علمی و پزشکی

پشت پرده نایاب شدن دستمال کاغذی در بازار / اقتصاد دستوری حتی حریف دستمال کاغذی هم نیست!

نیما بصیری تهرانی عضو هیأت نمایندگی اتاق بازرگانی ایران با بیان اینکه در شرایط فعلی افزایش قیمت مواد سلولزی برای تولیدکنندگان گران است، گفت: اکنون سازمانی برای حمایت از قیمت وجود دارد. از مواد سلولزی سفارش ثابتی گرفته است، بنابراین تولید برای تولیدکنندگان توجیه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان محصولاتی را با هدف کسب درآمد و سود تولید می کنند; اگر محصول برای تولیدکننده توجیه اقتصادی نداشته باشد، انگیزه تولید را از دست می دهد و در صورت کسب سود، می تواند هزینه های اضافی مانند حقوق کارگران و حامل انرژی را بپردازد.

این فعال اقتصادی دلیل کمبود دستمال کاغذی و پوشاک در بازار را تولید غیراقتصادی این محصولات در کشور می داند و می گوید: تولیدکنندگان در تامین مواد اولیه با مشکل جدی مواجه هستند و خریداران پس از آن پولی به موقع دریافت نمی کنند. آنها را بفروشید مالی.”

پشت صحنه کمبود دستمال کاغذی در بازار/اقتصاد سفارشی مخالف دستمال کاغذی هم نیست!

بصیری از سیاست کنترل قیمت انتقاد کرد و اعلام کرد: تجربه نشان داده است که اقتصاد دستوری می تواند در کوتاه مدت مولد و در بلندمدت باعث شکست شود.

اتاق بازرگانی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید مواد اولیه را در شرایط پایدار تهیه کنند و پس از تولید بتوانند کالاهای تولیدی را با سود قابل اطمینان تهیه کنند، گفت: تولیدکنندگان خواهان تغییر در بازار نیستند، تغییرات قیمت ممکن است سود موقتی برای آنها به همراه داشته باشد. و مارجین می خواهند و سود مطمئن و یکنواخت است و سود حاصل از حاشیه خرید مواد اولیه برایشان جالب نیست.

نایب رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران به مادران توصیه کرد: لباس های مورد نیاز فرزندان خود را از فروشگاه های زنجیره ای تهیه کنند، زیرا در این فروشگاه ها برای کاهش هزینه های خانواده به مشتریان و همچنین مادران تخفیف می دهند. در اسرع وقت.

وی به عدم سیاست گذاری و برنامه ریزی در تامین مواد اولیه اشاره کرد و گفت: در برنامه ریزی خرید مواد اولیه ثبات نداریم و این بی برنامگی در شرایط تحریم بیشتر نمایان شده است. به عنوان مثال پودر و آدامس باید از شیلی وارد شود، این محصول به مدت 3 ماه روی دریا می ماند تا کشتی برای آوردن این محموله به ایران آماده شود.

به گفته عضو هیئت مدیره انجمن سلولزی سلامت ایران: تهران نقش خود را در معیشت مردم از دست داده و سفره مردم را کم کرده است.

بصیری با بیان اینکه بیش از 50 درصد مواد پوشاک و حتی چسب های اطراف آن وارداتی است، خاطرنشان کرد: در فرآیند تولید پودر جالب نقش مهمی دارد که این محصول از خارج و لایه های بیرونی و اسپندکس تولید می شود. لباس ها هم وارداتی هستند. . در داخل کشور تولید می شود.

بیشتر بخوانید:

217 256

دکمه بازگشت به بالا