واکنش بایدن به اصرار صهیونیست‌ها برای حمله زمینی به غزه

جو بایدن رئیس جمهور امریکا چهارشنبه شب به وقت تهران در سخنانی خواستار افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه شد و ادعا کرد که «حماس نماینده اکثریت قریب به اتفاق مردم فلسطین نیست».

وی افزود: «زمانی که بحران بین اسرائیل و غزه پایان یابد، باید چشم اندازی برای آینده وجود داشته باشد و این مستلزم تلاش همه طرف ها است».

بایدن در ادامه مدعی شد، «حماس حملات خود به اسرائیل را با هدف جلوگیری از عملیات عادی سازی روابط بین تل آویو و کشورهای عربی انجام داده است».

رئیس جمهور آمریکا درباره ازسرگیری حملات شهرک‌نشینان علیه فلسطینیان ابراز نگرانی کرد و گفت: «من همچنان نگران حملات شهرک نشینان اسرائیلی به فلسطینیان در کرانه باختری هستم و اکنون باید متوقف شود».

پیش از این، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی گفته بود که زمان حمله زمینی به غزه را با رئیس ستاد کل ارتش تعیین کرده و منتظر رسیدن زمان مناسب برای آغاز حمله زمینی به غزه است.

نتانیاهو ادامه داد: «همه باید در مقابل شکست امنیتی در شهرک‌های اطراف غزه پاسخگو باشند، حتی من، اما بعد از اتمام جنگ».

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در رابطه با تدوام جنایت‌ها علیه مردم فلسطین اضافه کرد، «این تازه آغاز راه است، آماده حمله زمینی به غزه می‌شویم اما فعلا در مورد زمان و چرایی آن چیزی نمی‌گویم».

311311

دکمه بازگشت به بالا