علمی و پزشکی

پخش ۲۰ عمل قلب زنده از اتاق عمل بیمارستان امام رضا(ع) در کنگره قلب کاسپین

شیمیشی/خراسان رضوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: ۲۰ عمل به شکل زنده از اتاق عمل بیمارستان امام رضا(ع) تا فردا شب در کنگره قلب کاسپین پخش خواهد شد.

محمود محمودزاده شبستری امروز، ۲۴ فروردین‌ماه، در کنگره بین‌المللی بیماری‌های مادرزادی قلب کاسپین که در مجتمع شهدای سلامت برگزار شد، اظهار کرد: امسال پنجمین برنامه کنگره کاسپین اجرا می‌شود.  این کنگره روزهای اول به صورت محدود در بیمارستان رضوی شروع شد و امروز به این مرکز که متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد بوده، منتقل شده است.

وی بیان کرد: ۶۰۰ مقاله و سخنرانی برای این چهار روز آماده شده است. ۲۰ عمل به شکل زنده از اتاق عمل بیمارستان امام رضا(ع) تا فرداشب پخش خواهد شد. ۱۵۰ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد در این کنگره همکاری می‌کنند.

محمودزاده شبستری عنوان کرد: برنامه ما هم داخلی است و هم تایید CSI را دارد که در ایران و مشهد با همراهی آستان قدس رضوی و دانشگاه علوم پزشکی مشهد این برنامه جهانی را اجرا می‌کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد ادامه داد: روش برنامه و نوع سخنرانی‌ها و عمل‌ها با مدیریت و مسئولیت انجمن جهانی قلب CSI انجام می‌شود و ما مجری هستیم اما این توانمندی در کشور ما وجود دارد که برنامه جهانی قلب را در کشورمان اجرا کنیم و جای خرسندی دارد.

انتهای پیام
 

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا