علمی و پزشکی

وضعیت مجروحان حادثه تروریستی راسک و چابهار، پایدار است

معاون درمان وزارت بهداشت آخرین وضعیت مجروحان حادثه تروریستی راسک و چابهار را تشریح کرد.

به گزارش شیمیشی، دکتر سعید کریمی درباره آخرین وضعیت مجروحان حادثه تروریستی راسک و چابهار گفت: خوشختانه از ۴۴ مجروحی که به بیمارستان چابهار منتقل شده بودند، ۲۹ نفر به صورت سرپایی درمان و ترخیص شدند. از ۱۵ مجروح باقیمانده در بیمارستان چابهار،۱۳ نفر وضعیت مطلوبی داشتند و احتمالا طی دو روز آینده مرخص می‌شوند و دو نفر دیگر هم به اقدامات پیشرفته‌تر درمانی نیاز دارند.

وی اظهار داشت: در شهرستان راسک هم از ۳۳ مجروحی که به بیمارستان ارجاع شدند، تعداد ۲۳ نفر به صورت سرپایی درمان شدند و ۱۰ نفر دیگر هم نیاز به درمان‌های پیشرفته‌تری دارند.

معاون درمان وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: از آنجایی که برخی از مصدومان این حادثه، یزدی بودند به درخواست خود، به این شهر منتقل شدند و اقدامات پیشرفته درمانی برای آنها انجام شده است.

بنابر اعلام وزارت بهداشت، کریمی تصریح کرد: وضعیت تمامی مصدومان حادثه، پایدار است و از لحاظ متخصص جراحی، بیهوشی، کادر درمان، دارو و ملزومات پزشکی هیچ کمبودی نداریم.

وی از کارکنان بهداشت و درمان چابهار و راسک به جهت خدمت رسانی مطلوب به مصدومان و همچنین همکاری استان‌های معین شامل کرمان، یزد، زاهدان و دانشگاه علوم پزشکی ایرانشهر قدردانی کرد.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا