بین الملل

گلوبال تایمز: شکست بایدن در ایجاد بازدارندگی علیه ایران

به گزارش خبرنگار بین الملل فارس، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا با تلاش برای اطمینان از نفوذ واشنگتن در منطقه به سفر 4 روزه خود به خاورمیانه پایان داد اما هیچ یک از اهداف اصلی خود محقق نشد.

به گزارش روز یکشنبه وب سایت چینی «گلوبال تایمز»، کارشناسان بر این باورند که چرخش بایدن به کشورهای خاورمیانه در شرایطی که آمریکا در بحران نفتی قرار دارد، خودخواهی و ریاکاری آمریکا را آشکار کرده است. ایالات به کشورها. منطقه، و اینکه اولین سفر بایدن به خاورمیانه یک اشتباه دیپلماتیک بزرگ و ناخوشایند بود.

استاد انستیتوی روابط بین‌الملل دانشگاه روابط خارجی چین در پکن که خواست نامش فاش نشود، گفت: سفر بایدن به خاورمیانه هم «غیرمولد» و هم «شرم‌آور» بود، زیرا این سفر دو هدف اصلی او بود. مدیریت. هماهنگی تلاش‌های منطقه‌ای برای ایجاد یک بازدارنده مؤثر علیه ایران و فشار برای افزایش عرضه نفت شکست خورد. استاد انستیتوی روابط بین الملل دانشگاه روابط خارجی چین در پکن گفت که تاکنون هیچ یک از این اهداف محقق نشده است..

ژو ویلی، مدیر مؤسسه مطالعات خاورمیانه در دانشگاه بین المللی شانگهای، گفت: سفر بایدن به خاورمیانه سیگنال های نگرانی را برای کشورهای منطقه ارسال می کند، زیرا آنها به وضوح می بینند که ایالات متحده در تلاش برای حل مشکلات نیست، اما به دنبال رهبری در منطقه و افزایش درگیری ها است

این کارشناس پکن با اشاره به اینکه چین در خاورمیانه کشور دشمن نیست، بلکه تنها همکاری قوی و دوجانبه دارد، گفت: آمریکا به سختی متحدان خود را برای حمایت از چین به دست آورده است. علاوه بر این، چین به کشورهای خاورمیانه موعظه نمی کند که چه کاری انجام دهند و چه ارزش هایی را بپذیرند و آنها را تحریم نخواهد کرد.

سخنگوی سفارت چین در فلسطین اشغالی امروز گفت: خاورمیانه سرزمین مردم آن است نه حیاط خلوت کسی.

بر اساس این گزارش، از پایان سفر بایدن به فلسطین اشغالی و عربستان سعودی، بسیاری از رسانه ها و تحلیلگران بر بی اهمیت بودن دستاوردهای وی تمرکز کرده اند.

خبرگزاری رویترز در تحلیلی نوشت، بایدن عربستان را بدون هیچ دستاوردی در زمینه تامین سوخت و ایجاد ائتلاف منطقه ای ترک کرد.

«عاموس یادلین» رئیس سابق اطلاعات نظامی رژیم صهیونیستی در تحلیل خود گفت: اسرائیل در مدت کوتاهی مطالبات خود را در مورد موضوع ایران مطرح نکرد و از عادی سازی روابط با ریاض غافلگیر نشد. توقع داشتن.”

وی گفت: من می گویم تا حدی کسی که در این سفر شکست خورد اسرائیل است. هم در بحث توسعه در منطقه و هم در موضوع ایران. عربستان سعودی می خواست چهره بن سلمان، ولیعهد عربستان را تغییر دهد و موفق هم شدند.

انتهای پیام/.
این مقاله را برای صفحه اول توصیه کنید

دکمه بازگشت به بالا