بین الملل

پرچمی که امام راحل برافراشت، سرآغاز تحولی ماندگار در مسیر تاریخ بود

با تغییر معادلات بین المللی؛

سخنگوی دستگاه دیپلماسی ایران، در سالروز رحلت بنیانگذار جمهوری اسلامی گفت: امروز آموزه های انقلاب امام راحل، بخش متمایز و برجسته ای از گفتمان سیاسی و کنشگری در نظم درحال شکل گیری بین المللی است.

به گزارش گروه جهان خبرگزاری علم و فناوی آنا، «ناصر کنعانی» سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، امروز یکشنبه ۱۴ خرداد و همزمان با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) گفت: پرچمی را که امام راحل برافراشت و انقلابی را که او رهبری کرد و توسط امام حاضر رهبری می‌شود، سرآغاز تحولی جریان‌ساز و ماندگار در مسیر تاریخ بود و معادلات بین‌المللی را دچار تحول بنیادین کرد.

وی افزود: این پرچم عدالت طلبی و مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) امروز از هر زمان دیگری برافراشته‌تر است.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی در یک رشته توئیت در این خصوص نوشت: پیام و آرمان‌ها و آموزه‌های انقلاب امام راحل، امروز بخش متمایز و برجسته‌ای از گفتمان سیاسی، فکری و فرهنگی در جهان و جریان بالنده، مؤثر و کنشگری در نظم در حال شکل گیری بین‌المللی است. 

به گزارش آنا، پیش از آن، رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در مراسم سالگرد امام راحل، طی سخنانی فرمودند: امام ۳ تحول بزرگ به وجود آورد، یکی در سطح کشور، یکی در سطح امت اسلامی، یکی در سطح جهان، این سه تحول بی سابقه بوده است، شاید در آینده هم نتوان پیش بینی کرد که دوباره محقق شود.

ایشان تاکید کردند: امام یک نظام غیر اسلامی را از میدان خارج کرد، استبداد را با آزادی، بی هویتی را به اعتماد به نفس و چشم داشتن به بیگانه را به ما می‌توانیم، تبدیل کرد. 

دکمه بازگشت به بالا