فرهنگ و هنر

واکنش ستاد حقوق بشر به قطعنامه تمدید ماموریت هیئت به‌اصطلاح حقیقت‌یاب وضعیت حقوق بشر

واکنش ستاد حقوق بشر به قطعنامه تمدید ماموریت هیئت به‌اصطلاح حقیقت‌یاب وضعیت حقوق بشر

ر اساس اعلام ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، جامعه بین‌المللی در حال تجربه شدیدترین شکل سیاسی‌کاری و سوءاستفاده ابزاری برخی از کشورهای غربی با موضوع حقوق بشر است.

به گزارش گروه فرهنگ و جامعه خبرگزاری علم و فناوری آنا، طنز تلخ ماجرا این است که کشورهای غربی که با وضع و اجرای تحریم‌های یک‌جانبه و ظالمانه به‌صورت سیستماتیک و گسترده در نقض جدی حقوق ایرانیان از جمله زنان و کودکان نقش اساسی داشته و دارند و درحقیقت به جنایت آشکار علیه بشریت دست زده‌اند و به طرق مختلف از جمله اعطای پناهندگی، اعطای مصونیت و حمایت‌های مالی و اطلاعاتی، بهشت امنی را برای گروهک‌های تروریستی که دستشان به خون هزاران شهروند ایرانی از جمله زنان و کودکان آغشته است در کشور خود فراهم و به تداوم اقدام‌های وحشیانه، خرابکارانه و بی‌کیفرمانی آنان کمک می‌کنند، با تمدید این مأموریت‌های سیاسی تلاش دارند خود را حامی حقوق زنان و کودکان ایرانی معرفی کنند.

بر اساس این گزارش، هیات به اصطلاح حقیقت‌یاب که طی یک اقدام سیاسی برای بررسی اغتشاشات سال ۱۴۰۱ ایجاد شده بود، با انتشار گزارش غیرمستند، جانبدارانه، سیاسی و فاقد هرگونه مبنای موجه حقوقی به نشست ۵۵ شورای حقوق بشر، مأموریت حقیقی خود که در واقع‌واگویی و مشروعیت‌بخشی به ادعاهای بی‌اساسی برخی رسانه‌های ضد ایرانی و دولت‌های غربی بود را به درستی ایفا کرد!؟

پرسشی که در اینجا مطرح می شود این است که تلاش معدودی از کشورهای غربی برای تمدید این ماموریت چه موضوعیت و هدفی دیگری دارد!؟ آیا غیر از این است که این کشورها در پی حفظ این اهرم فشار سیاسی علیه جمهوری اسلامی ایران هستند!؟ تمام این بازی سیاسی در شرایطی صورت گرفت که جمهوری اسلامی ایران در رابطه با اغتشاشات سال ۱۴۰۱ اقدامات گسترده صیانتی و مبتنی بر مسئولیت‌پذیری را نیز انجام داد و گزارش این اقدامات توسط کمیته ویژه منتخب رئیس جمهوری درباره ناآرامی های سال ۱۴۰۱ به رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران ارائه شد.

تحقیقات کمیته ویژه بیانگر آن است که علی‌رغم برخی معدود تخلفات صورت گرفته توسط برخی نیروهای مجری قانون، این تخلفات به هیچ وجه رویه رفتاری حاکمیت نبوده و ناشی از رفتار فردی بوده است که اراده لازم برای برخورد با آن در دستگاه های انتظامی و قضائی وجود داشته است.

نشر فرهنگ و هنر

با استفاده از طنز و مرورگرهای زبانی، داستان‌هایی را می‌سازم که عقل و همچنین قلب شما را به لرزه درمی‌آورد.
دکمه بازگشت به بالا