بین الملل

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی: به آمریکا وابسته هستیم و نمی‌توانیم به آن نه بگوییم

همزمان با درخواست روز جمعه کاخ سفید از کنگره آمریکا برای اختصاص مبلغی نزدیک به ۱۰۶ میلیارد دلار جهت حمایت مالی از طرح‌های اوکراین و رژیم صهیونیستی، شبکه ۱۲ تلویزیون این رژیم اعلام کرد که یوآو گالانت، وزیر جنگ آن در پاسخ به این سوال که چگونه می‌تواند متعهد شود که کمک‌های بشردوستانه هرگز به دست نیروهای حماس نخواهد افتاد، گفت: با آمریکا در زمینه نظارت همکاری داریم، آمریکایی‌ها اصرار کردند، ما در شرایطی نیستیم که بتوانیم درخواست آمریکا را رد کنیم، ما از نظر جنگنده و اسلحه به آن وابسته هستیم،‌ آیا به آن نه بگوییم؟!

رسانه‌های رژیم صهیونیستی اعلام کردند که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا از کنگره مبلغ ۱۴.۳ میلیارد دلار را جهت کمک به این رژیم خواستار شد که ۷۰ درصد از این مبلغ برای اهداف نظامی و مابقی برای اهداف غیرنظامی است.

 بایدن در اظهارات اخیر خود تاکید کرد که از کنگره درخواست بودجه اضافی را جهت حمایت از اوکراین و رژیم صهیونیستی خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا اظهار کرد: از کنگره درخواست خواهم کرد که تعهد بی‌سابقه‌ای در مورد امنیت اسرائیل بدهد که یک برتری نظامی گسترده را برای آن تضمین کند.

رسانه‌های رژیم صهیونیستی دو روز قبل از حضور بایدن در جلسه کابینه امنیتی این رژیم معروف به شورای جنگ در تل‌آویو خبر دادند.

همچنین این رسانه‌ها اعلام کردند که بایدن در پایان جلسه خود با بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر این رژیم که با حضور مقامات عالی رتبه دو طرف برگزار شد، بر حمایت مطلقش از این رژیم تاکید کرد.

علاوه بر این رسانه‌های این رژیم اعلام کردند که گالانت در این نشست گفت، «در طول جنگ به حمایت آمریکا نیاز خواهیم داشت».

شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد، در دیدار نتانیاهو و بایدن، درباره مرحله نزدیک آتی از جمله عملیات زمینی در غزه و جبهه شمالی گفتگو شد.

شبکه عبری زبان «کان» درباره تحولات امنیتی در جبهه شمالی فلسطین اشغالی تاکید کرد، «با هر جمله “این کار را نکن” بایدن ما یک موشک از حزب‌الله دریافت کردیم».

311311

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا