ورزشی

میزبان مرحله نهایی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ والیبال مشخص شد – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری آنلاین، فدراسیون بین المللی والیبال (FIVB) شهر لود لهستان را میزبان مرحله نهایی و سرنوشت ساز ششمین دوره لیگ ملت ها در گروه مردان اعلام کرد.

این کشور اروپایی همچنین میزبان فینال لیگ ملت‌ها در سال 2023 بود که تیم میهمان در حضور هزاران هوادار در گدانسک آمریکا را شکست داد.

ورزشگاه اطلس آرنا با ظرفیت 13000 نفر میزبان مرحله نهایی لیگ ملت های 2024 است که در سال 2009 ساخته شده است. این سالن تجربه میزبانی از تورنمنت های مهم جهان مانند مسابقات قهرمانی جهان مردان در سال 2014، بازی های المپیک والیبال بانوان در سال 2023 و بازی های المپیک والیبال بانوان در سال 2017 را دارد.

انتخاب شهر لودز برای میزبانی مرحله نهایی لیگ ملت‌ها، لهستان را در موقعیت قدرتمندی برای دفاع از عنوان قهرمانی خود در VNL قرار می‌دهد. به جز لهستان، هفت تیم برتر مرحله مقدماتی نیز برای کسب این عنوان در دور پایانی می جنگند.

مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های والیبال 2024 از پنجم اردیبهشت ماه سال 1403 با هفته اول گروه بانوان آغاز و در سوم تیرماه با برگزاری هفته سوم رقابت‌های مردان به پایان می‌رسد.

در مجموع 32 تیم ملی در بخش مردان و زنان این رقابت ها در آسیا، اروپا، آمریکای شمالی و آمریکای جنوبی برای صعود به مرحله نهایی و در پایان این مرحله هفت تیم برتر هر جنس با هم مبارزه خواهند کرد. گروه و کشور میزبان اجرا خواهند کرد.شهر لودز به عنوان میزبان مرحله نهایی مردان اعلام شد.

مرحله نهایی این رقابت ها چند هفته مانده به آغاز بازی های المپیک 2024 پیگیری می شود که رقابت های گروهی بانوان از 31 خرداد تا 3 تیرماه و مرحله نهایی گروه مردان از 16 تیرماه تا 3 تیرماه پیگیری می شود. 10 سال آینده

در رقابت های گروه مردان 16 تیم از ایران، ایتالیا، آرژانتین، صربستان، کوبا، ژاپن، برزیل، ترکیه، بلغارستان، هلند، آلمان، فرانسه، آمریکا، کانادا، لهستان و اسلوونی به مصاف هم خواهند رفت. این کشورها در چهار مسابقه و در مجموع 12 دیدار برگزار می شود و نتایج در جدولی ثبت می شود.

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا