اقتصادی

پرداخت ۲۲۰ میلیون تومان وام و کمک بلاعوض به زلزله‌زدگان هرمزگان

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: شهروندانی که خانه هایشان در زلزله هرمزگان تخریب یا آسیب دیده نگران بازسازی منازل خود نباشند و به هر نفر در مجموع 220 میلیون تومان وام، کمک و اسکان موقت تعلق می گیرد. معاونت.” .

اکبر نیکزاد در گفت وگو با شیمیشی اظهار کرد: تا ساعاتی دیگر خسارت زلزله روز گذشته واحدهای مسکونی استان هرمزگان را ارزیابی و گزارش خواهیم کرد. واقعیت این است که مردم نگران بازسازی، نوسازی و تعمیر منازل خود نباشند.

وی افزود: بر اساس آخرین تسهیلات مصوب 150 میلیون تومان وام، 50 میلیون تومان کمک و 20 میلیون تومان اسکان موقت برای زلزله زدگان استان هرمزگان اختصاص می یابد.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی درباره آخرین وضعیت منطقه لافت گفت: دوستان ما در منطقه آماده هستند و در حال ارزیابی تعداد مصدومان هستند. به محض اینکه عملیات نجات تمام شد، شاید فردا شروع به برداشتن بقایا و بازسازی خانه های مردم کنیم.

نیکزاد تاکید کرد: هر زمان که اداره تصادفات استان به ما اجازه دهد، عملیات ارزیابی، تعیین خسارت و بازسازی واحدهای آسیب دیده را آغاز می کنیم.

بر اساس این گزارش، ساعت 15:36 روز یکشنبه 23 آبان 1300 زمین‌لرزه‌ای به بزرگی 6.4 ریشتر در عمق 18 کیلومتری منطقه لافت استان هرمزگان را لرزاند و چند ثانیه بعد زمین‌لرزه دیگری به بزرگی 6.3 ریشتر در استان هرمزگان را لرزاند. مقیاس ریشتر همان منطقه را تکان داد. این زمین لرزه در 10 کیلومتری زمین در یک کیلومتری زمین رخ داد.

انتهای پیام/

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا