اقتصادی

نرخ بیکاری به هفت درصد رسیده است

شیمیشی/ البرز وزیر تعاون و امور اجتماعی گفت: نرخ بیکاری کشور که در دهه 90 بین 11 تا 12 درصد بود در 2 سال گذشته به 7 درصد رسیده است.

به گزارش شیمیشی، سید سلطان مرتضوی روز جمعه 26 آذرماه در مجمع اداری استان طالقان اظهار کرد: در دهه 90 نرخ بیکاری در کشور بین 11 تا 12 درصد بود که در دولت سیزدهم یا به 7 درصد رسید.

وی ادامه داد: همچنین در شش ماهه نخست امسال رشد اقتصادی کشور به هفتاد درصد رسیده است.

وی با اشاره به اینکه دولت آیت الله رئیسی، حکومتی برآمده از آرمان های انقلاب است، گفت: این حکومت بر اساس، ایمان و دنیای اسلام بنا شده است و به اذن خداوند از فعل ما استفاده کرد. می تواند گام های خوب و بزرگی بردارد.

وزیر تعاون، کار و امور اجتماعی همچنین گفت: دولت سیزدهم در حوزه های مختلف از جمله سیاست خارجی کارهای بزرگی انجام داده است که یکی از آنها عضویت ایران در نشست های بین المللی مانند شانگهای و برجام بود که مهم بود.

مرتضوی تصریح کرد: توسعه سیاسی و افزایش صادرات و سازمان تجارت از خدمات ارزنده دولت سیزدهم است.

وی همچنین گفت: در دولت سیزدهم بیش از 15 هزار تخت بیمارستانی به بهره برداری رسیده، بیش از 100 کیلومتر پروژه ریلی به بهره برداری رسیده و اقدامات زیادی برای تعمیر و بهسازی معابر روستاها انجام شده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: در حوزه کشاورزی این دولت توانسته تولید سالانه گندم را از 5.4 میلیون تن به حدود 11 میلیون تن برساند و در حوزه صنعت نیز گام های مهمی برداشته شده است. و معدن. بخش

مرتضوی یادآور شد: در حوزه نفت، گاز و پتروشیمی به تولید قبل از تحریم می رسیم و صادرات ما به یک میلیون و 700 هزار بشکه رسیده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا