استان ها

پیشرفت ۵۰ درصدی پایانه مکانیزه غلات در بندر امام

صدرالله بهرامی بعدازظهر یکشنبه در گفتگو با خبرنگار شیمیشی، سرمایه گذاری 16 میلیارد ریالی بخش خصوصی با هدف افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری کالاهای اساسی به پنج میلیون تن در مجتمع بزرگ بندر امام را جلب کرد. شهر : در ادامه روند تکمیل ساخت این ترمینال، تمامی ماشین آلات جنیم، کار مونتاژ 2 ماشین لباسشویی به پایان رسیده و چهار دستگاه فرز دیگر نیز برای مونتاژ در کشتی آماده می شود.

معاون مهندسی و عمران اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان نیز گفت: استفاده از امکانات و تجهیزات پیشرفته از آن 6 ماشین لباسشویی قدرتمند با ظرفیت بارگیری 1800 تن در ساعت یکی از کارهای جالب توجه است. گفت: ویژگی های تجهیزات ترمینال.

وی وضعیت نهایی اجرای این طرح سرمایه گذاری بخش خصوصی، ساخت 15 کندوی ذخیره غلات از 20 کندو، اجرای سقف بقیه کندوها، محوطه سازی و آماده سازی حفاری زیر سیلوهای صادراتی را تشریح کرد. و سیلوهای انتقال و همچنین آماده سازی داک جهت نصب سازه خط انتقال از جمله قطعات این عملیات تکمیل پایانه مذکور می باشد.

بهرامی در ادامه سخنان خود 20 باکس ترانزیتی با ظرفیت 250 هزار تن را از جمله قطعات این پایانه برشمرد و گفت: گالری حمل و نقل غار تا سیلو علاوه بر خطوط ریلی داخلی سایت دارای 2 دستگاه است. خطوطی به ظرفیت یکی از 1800 تن و به طول 1000 متر در یک ساعت ساخته و تکمیل می شود.

وی در تشریح مزایای استفاده از این پایانه، کاهش تردد کشتی ها به دلیل تسریع در بارگیری، کاهش زمان تخلیه کشتی از هشت روز به چهار روز، جلوگیری از تاخیر کشتی ها در نتیجه کاهش کشتی ها را بیان کرد. یا حذف هزینه انهدام کشتی ها و افزایش ظرفیت بار کشتی ها از این مزیت ها اعلام و تصریح کرد: با ایجاد فرصت بیشتر برای صاحبان کالا و افزایش توانایی پذیرش و نگهداری محموله های پایه استاندارد و پاک در مجموعه بندر امام. ، جایگاه این بندر به عنوان قطب کالاهای اساسی کشور بیشتر مشهود خواهد بود.

خبرنگار: مهدی حسکاره

46

دکمه بازگشت به بالا