بین الملل

پایش هوشمند آلاینده‌های هوا و مدیریت پسماند‌ها با فناوری بومی

پایش هوشمند آلاینده‌های هوا و مدیریت پسماند‌ها با فناوری بومی

متخصصان یک شرکت دانش‌بنیان با استفاده از فناوری بومی و تولید سامانه‌های پایش هوشمند میزان آلاینده‌های هوا و اجرای طرح‌های تصفیه و مدیریت پسماند، در مسیر حفظ و توسعه محیط زیست سالم گام بردارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری آنا، حسین کریمیان، مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان فعال در زمینه تولید تجهیزات پایش و کاهش آلاینده‌های زیست‌محیطی، با اشاره به فعالیت‌های این شرکت گفت: این شرکت با استفاده از دانش فنی بومی، در زمینه تولید تجهیزات نمونه برداری و اندازه گیری آلاینده‌های محیط زیستی فعالیت دارد و علاوه بر این، در زمینه توسعه راهبری تصفیه خانه‌ها و ارائه راهکار‌های فناورانه برای کنترل انتشار آلاینده‌های هوا و تولید بیوگاز از پسماند‌ها حرکت می‌کند.

این فعال حوزه دانش‌بنیان به برخی از محصولات تولیدی این شرکت دانش‌بنیان اشاره کرد و افزود: غبارسنج قابل حمل خروجی دودکش صنایع، گازسنج محیطی، تیرگی سنج اگزوز خودرو، گازسنج خروجی اگزوز خودرو، صوت سنج محیطی، دستگاه اندازه گیری ذرات معلق هوای آزاد، ایستگاه‌های پایش آلودگی هوای شهری، تنها بخشی از محصولات و تجهیزات این شرکت هستند.

وی با اشاره به طراحی، ساخت و نصب سیستم‌های فیلتراسیون هوا و آب در صنایع ادامه داد: علاوه بر راه‌اندازی سامانه‌های تصفیه آب و هوا، طراحی، نصب و راهبری سیستم‌های خورشیدی نیز توسط این مجموعه دانش‌بنیان انجام می‌شود. سنجش و کاهش آلاینده‌های هوا، آلاینده‌های آب و فاضلاب، پسماند و ارائه خدمات کالیبراسیون تجهیزات اندازه گیری از دیگر فعالیت‌های شرکت است.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، با اشاره به صرفه‌جویی ارزی به واسطه تولید و تجاری سازی ۱۱ محصول دانش‌بنیان در حوزه پایش آلایندگی محیط زیست گفت: علاوه بر این، همکاری در پروژه‌های کاهش آلاینده‌های محیطی صنایع و نیز تصفیه آب نیز به صورت غیر مستقیم زمینه ساز صرفه‌جویی ارزی و سدی بر خروج میلیون‌ها دلار ارز از کشور شده است.

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا