علمی و پزشکی

یک روان‌گردان طبیعی برای مبتلایان به افسردگی

محققان می گویند نتایج بر اساس اسکن مغز 60 نفر به این معنی است که این دارو می تواند افسردگی را به روشی منحصر به فرد درمان کند.

داروهای روانگردان برای درمان انواع اختلالات روانی در حال مطالعه هستند.

به بیماران مبتلا به افسردگی هشدار داده می شود که سیلوسیبین را به تنهایی مصرف نکنند.

در آزمایشات علمی، شکل مصنوعی این دارو تحت شرایط پزشکی بسیار سخت استفاده شد. بیماران همچنین از مشاوره روانشناسان در طول مطالعه بهره مند شدند.

پروفسور دیوید نات، نویسنده این مطالعه و رئیس مرکز تحقیقات روانپزشکی در دانشگاه کالج لندن، گفت اکتشافات جدید در مورد سیلیکون “مهیج” و “مهم” هستند.

او می گوید که افسردگی می تواند باعث شود مغز در افکار خاصی “بسته” شود تا نتواند از چارچوب منفی دور شود.

اما به گفته او، با استفاده از سیلوسیبین، مغز بیماران تا سه هفته بعد دارای منفذی بود که «ضعیف‌تر و سیال‌تر» بود.

این امر در اسکن مغز به عنوان افزایش ارتباط بین نواحی مختلف مغز مشاهده شد. این بیماران احتمالاً ماه‌ها بعد وضعیت بهتری خواهند داشت.

چنین تغییراتی در مغز افرادی که با داروهای ضدافسردگی سنتی درمان می شدند، مشاهده نشد.

پروفسور نات گفت: “این پیش آگهی اولیه ما را تایید می کند و تایید می کند که سیلوزیبین ممکن است جایگزین مناسبی برای درمان افسردگی باشد.”

فعالیت نورون های مغز

فعالیت مغز

روانگردان ها گروهی از مواد توهم زا هستند که بر تمام احساسات تأثیر می گذارند. آنها خلق و خو، حس زمان و احساسات را تغییر می دهند.

در حالی که داروهای ضد افسردگی معمولی باید روزانه مصرف شوند، فقط یک یا دو بار مصرف سیلوسیبین ممکن است برای رسیدن به همان اثر کافی باشد. البته تایید این امر مستلزم تحقیقات بیشتر روی بیماران بیشتر در دراز مدت است.

نتایج این مطالعه که در مجله Nature Medicine منتشر شده است، از دو مطالعه جداگانه اقتباس شده است. در مطالعه اول، همه شرکت کنندگان سیلوزیب مصرف کردند. در مطالعه دوم، برخی آن را دریافت کردند اما برای برخی دیگر نوع دیگری از داروهای ضد افسردگی تجویز شد.

همه شرکت کنندگان در این مطالعه از مشاوره حرفه ای بهره مند شدند. اسکن مغز در سه مورد – قبل، یک روز بعد و سه هفته بعد از آن انجام شد.

پروفسور رابین کارهارت هریس، نویسنده اصلی این مطالعه، گفت: ما هنوز نمی دانیم که تغییرات در فعالیت مغز پس از اثرات سیلوزیب چه زمانی ادامه خواهد داشت و برای درک آن باید تحقیقات بیشتری انجام دهیم.

ما می دانیم که این بیماری در برخی موارد عود می کند و این ممکن است به این دلیل باشد که فعالیت مغز به الگوهای سفت و سختی که در افسردگی می بینیم باز می گردد.

46

دکمه بازگشت به بالا