بین الملل

ناامیدی انگلیس از موضع نتانیاهو درباره تشکیل کشور فلسطین

دفتر نخست‌وزیر انگلیس شامگاه دوشنبه اعلام کرد مخالفت نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با تشکیل کشور فلسطین در آینده، ناامید کننده است.

به گزارش شیمیشی، دفتر «ریشی سوناک» نخست وزیر انگلیس ضمن تاکید مجدد بر حمایت این کشور از راهکار تشکیل دو دولت با هدف پایان دادن به نزاع میان فلسطین و رژیم صهیونیستی، اعلام کرد مخالفت «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تشکیل کشور فلسطین مستقل در آینده ناامید کننده است.

همچنین سخنگوی سوناک در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره اظهارات اخیر نتانیاهو که گفته بود از کنترل کامل رژیم صهیونیستی بر تمامی اراضی غرب کرد اردن کوتاه نخواهد آمد، گفت شنیدن این اظهارات نتانیاهو ناامید کننده است.

وی افزود: موضع بریتانیا تغییر نکرده است و آن این است که راه حل دو کشوری مبتنی بر ایجاد یک کشور مستقل و پایدار فلسطینی که در کنار اسرائیل امن و مطمئن زندگی می کنند بهترین راه برای دستیابی به صلح پایدار است.

سخنگوی نخست وزیر انگلیس تصریح کرد: واضح است که راه طولانی تا زمان دستیابی به امنیت دائمی در سرزمین‌های اشغالی فلسطین و اسرائیل وجود دارد، اما ما تا زمانی که لازم باشد به حمایت دیرینه خود از راه‌حل دو کشوری ادامه خواهیم داد.

اخیرا رئیس‌جمهور آمریکا اعلام کرد نتانیاهو به صورت مطلق با تشکیل کشور فلسطین و اجرایی شدن راهکار تشکیل دو دولت نیست اما بلافاصله نخست وزیر رژیم صهیونیستی پاسخ داد با تشکیل کشور مستقل فلسطین مخالف است.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا