ترندهای کسب و کارورزشی

مهم ترین اقداماتیاولیه با مشکل شارژ نشدن اسکوتر برقی

روش تست مدار شارژ اسکوتر برقی: ابتدا باید توسط یک مولتی متر این کار را انجام دهید البته میشود از نظر ظاهری هم تشخیص داد

احتمالاً شما به دلیل شارژ نشدن اسکوتر برقی تان به این پیج سر زده اید. مراحل ساده موجود در پیج زیر را دنبال کنید تا هر چه سریع تر متوجه شوید که باتری شما از کار افتاده است یا شارژر اسکوتر برقی تان خراب شده است و با مشکلی مانند شارژ نشدن اسکوتر برقی تان مواجه هستید. جهت استعلام قیمت اسکوتر دخترانه میتوانید به سایت ما مراجعه نمایید.

چطور می توان تست کرد که آیا باتری اسکوتر برقی مان نیاز به تعویض دارد یا نه؟

  1. ۱- شارژر باتری خود را به برق بزنید، به محض انجام این کار چراغ شارژر بایستی سبز گردد.
  2. ۲- شارژر اسکوترتان را به خود اسکوتر وصل کنید، اطمینان حاصل نمایید که در انتها ۳ نقطه به طور صحیح در سمت عقب ردیف شده اند.
  3. ۳- اگر باتری روی اسکوتر شما به درستی کار کند بایستی چراغ روی شارژر به رنگ قرمز تغییر کند. چراغ قرمز به این معنی است که باتری اسکوتر شما به درستی شارژ می شود و مشکل از جای دیگری است.
  4. ۴- اگر باتری روی اسکوتر شما به رنگ قرمز تغییر نکرد، دو معنی می تواند داشته باشد یکی اینکه باتری شما ۱۰۰ درصد شارژ شده است و دیگر اینکه باتری اسکوتر شما معیوب است و بایستی تعویض گردد.
  5. ۵- برای تشخیص اینکه باتری اسکوتر شما پر است یا خالی ابتدا، شارژر را از اسکوتر جدا کنید.
  6. ۶- پس از جدا کردن، اسکوتر خود را روشن کنید.

۷- A) اگر اسکوتر برقی شما روشن شد (البته پس از طی مدت زمان لازم برای شارژ کامل) و همچنان چراغ قرمز چشمک زن در مرکز آن رویت شد، باتری اسکوتر شما معیوب است و نیاز به تعویض دارد. B) اگر اسکوتر برقی تان اصلاً روشن نشد و با شارژ نشدن اسکوتر برقی تان مواجه شدید، به صورت مجدد شما نیاز به خرید باتری جدید برای اسکوترتان دارید و یا اینکه مادربورد اسکوتر شما خراب است. C) اگر اسکوتر شما روشن شد و برای مدت ها با آن سواری کردید، بنابراین باتری اسکوتر برقی شما هیچ نیازی به تعویض ندارد.

یکی از رایج‌ ترین مشکلات مربوط به اسکوترهای برقی، شارژ نشدن اسکوتر است. شارژ نشدن دلایل مختلفی می تواند داشته باشد و در این نوشته سعی داریم تا مهم ترین دلایل و علت شارژ نشدن اسکوتر برقی را بررسی کنیم.

مهم ترین علت شارژ نشدن اسکوتر برقی

شارژ نشدن اسکوتر برقی می تواند، دلایل مختلفی داشته باشد و مختص یک مورد خاص نیست. برای نمونه از مهم ترین انواع علت شارژ نشدن اسکوتر برقی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • خواب رفتن باتری
  • عدم استفاده از اسکوتر برای مدت طولانی
  • در این حالت شارژ، قادر به شارژ کردن باتری نیست و باتری اسکوتر شارژ نمی شود و چراغ سبز بر روی شارژر روشن می شود.

مدار شارژ اسکوتر را بررسی کنید.

وظیفه شارژ کردن باتری ها، بر عهده شارژ است و شما باید برای شارژ شدن باتری ها، آنها را به وسیله شارژ به برق وصل کنید. در صورتی که تمایل داشته باشید تا با نکات شارژ کردن اسکوتر برقی آشنا شوید.

صفحه( برد) اصلی اسکوتر برقی وظیفه کنترل شارژ را بر عهده دارد، زمانی که شارژ اسکوتر کاهش پیدا می‌ کند، شما با پیام ضعیف بودن و کم بودن باطری روبرو می شوید که این پردازش توسط برد اصلی صورت می گیرد.

اگر شما با اسکوتری که شارژ آن کم است، برای مدت بیشتری اقدام به رانندگی کنید، باتری آن دچار مشکل می شود، برای حل این مشکل بهتر است که اسکوتر خود را قبل از خاموش کردن، به برق وصل کنید. در باتری های اسکوترهای برقی یک برد کوچک وجود دارد که وقتی شارژ می شود، ولتاژ را قطع می کند و چراغ باتری سبز می شود.

چگونه می توانم یک باتری اسکوتر برقی از کار افتاده را تعمیر کنم؟

متاسفانه، باتری های از کار افتاده اسکوترهای برقی توسط مصرف کنندگان معمولی قابل تعمیر نیست، ولی شما می توانید آن ها با یک باتری جدید جایگزین کنید.

برای برخی از شماها که به تازگی اسکوتر خود را تهیه و خریداری کرده اید، شاید عجیب باشد که با شارژ نشدن اسکوتر برقی تان مواجه شوید. در حقیقت ما این جمله که “من که تازه اسکوتر را خریده ام! تازه همین دیروز بازش کردم!” را بارها و بارها شنیده ایم.

مشکل به هیچ وجه از شما نیست، مشکل از فروشنده این اسکوتر است. خیلی وقت ها شرکت ها با هزاران هزار اسکوترهای برقی که به فروش نرفته اند مواجه می شوند. همان طور که در نوشته های قبلی هم بیان کردیم، پیشنهاد می کنیم تا با اسکوترهای برقی خود را از فروشگاه های معتبر فیزیکی یا آنلاین تهیه کنید و هنگام خرید از فروشگاه، مدارک مورد نیاز مانند ضمانت نامه یا گواهی نامه های معتبر را دریافت کنید، چون در صورت خرید از یک فروشگاه معتبر، هنگام مواجه با مشکلاتی مانند شارژ نشدن اسکوتر برقی می توانید به فروشگاه تان مراجعه کنید و با فروشنده در میان بگذارید.

این واقعه علی الخصوص در سال ۲۰۱۶ وقتی که شرکت ها Amazon و eBay اجازه ندادند اسکوترهای ساخت خودشان در فروشگاه هایشان فروخته شود صحت پیدا کرد. بنابراین فروشندگانی که اسکوترهای برقی را منحصراً در Amazon و eBay می فروختند جای دیگری برای فروش این محصول نداشتند، بنابراین لیست موجودی آنها ثابت ماند تا زمانی که باتری های درون اسکوترها به ارامی از حالت کمبود شارژ خارج شدند (یا برگشتند).

خبر بد این است که اگر این واقعه برای شما بسیار آشنا است، بنابراین احتمالاً شما قصد پاسخ گرفتن از شرکتی که این اسکوتر را به شما فروخته است را ندارید( و خوش شانس هستید اگر از آن ها یک باتری جایگزین پس بگیرید).

خبر خوب این است که شما می توانید باتری اسکوتر خود را با یک برند جدید از StreetSaw جایگزین کنید و در این صورت اسکوتر شما به همان خوبی که در ابتدا قرار بود برایتان عمل کند، عمل خواهد کرد.

از کجا می توانیم یک باتری اسکوتر برقی جدید تهیه کنم؟

باتری اولیه اسکوتر برقی

انواع متعددی از باتری های اسکوتر برقی برای فروش وجود دارند. به هر حال، با تمام تفاوت های موجود بین آن ها، تقریبا همه آن ها یک سایز متداول هستند. رایج ترین جایگزین باتری های اسکوترهای برقی برای مدل های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ نوع باتری های کوچک آبی رنگ است. این پوشش حتی گاهی به رنگ خاکستری یا سبز است.

باتری آبی رنگ یک باتری اولیه است که در اکثر اسکوترهای برقی مدل ۲۰۱۵ وجود دارند. باتری های سبز و خاکستری هم از همان دوره هستند ولی از محبوبیت کمتری در میان باتری های زمان خود برخوردارند.

باتری اسکوتر برقی تاییده شده مدل UL2271

در سال ۲۰۱۶، پس از انتشار اخبار مربوط به باتری های اسکوترهای برقی که آتش می گیرند، اکثر وب سایت های Amazon و eBay فروش اسکوترهای برقی را متوقف نمودند. یک شرکت معروف به نام آزمایشگاه هایUnderWriter، یک شرکت حرفه ای در استاندارد سازی ایمنی و تست های انطباق، یک روشی را ایجاد کرد که همه باتری های اسکوترهای برقی با آن پایدار ماندند.

تقریباً تمام این باتری های تایید شده UL2271 درون یک پوسته پلاستیکی سیاه ضخیم قرار داده شدند و حاوی مدارهای تقویت حرارتی درون آن ها می باشند که برای جلوگیری از گرمای بیش از حد و آتش سوزی سیم های درون آن ها تعبیه شده است. این باتری ها تقریبا همگی منحصر به رنگ سیاه هستند.

اگر اسکوتر برقی من دارای شارژر خراب به جای باتری خراب باشد چه؟

اگر هیچکدام از موارد فوق برای ما کار نکرد، بنابراین احتمال این وجود دارد که شارژر ما خراب باشد که در این صورت می توانید به فروشگاهی که محصول خود را از آن تهیه کردید، مراجعه کنید و مشکل خود را با آنها در میان بگذارید.

دکمه بازگشت به بالا