علمی و پزشکی

چگونگی فراخوان کودکان برای واکسیناسیون پنوموکوک/ورود واکسن روتاویروس تا یک ماه آینده

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به آغاز واکسیناسیون پنوموکوک از جنوب کشور، در عین حال درباره زمان واکسیناسیون روتاویروس نیز گفت: تلاش می‌کنیم که طی یک ماه آتی بتوانیم واکسن روتاویروس را نیز به کشور وارد کنیم.

دکتر حسین فرشیدی در نمایشگاه رسانه‌های ایران در گفت‌وگو با شیمیشی، درباره واکسیناسیون ملی واکسن پنوموکوک گفت: پروسه واکسیناسیون از «خمیر» در استان هرمزگان آغاز شده است. اطلاعات مربوط به افراد زیر یک سال در مراکز سلامت ثبت است و این مراکز با توجه به اطلاعاتی که در دسترس دارند نسبت به واکسیناسیون افراد اقدام می‌کنند. 

وی درباره واردات واکسن پنوموکوک خاطرنشان کرد: واکسن پنوموکوک که در واکسیناسیون ملی استفاده می‌شود ساخت کشور هند است. تعداد واکسن مورد نیاز برای واکسیناسیون ملی پنوموکوک به کشور وارد می‌شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره روند و چگونگی پروسه واکسیناسیون گفت: پروسه تزریق واکسن پنوموکوک از استان هرمزگان آغاز شده و رفته‌رفته سایر استان‌ها تحت پوشش تزریق واکسن قرار می‌گیرند.

فرشیدی درباره ورود واکسن روتاویروس نیز گفت: تلاش می‌کنیم که این واکسن طی یک ماه آینده وارد کشور شود. 

انتهای پیام
 

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا