن گذشته است؟

یک ماه پیش و در تاریخ 7 خرداد ، مراسم افتتاحیه یازدهمین مجلس شورای اسلامی با حضور روسای ستاد ، جمعی از مقامات نظامی و کشوری ، 267 مقام منتخب و 14 کرسی خالی آغاز شد. چهارده کرسی به دلایلی مانند کرونا ، محاکمه و عدم رأی هنوز خالی است. فاطمه رهبر و محمد علی رمضانی در اثر بیماری انسداد شرایین درگذشت و سینا کمالخانی به دلیل فلج از ورود به آن جلوگیری شد. نقش این سه کرسی در انتخابات پارلمانی مذکور نیز به عنوان انتخابات ریاست جمهوری 1400 تعریف خواهد شد. 11 کرسی دیگر مسئولیت دور دوم انتخابات است که به دلیل همه پرسی کرونا به 21 سپتامبر موکول شده است.

ملاقات

ماه گذشته یازدهمین جلسه مجلس شورای اسلامی ماه گذشته در بازدیدها برگزار شد. از رئیس و رئیس مجمع گرفته تا کمیسیون و مشاوران. بازدیدهایی که به هر قوت بستگی دارد.

Onvara روز چهارشنبه (27 ژوئن) ، عضو فراکسیون مردمی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، در جلسه این فراکسیون ، نامزدی کاندیداهای ریاست جمهوری ، معاونان رئیس جمهور ، دبیران و سرپرستان شورای حاکم را اعلام کرد. چند ساعت بعد ، محمد صالح جوکار گفت اعضای مجمع در مورد نامزد قالیباف برای ریاست جمهوری اختلاف نظر دارند. علی نیکزاد و سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی نیز به عنوان کاندیداهای مجلس فراکسیون اکثریت مجلس انتخاب شدند.

در اوایل روز (پنجشنبه 28 ژوئن) دومین مجمع عمومی یازدهم با حکم صادره از طرف هیئت مدیره هیئت مدیره آغاز شد. در ساعات اولیه مجمع عمومی ، محمد باقر قالیباف علیه السلام رئیس دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی انتخابات همچنین با عنوان سید امیر حسین قاضی زاده هاشمی و علی نیکزاد نواب اولین و دومین رئیس مجلس یازدهم است آنها برای جلسه اول انتخاب شدند. سید ناصر موسوی لارگانی ، احمد امیرآبادی فرهانی ، حسینعلی حاجی دلیگانی ، روح الله متافکار آزاد ، علی کریمی فیروز جامی و سید محسن دهنوی به عنوان دبیران هیئت آنها به مدت یک سال انتخاب شدند. حجت الاسلام علیرضا سلیمی ، محسن پیرهادی و محمد حسین فرهنگی نیز سه نفر هستند او رئیس مجلس است آنها برای جلسه اول هستند.

بخش دیگری از انتصابات به کمیسیون های تخصصی مجلس ارائه شد. انتخابات رئیس کمیسیون ویژه علوی مجلس طبیعی اولین اقدام خود را روز یکشنبه (1 ژوئیه) برگزار کرد. آدرس مناسب برای 11 کمیسیون خبره اینجا ادامه مطلب با این حال ، رئیس کمیسیون قضایی و قضایی مجلس حلال بود.

این واقعیت که کمیسیون نتوانسته به حد نصاب برسد ، به برخی از محله ها ارسال شد. حسن نوروزی ، یکی از معدود نمایندگان داوطلب کمیسیون قضایی و قضایی مجلس ، گفت: “کمیسیون قضایی و قضایی به خارج از کشور سفر نمی کند و مانند کمیسیون های اقتصادی مجلس نیست که دارای موسسات بانکی و وام هستند و یا می توانند از بخش صنعت بهره مند شوند. اگر نمایندگان می خواستند به سیستم خدمت کنند ، چرا همه سعی کردند به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی بپیوندند؟ از آنجا که این کمیسیون تصویب محدودی در مجلس دهم داشت ، چرا 70 نفر برای عضویت در کمیسیون برنامه ثبت نام کردند؟ بودجه و حسابها؟ “تاکنون 50 وكیل نماینده اعضای مجلس یازدهم هستند كه سابقه كار در حوزه های مختلف دادگستری یا نهاد نظارتی را دارند ، اما متأسفانه باید در كمسیون قضایی و قانونگذاری مجلس شركت كنند.”

اما شواهد جدید حاکی از آن است که اجرای ریاست هر دو کمیسیون درگیر تغییر در دستورالعمل مجلس است. Onro شنبه (28 ژوئیه) سخنگوی ریاست مجلس شورای اسلامی اعلام کرد که “طرحی برای کاهش تعداد کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی” هفته آینده آغاز می شود. محمد حسین فرهنگی در مصاحبه با شیمیشی اظهار داشت: ما طرحی را برای اصلاح آیین نامه داخلی مجلس تهیه کرده ایم که در آینده نزدیک به مجلس ارائه می شود. این طرح خواستار کاهش تعداد 19 عضو برای برخی کمیسیون ها است.

انتصاب دستیار سیاسی و رسانه ای رئیس مجلس نمایندگان ، دبیر کل فرهنگ و روابط عمومی ، مشاور رئیس جمهور و دبیر کارگروه توسعه مجلس ، مشاور نخست وزیر فرهنگ و هنر ، معاون مشاور امور امور استراتژیک ، مشاوران و معاونان شورای قضایی ، معاون رئیس مجلس ، مشاور رئیس جمهور و رئیس جمهور ، رئیس كتابخانه ، موزه و مركز اسناد مجلس از جمله افرادی هستند كه به دیدار آنها می روند كه توسط محمد باقر قالیباف رئیس مجلس یازدهم منصوب شده اند.

ارزیابی باورهای اعضای مجلس یازدهم

در اولین جلسه مجمع ، پانزده شعبه برای ارزیابی وظایف اعضای منتخب منصوب شدند. اما هدف از ایجاد این شعب چه بود؟ نزدیک به سه ماه از روز انتخابات پارلمان (2 مارس) تا تشکیل مجلس جدید می گذرد و در این مدت ، برخی حوادث می تواند باعث شود که هیچ کس حق شرکت در پارلمان را از دست ندهد ، بنابراین دولت فعلی باید معاون دولت شود. این یک آزمایش جدید بود. این مقام به جز اعضای پارلمان حضور نداشت. براساس این قانون ، وزارت کشور برای هر نامزد اعتبار نامه صادر کرده بود. قیوم در حقیقت گذرنامه ای بود که باید به مجلس انتخاب شود. اگر بین زمان انتخابات و قبل از تشکیل مجلس ، مشخص شد كه نمایندگان قدرت قضایی خود را از دست داده اند ، یا اگر اسناد كشف شده بود كه در جریان نظارت بر وظایف در اختیار شورای استان بوده اند ، پس مجلس جدید و هنگام تصویب مصوبات ارزیابی می شود و اگر نمایندگان در دسترس نباشند ، اعتبار نامه های فردی با صلاحدید سایر اعضای هیئت امنا رد می شود.

در سومین جلسه افتتاحیه مجلس (11 ژوئن) ، اعتماد اعضای منتخب مجلس یازدهم علاوه بر سه منتخب ، سید کاظم دلخوش، غلامرضا تاجگردون و حسین محمد صالحی در جلسه علنی مجلس تصویب شد. پس از بحث و گفتگوهای زیاد در مورد اعتبار سه نماینده ، بحث در مورد اینکه آیا تصویب نهایی این اساسنامه های فردی نیاز به رأی مجلس شورای اسلامی دارد ، نیاز به رأی دارد. در پایان مقرر شد تصویب آراء به رأی مجلس احتیاج داشته باشد.

نه روز بعد ، سخنگوی شعبه 10 مجلس تصویب سید کاظم دلخوش و حسین محمد صالحی را اعلام کرد. اعتقادات غلامرضا تاجگردون ، اما هنوز اثبات نشده است. در جلسه عمومی روز چهارشنبه (12 ژوئن) سخنگوی شعبه دوازدهم این گزارش را خواند و گفت: در تحقق ماده 29 آیین نامه داخلی ، اعتماد به نفس غلامرضا تاجگردون در انتخابات گچساران پس از مراسم سوگند یاد شده در چهارشنبه 27 ژوئن 2016 تأسیس شد. به شعبه گزارش شد تظاهرات علیرضا زاکانی ، علی اکبر کریمی ، روح الله نجابت ، علی خضریان ، سید نظام الودین موسوی ، اقبال شاکری ، احمد نادری ، مالک شریعتی و مجتبی رضاکاه در جلسه 10 ژوئن 1999 مورد بحث و بررسی قرار گرفت و با اکثریت آرا تصویب شد. .

پس از اعلام سخنگوی شعبه 12 ، رئیس مجلس گفت: همانطور كه ​​سخنگوی برانكا 12 شرح داد ، دو مرحله برای ارزیابی اعتبار تاجگردون انجام شده است و رأی در شعبه گرفته شده است و گزارش آن ارائه شده است. اگر دوستان یک کلمه یا اعتراض داشته باشند که سریعاً آن را ابراز کنند تا تصمیمی طبق مقررات گرفته شود ، ما آن را می پذیریم یا خیر. بنابراین ، اگر معاون انتقادی دارد ، بگذارید آن را اعلام کنند.

علیرضا زکانی ، نماینده تهران ضمن خواندن نکات گفت: “طبق ماده 93 ، هیچ ماده قانونی در شورای استان وجود ندارد جز تأیید اعتبار نمایندگان.” وقتی صحبت از کلمه پارلمان است ، به این معنی است که دو تا سه مجلس بحث و تفسیر است و حضور هر یک از اعضای پارلمان اهمیت دارد. طبق ماده 85 ، موضوع نمایندگی متعلق به فرد نیست و حق رأی نماینده را نمی توان به شعبه ارسال کرد.

سرانجام ، اعتراض زکانی به رأی رسید. پس از رأی مثبت قصر به اخطار ، قالیباف گفت كه طبق ماده 194 ، اسناد تاجگردون برای تحقیقات به کمیسیون تحقیق می رسد.

طبق آئین نامه مجلس ، کمیسیون تحقیق حداکثر 15 روز برای اعتراض به توصیه های کتبی شعبه معترض یا معترض و برای ارسال نظر خود به مجلس پس از استماع و دعوت توضیحات ، لازم است.

سرانجام روز جمعه (27 ژوئیه) رئیس کمیسیون استعلام شورای اسلامی مبین اسلام گزارشی از روند ارزیابی اعتبارنامه های غلامرضا تاجگردون در این کمیسیون ارائه داد و اعلام کرد ، تصمیم کمیسیون استعلام برای تصویب این اعتبارها براساس شواهد دقیق و گزارش های خبره ارائه شده است بیایید به این موضوع توجه کنیم.

اکنون که کمیسیون تحقیق در نظر دارد تصویب وظایف تاجگردون را تأیید کند ، گزارش وی پس از جلسه مجلس در اختیار یک نهاد تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

اسرار عناصر

ماه یازدهم مجلس یازدهم سه جلسه بسته تشکیل داد. جلسه سه شنبه (20 ژوئن) نمایندگان با وزیر نفت و وزیر اطلاعات او پشت درهای بسته قفل شد. در همین حال ، یکی از انتقادات در مجلس دهم تعطیل شدن چندین نشست پنهانی بود. بیژن زنگنه و حجت الاسلام سید محمود علوی روز سه شنبه مهمان جلسه بسته مجمع بودند. سخنگوی ریاست جمهوری گفت: دلیل این نشست غیر علنی “محرمانه بودن اطلاعات خاص و جلوگیری از آسیب های وارد شده به دشمن” بوده است.

مجلس یازدهمین جلسه غیر عمومی خود را روز سه شنبه (27 ژوئن) برگزار کرد. در این جلسه موضوعات محلی با حضور جنرال باقری مورد بحث و بررسی قرار گرفت فرمانده کل نیروهای مسلح این مورد بحث شد

سومین جلسه بسته مجلس به دعوت وزیر دفاع تشکیل شد. سرتیپ امیر حاتمی ، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح وی در پشت درهای بسته پارلمان ، اوضاع دفاعی کشور را برای نمایندگان مجلس توضیح داد. البته این جلسه بی ثمر نخواهد بود و با روی کار آمدن وزیر کشور این جلسه کلی بود.

دو جلسه برای ارزیابی وضعیت اقتصادی

یازدهمین جلسه مجمع عمومی که روز سه‌شنبه (13 ژوئن) تشکیل شد رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس بانک مرکزی و رئیس مرکز آمار رند وی آدرس را ارزیابی کرد تا شاخص های کلان اقتصادی را ارزیابی کند. در این جلسه ، عبدالناصر همتی ، رئیس بانک مرکزی محمد محمد باقر نوبخت ، رئیس سازمان برنامه و بودجه آنها صحبت کردند. پس از آن ، 15 عضو مجلس یازدهم هر یک دو نکته را به مقامات ذیربط منتقل کردند. نمایندگان مجلس با انتقاد از شرایط زندگی ، حقوق مبارزان معلول و معلول ، وضعیت بازنشستگی و وضعیت مسکن مقامات دعوت شده را مورد انتقاد قرار دادند. آنها همچنین خواستار بهبود وضعیت مالی ، تحمیل مالیات بر تعداد زیادی از خانه ها و خانه های خالی و نظارت بر وضعیت بیت کوین شدند. در پایان ، مسئولان نقش مسئولانه ایفا کردند. دیشب ، شیمیشی گزارشی بی نظیر از بررسی این عوامل اقتصادی ارائه داد.

این گزارش در پنجمین جلسه عمومی مجلس شورای اسلامی (8 ژوئن) ارائه شده است. وزیر اقتصاد در مورد مشکلات اقتصادی کشور و همچنین گزارش عملکرد روسای موسسات مالیاتی، بورس کالا و گمرک تشکیلات وی در دستور کار جلسه علنی مجلس قرار گرفت. در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی، رئیس اتاق بازرگانی ، او رئیس اتحادیه صنفی ایران است، وزیر اقتصاد و دارایی، رئیس سازمان امور مالیاتی است، رئیس سازمان سورگول و رئیس ستاد و رئیس گمرک آنها صحبت کردند. دوازده قانونگذار با سخنرانی پاسخ دادند. مجلس درباره فرار مالیاتی هشدار داد و خواستار پایان دادن به فرار مالیاتی شد. وکلاي مجلس شوراي ملي همچنين در مورد نرخ و شفافيت گزارش هاي نفت صحبت کردند. گزارش کامل شیمیشی از این جلسه اینجا خواندن.

دعوت از 8 وزیر دیگر

نمایندگان یازدهمین جلسه مجلس شورای اسلامی چهارشنبه (12 ژوئن) جلسه داشتند. رضا اردکانیان ، وزیر نیرو و محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی از آنها دعوت شد تا به نمایندگان اطلاع دهند. در ابتدای این جلسه ، اردکانیان گزارشی از تولید و صادرات انرژی ارائه کرد. پس از آن ، پنج نماینده نظرات خود را به وزیر نیرو دادند و وزیر نیرو به اظهارات نمایندگان پاسخ داد. پس از جلسه روز چهارشنبه و در جریان ارزیابی مباحث مربوط به حوزه راه و شهرسازی ، محمد اسلامی در مورد موضوعات این حوزه بحث و گفتگو کرد و پس از آن 5 نماینده به اظهارات وی پاسخ دادند و نظرات وی را خواندند. پس از فراخوان نمایندگان مجلس ، مجلس شورای اسلامی زمان پاسخگویی وزیر راه و شهرسازی به نمایندگان مجلس را در نظر گرفت. می توانید شیمیشی را از این جلسه مطلع کنید اینجا خواندن.

میزبان نمایندگان مجلس در روز یکشنبه (25 ژوئن) وزیران فرهنگ و راهنمای مطالعات اسلامی و علوم پایه آنها بودند. در این جلسه همچنین گزارشی از وزیر آموزش و پرورش و ارشاد اسلامی در مورد مشکلات فرهنگی کشور وی ، گزارشی از سوی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مورد مشکلات فرهنگی کشورش و گزارشی از وزیر آموزش و پرورش در مورد آموزش و مسائل فرهنگی ارائه شده است. پس از سخنان وزیر رهبری ، 11 نماینده سخنان خود را به وی ارائه دادند. پس از جلسه روز یکشنبه ، وزیر راه و شهرسازی پس از ابراز 11 نماینده نگرانی های خود ، گزارشی از وضعیت کلی کشور ارائه داد. گزارش کامل این جلسه عمومی مجلس را می توانید بخوانید اینجا ادامه مطلب

هفته گذشته ، در اول ژوئیه ، مجلس یازدهم دو وزیر دیگر را تشکیل داد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و وزیر جهاد کشاورزی. در این جلسه ، کاظم خاوازی ، وزیر جهاد کشاورزی و محمد جواد آذری جهرمی ، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ، گزارشی از وضعیت تولید محصولات کشاورزی ، دامپروری و اهداف پیشرفته در سال “تولید جهش” ارائه دادند. به دنبال گزارش وزیر زراعت ، 10 عضو مجلس یازدهم در پاسخ به اظهارات وزیر امور خارجه اظهارنظر كردند. اظهارات وزیر جوان پس از سخنان 10 نماینده مجلس مطرح شد. همچنین می توانید شیمیشی را از این جلسه خلاصه کنید اینجا ادامه مطلب

فیلتر اینستاگرام؟

یکی از جالب ترین سخنان نمایندگان این بود که محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نسبت به اوضاع سایبری انتقاد کرده است. پارلمان از وضعیت فرهنگی جهان ابراز نگرانی کرد و خواستار دولت حتی بیشتر در جبهه های مختلف به ویژه اینستاگرام شد. نماینده اینستاگرام بم این اقدام را “نسل کشی اعتماد جوانان” توصیف کرد و خواستار حمایت بیشتر از پیام رسان های داخلی شد. نماینده مردم قزوین نیز با انتقاد از پست اینترنتی در اینستاگرام ، اظهار داشت: از وضعیت فرهنگی سیبری ناراحت هستم. اینستاگرام اخیراً صحنه های پورنو را منتشر کرده است. رئیس سازمان تبلیغات اسلامی همچنین گفت: “متأسفانه آینده جهان به حال خود رها شده است” و با اعضای پارلمان یازدهم موافقت کرد. وی خاطرنشان کرد: 5 آهنگ آخر خواننده 198 میلیون بار مشاهده شده است: در کمتر از یک سال ، پهنای باند دو برابر شده است. حدود 60 تا 70 درصد این سایت متعلق به اینستاگرام است. آن شاعری با 200000 شاگرد ، وقتی به هاك قاسم سلیمانی می گوید كه صفحه او باید بسته شود ، ما ادعا می كنیم كه در دنیای آینده قرار دارد ، اما او هر كاری را كه می خواهد انجام خواهد داد. پس از جلسه عمومی ، رباط کریم ، نماینده حقوق بشر در مصاحبه ای گفت: “امیدوارم خداوند مجلس یازدهم را در اینستاگرام فیلتر کند.”

دست دوم که پس از سخنان نمایندگان مجلس مسئولیت آن را بر عهده داشت ، نگرانی های نمایندگان را درباره فرهنگ و تنوع جهانی اذعان کرد ، اما با انتقاد از فیلتر اینستاگرام گفت: “اگر اینستاگرام صفحات قلب ما را ضبط کند ، طبیعی است که دولت تروریستی است. جمعه.” و لباس تروریست ها وجود دارد. ما در این مورد شکی نداریم ، اما اگر سردار در بغداد به شهادت رسید ، آیا بغداد را خالی خواهیم گذاشت؟ آیا حوزه رسانه های بین المللی نیست ، و آیا نمی بینیم که حضور یک رهبر موجود مهم تر از رهبری است؟

در تاریخ 3 ژوئیه ، شورای هرمی میزبان دو وزیر دیگر بود. وزیر دفاع و وزیر کشور. جلسه وزیر دفاع روز سه‌شنبه ، پشت درهای بسته ، برای عموم بسته شد و جلسه وزیر کشور برای عموم بسته شد. در این جلسه نمایندگان مجلس از وضعیت تعلیق و تنظیمات سیاسی وزارت کشور ، تقسیمات استانی ، شرایط مدیریت بحران ، حاشیه نشینی ، فاجعه و اعتراضات در ماه نوامبر انتقاد کردند و وزیر کشور در پاسخ به انتقادات و اظهارنظرها پاسخ داد. همچنین می توانید شیمیشی را از این جلسه خلاصه کنید اینجا ادامه مطلب

مجلس دوازدهم و داستان نوامبر

اعضای مجلس یازدهم مجلس شورای اسلامی از افزایش قیمت بنزین و اعتراضات نوامبر شکایت نکردند. مجتبی ذوالنور که در انتهای مجلس دهم عضو کمیته امنیت ملی و امور خارجه خارجی است ، در مورد تعداد تلفات برای نخستین بار در تاریخ 12 ژوئن ، در 12 ژوئن ، در جلسه اجتماعی و انضباطی ریاست تاج گذاری در وزارت کشور ، آماری بی نظیر را دریافت کرد. او اعتراض كرد. ذوالنور با بیان اینکه تلفات ناشی از اعتراضات آبان ماه 230 بوده است ، افزود: 497 تسهیلات دولتی و بخش خصوصی آسیب دیده ، 422 دستگاه خودرو به شدت آسیب دیده و سوخته ، 230 وسیله نقلیه عمومی و خصوصی آسیب دیده و 569 دستگاه خودرو و موتور سیکلت نیز آسیب دیده است. آنها پلیس را نابود کردند. 991 بانک تخریب یا آتش گرفته شد ، 123 ایستگاه آتش نشانی منهدم شد.

جواد کریمی قدوسی نماینده دیگری بود که نسبت به افزایش قیمت بنزین و نحوه اداره دولت موضع عمومی را اتخاذ کرد. کریمی قدوسی با صحبت در جلسه 13 ژوئن در مورد اسناد دهمین کمیته امنیت ملی و امور خارجه و با انتقاد از گزارشات رئیس بانک مرکزی و رئیس برنامه و بودجه کشور ، دولت را به حاشیه رانده شدن اعتراضات 1996 و 1998 متهم کرد. هر ساله مجلس تصویب می کرد که قیمت حامل های انرژی 15 تا 20 درصد افزایش یابد بنزین شبانه 3500 تومان شد.

وی همچنین به آنچه وی “فتنه بنزین” نامید اشاره کرد و گفت که دولت مسئولیت افزایش قیمت بنزین را بر عهده دارد. “مجلس یازدهم باید به دولت متعهد شود که امسال دوباره فتنه بنزین ایجاد نکند و مانند آن.”

اردشیر مطهری ، نماینده سبزوار ، در نشستی که به میزبانی وزیر کشور برگزار شد ، رحمانی فضلی را مسئول پاسخگویی به حاشیه های ایجاد شده پس از تغییر قیمت بنزین دانست و گفت: آقای رحمانی! شما مسئولیت امنیت کشور را بر عهده دارید ، مسئله بنزین مستقیم با معیشت و اقتصاد مردم گره خورده است. هیچ توجیهی برای جهل وجود ندارد. چه کسی مسئول از بین رفتن جان و مال شورش های بنزین است؟ آیا شما یکی از مقامات را به دادگاه کشیدید و از آنها در میز مذاکره پرسیدید که نقش شما در این پرونده چیست؟ در مورد افزایش قیمت بنزین سوالی وجود ندارد اما روش افزایش قیمت صحیح نبود.

وزیر کشور پس از شنیدن چنین انتقاداتی تأکید کرد که افزایش قیمت بنزین توسط روسای نیروها تصویب شده و در شورای عالی امنیت ملی و دولت مطرح شده است. عبدالرضا رحمانی فضلی در ادامه اظهار داشت: اجرای این تصمیم بارها به تعویق افتاده است تا اقدامات لازم در نظر گرفته شود. هیچ کس خوشحال نیست که قطره ای خون از بینی کسی ریخته می شود. من می خواهم از همه نیروهای امنیتی و انتظامی که در صحنه حضور داشتند تشکر کنم. دلیل این امر به دلایل خاصی است که در اینجا نمی توان بیان کرد. سرزنش افرادی که امنیت کشور را فراهم می کنند کار ساده ای نیست.

برنامه های اعلام شده دریافت شده است

اولین لایحه در مجلس محافظه کار با محوریت فرزندآوری ، برای افزایش آگاهی خانواده و جمعیت اعلام شد. ظهر یکشنبه (4 ژوئن) ، یک عضو هیئت رئیسه مجلس در یک نشست علنی گفت: برنامه ریزی و تعالی خانواده با موضوع فرزندآوری اعلامیه دریافت می شود

برنامه دوم که در خانه ملت اعلام شد ، شفافیت بود. عضو هیئت رئیسه مجلس در پایان جلسه روز سه شنبه (13 ژوئن) از دریافت این طرح خبر داد سازماندهی سهام عدالت و شفافیت آرای نمایندگان گزارش شده است می توانید متن این طرح را بخوانید اینجا ادامه مطلب

لایحه سوم ارائه شده به هیئت رئیسه مجلس مربوط به “جهش تولید دانش محوربود. سید محسن دهنوی در صفحه شخصی توییتر خود نوشت: “قول داده ام با ورود به مجلس رونق تجارت و اقتصاد دانشجویان را دنبال کنم. “ما امروز پروژه جهش تولید دانش را ارائه دادیم که با کمک و تلاش تعداد زیادی از نخبگان ، با 60 امضا طراحی شده است.”

در آخرین جلسه علنی مجلس (3 ژوئیه) ، یک عضو هیئت رئیسه مجلس از مجموعه عادی 13 پروژه جدید خبر داد. تضاد برنامه مدیریت بهره، برنامه بانکی جمهوری اسلامی ایران، طرح حمایت از اقتصاد ملی و رونق تولید در مقابل اقدامات خصمانه آمریکا ، برنامه اصلاح نرخ ارز براساس محاسبه عوارض واردات ، طرح ساماندهی سیاست های حمایتی ، طرح ارتقاء دولت در ریال ، طرح مالیات بر سود سرمایه ، اصلاحات در آیین نامه آیین دادرسی مجلس شورای اسلامی ، اساسنامه شرکت ملی گاز ایران ، اصلاحات در تبصره 38 ماده 38 آئین نامه آیین نامه مجلس شورای اسلامی تولید 13 پروژه اعلام شد.

یازدهمین جلسه یازدهمین جلسه مجلس شورای اسلامی سابقه یک ماهه نمایندگان را نشان می دهد. انتصابات ، جلسات عمومی ، خصوصی و نیمه عمومی ، اعلام مجموعه عادی 16 پروژه ، دعوت ده ها تن از مقامات کشوری و نظامی خلاصه فعالیت های قوه مقننه در یک ماه گذشته بود. مجلس در آینده چه خواهد کرد؟ آیا این می تواند بار مسئولیت مشکلات کشور را بر دوش بکشد؟

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا