اجتماعی

ناظر واکسیناسیون اروپا: کووید هنوز یک تهدید است

ناظر واکسن اتحادیه اروپا در مورد همه‌گیری ویروس کرونا هشدار داده است که کووید-19 همچنان یک تهدید است، حتی اگر دیگر یک وضعیت اضطراری بهداشت جهانی نیست.

به گزارش شیمیشی از مدیکال اکسپرس، آژانس دارویی اروپا (EMA) نیز اعلام کرد که جلسات منظم خود را که حدود سه سال است برگزار می شود، متوقف می کند.

مارکو کاوالری، رئیس بخش واکسیناسیون آژانس دارویی اروپا گفت: «این ویروس یک تهدید است و همچنان یک تهدید باقی خواهد ماند، به ویژه برای آسیب پذیرترین افراد.

وی توضیح داد که ویروس همچنان در حال گسترش است و سویه های جدیدی در حال ظهور هستند.

کاوالری گفت: مسئولان بهداشت عمومی باید مراقب باشند و به ویژه در فصل سرما اقدامات احتیاطی لازم را انجام دهند.

به گفته وی، تزریق واکسن کرونا از شیوع بیماری و بستری شدن در بیمارستان و مرگ افراد جلوگیری می کند.

تخمین زده می شود که تنها در سال اول شیوع ویروس کرونا، واکسن های این بیماری به نجات جان 20 میلیون نفر در سراسر جهان کمک کرده است.

روز جمعه، 5 می 2023، سازمان بهداشت جهانی (WHO) به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری جهانی کووید-19 را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه 2020 شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و یک نگرانی بین المللی اعلام کرد.

بر اساس داده های جدول جهانی Vardometer که ثبت آمار رسمی ویروس کرونا را از 29 ژانویه 2020 آغاز کرده است، تعداد کل مبتلایان به این بیماری در جهان به 689 میلیون و 999 هزار و 434 نفر رسیده است. 6 میلیون و 888 هزار و 820 بیمار جان خود را از دست دادند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا