اجتماعی

کشف کارگاه تبدیل روغن سوخته به روغن خوراکی

فرمانده انتظامی شهرستان ری از شناسایی و کشف یک کارخانه روغن خوراکی تقلبی در منطقه امین آباد شهرستان ری خبر داد.

به گزارش شیمیشی، سرهنگ محمد قاسم ترهانی در این خصوص گفت: پس از اجرای طرح ساماندهی انبارها و کارخانجات در سطح امنیتی فرمانده انتظامی شهرستان ری، تیمی از کلانتری 173 شهرستان ری انجام شد. این دستور فعالیت خود را آغاز کرد. یکی از این تیم ها در حین گشت زنی در منطقه امین آباد متوجه یک کارگاه متروکه شد و این موضوع را در دستور کار خود قرار داد.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات خود متوجه ورود کامیونی به این انبار متروکه شده اند، گفت: در بررسی ها مشخص شد که هیچ گونه فعالیتی در این انبار گزارش نشده است و در واقع محل مذکور یک انبار متروکه است.

طرهانی ادامه داد: پس از 22 ساعت تحقیق و مراقبت مشخص شد مرد جوانی در حال جمع آوری روغن های قابل استفاده و بلااستفاده از فست فودها و رستوران ها با کامیون و انتقال آنها به این انبار متروکه است. در تحقیقات ماموران مشخص شد این جوان پس از افزودن چند ماده افزودنی و شفاف کننده، روغن های مستعمل را مانند روغن تازه شفاف کرده و در بازار مصرف عمومی عرضه می کند.

فرمانده انتظامی شهرستان ری به هماهنگی با مقام قضائی اشاره کرد و گفت: پس از کسب مجوز قضایی اکیپی از ماموران به همراه نماینده بهداری به محل مورد نظر اعزام و در نتیجه دستگیری متهم و همچنین کشف و دستگیری تعدادی از این افراد تجهیزات کارگاهی همچنین در این عملیات پلیسی بیش از پنج هزار لیتر روغن تصفیه نشده و تقلبی کشف شد.

طرهانی با بیان اینکه کارخانه ای که از وی رها شده بود پلمب شده است، گفت: این حادثه برای بررسی بیشتر به پلیس آگاهی منتقل و پس از اعتراف به جرم برای ادامه محاکمه به دادسرا ارسال شد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا