اقتصادی

هند پایتخت الماس جهان می‌شود؟

هند، به امید تسلط بر تجارت الماس، بزرگترین دفتر در جهان را ساخت.

به گزارش شیمیشی، شهر سورات در ایالت گجرات در حال تقویت جاه طلبی های خود برای تبدیل شدن به پایتخت جهانی صنعت الماس است.

یک مجتمع اداری جدید که از اندازه پنتاگون فراتر خواهد رفت، به طور رسمی روز یکشنبه (17 دسامبر) در شهر سورات هند افتتاح شد و تلاش‌های غرب هند برای تبدیل شدن به پایتخت الماس جهان را تقویت کرد.

این مجتمع در سورات توسط نارندرا مودی افتتاح خواهد شد که نشان دهنده یک پیروزی سیاسی نمادین دیگر برای نخست وزیر در ایالت خود است زیرا او به دنبال حمایت برای سومین دوره در انتخابات سال آینده است.

صرافی الماس سورات در ایالت گجرات با مساحت 6.7 میلیون فوت مربع یا 620000 متر مربع، با تکمیل آن در ماه ژوئیه با هزینه 32 میلیارد روپیه به بزرگترین مجتمع اداری در جهان تبدیل شد.

در حالی که بمبئی مدت‌ها مرکز صادرات الماس هند بوده است، سورات، که به شهر الماس نیز معروف است، بر پردازش جواهرات گرانبها مسلط است، جایی که 90 درصد از الماس‌های خام دنیا قبل از فروش به مکان‌هایی مانند ایالات متحده و چین و تمیز کردن، فرآوری می‌شوند. .

بر اساس گزارش بلومبرگ، صنعت الماس هند نزدیک به شش دهه پیش آغاز شد و پس از کشف ذخایر بزرگ در استرالیا و اصلاحات اقتصادی هند در دهه 1990 شکوفا شد.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا