استان ها

معطلی تعداد زیادی لایحه در شورای شهر کرمانشاه/خدمت به مردم مختل شده است

به گزارش خبرنگار محمد طیب سهری از انجام اقدامات مهمی در نشست خبری استاندار و معاونانش با خبرنگاران کرمانشاه که در سالن شهید سلیمانی استان کرماشان برگزار شد، خبر داد. از سال 1390 تاکنون، اما برخی برنامه های کلان و راهبردی آن سفر مورد توجه جدی قرار نگرفته است.

وی همچنین گفت: سفرهای مقام معظم رهبری دارای تخصص است و هدف ایشان تعادل در جامعه است.

فرماندار کرماشان تصریح کرد: بخشی از اجرای سامانه گرمسیری به پایان رسیده است و برخی از مناطق آن استان با اقتدا به مقام معظم رهبری با داشتن مناطق کم اثر، منبع آب بسیار موثری برای توسعه کشاورزی و مناطق وابسته است.

سهرایی گفت: 12 سال از طرح ویژه پروژه پالایشگاه آناهیتا کنگاور می گذرد، این طرح طی سفری تصویب و پس از نظارت و رایزنی های گسترده در ابعاد مختلف در جلسه ای با همکاری مسئولان استانی امضا شد. روز دوشنبه (۲۲ آذر) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

وی ادامه داد: صندوق توسعه ملی، بانک سپه به عنوان بانک کار، وزارت نفت به عنوان وزارتخانه تخصصی فعال در پروژه و قرارگاه خاتم الانبیاء به عنوان مجری طرح این طرح را امضا کردند.

استاندار کرماشان گفت: با توجه به فضای تحریم سوخت در کشور، بنزین یک محصول استراتژیک برای کشورمان است و در شرایط مختلف بر ابعاد مختلف اجتماعی، سیاسی و اقتصادی تاثیر مستقیم دارد.

وی تصریح کرد: زمینی که برای این پالایشگاه در نظر گرفته شده 500 هکتار است، سرمایه گذاری یکصد هزار میلیارد تومانی یعنی 15 تا 16 برابر بودجه سالانه استان در نظر گرفته شده و طبق پیش بینی ها انجام شده است. در چهار سال آینده اجرایی خواهد شد. .

سهرایی بیان کرد: در گام های نخست پیش بینی می شود 150 هزار بشکه تولید کند و این پالایشگاه از ابتدای کار اجرا تا زمان بهره برداری زمینه اشتغال هم استانی ها را فراهم می کند.

وی درباره شرکت پروژه نفت سبز گفت: اولین نمونه بیواتانول در کشور توسط استان کرماشان ارائه شد و طی 2 روز 2500 میلیارد تومان سهام خریداری شد. پتروشیمی کرماشان نیز در آینده نزدیک شروع به جمع آوری شرکا می کند.

فرماندار کرماشان در خصوص سایر پروژه ها گفت: بازسازی ساختمان های تخریب شده، تکمیل سه راه قزانچی، تکمیل کیفیت راه آهن کرماشان، جوانان جمعیت، حرکت ملی سکونت گاه و فرودگاه کرماشان در دست است.

کوتاهی خدمات عمومی در شورای شهر کرماسان

سهری در این دیدار اظهار داشت: رضای خدا و خدمت به مردم وظیفه ماست و خدمت به مردم در شهرستان کرماسان دلچسب است.

وی همچنین گفت: 26 لایحه قانونی در شورای شهر است و این به معنای متوقف شدن مشکلات مهم شهروندان است. واحدهای ترکیبی گشایش لازم برای شهر کرماشان را ندارند.

نگهبان کرماشان تصریح کرد: مردم از شورای شهر کرماشان انتظار حمایت، تسریع و کارآمدی دارند اما به دلیل ناتوانی این شورا ممکن است عملکرد اعضا منجر به انحلال شورا شود و این به معنای پایان بحث است. با اعضای شورای شهر

سهرایی درباره منطقه ویژه و آزاد کاخ شیرین نیز گفت: اکنون در اسلام آباد غرب منطقه ویژه ای داریم و در کاخ شیرین منطقه ای داشتیم. منطقه خاص را برای استفاده بیشتر از منطقه آزاد تغییر دهید. ; با این شرایط منطقه آزاد بین پرویزخان و مرز خسروی و منطقه ویژه زیر منطقه آزاد 2 فرصت خوب برای استان خواهد بود.

وی در خصوص اختلافات حقوقی بین نهادها و افراد گفت: نمی توان به روند خدمات رسانی به مردم لطمه زد و با پیگیری ها نمی توان به مردم خدمت رسانی کرد.

استاندار کرماشان درباره آب مورد نیاز پالایشگاه آناهیتا گفت: با اقدامات انجام شده در حوزه آب و فاضلاب، نه تنها پالایشگاه آناهیتا، بلکه کل صنعت استان از آب سالم (بعد از آب) بهره مند خواهند شد. آینده. بیشتر آن زیر آب است و زمین در بخش صنعتی استفاده نمی شود.

سهرایی در پاسخ به اجرای طرح شهید زین الدین در کرماشان گفت: گاهی نباید مزیت های استان را به معایب تبدیل کنیم، اگر صحبت از کار است باید در ابعاد آن تلاش کرد. برای ایجاد اشتغال باید از نیروهای جوان و موثر استفاده کرد.»

سهرایی همچنین گفت: استاندار حق انتخاب مدیران هیات های اجرایی و معرفی آنها را به وزارتخانه دارد.

وی در خصوص اقدامات مربوط به بهسازی فرودگاه کرماشان گفت: باند شماره 2 به دلیل مجاورت با برج مراقبت برای هواپیماهای سنگین غیرممکن است، از طرفی فقط از صبح تا عصر می تواند پرواز کند. اقدامات مربوط به بهبود آن ادامه دارد.

طرح شهید زین الدین ملی و قانونی است

معاون توسعه مدیریت و منابع کرماشان علی صفدری در این جلسه در خصوص اجرای طرح شهید زین الدین گفت: طرح شهید زین الدین ملی و قانونی است و بیشترین شبهه ها متوجه آن افراد بود.

وی همچنین گفت: در خصوص لیستی که ارائه شد، آن لیست به هیچ وجه صحیح و قطعی نبود، تمام مراحل قانونی طی شد و همچنین طرح های مختلفی با نام شهدا برای همه وزارتخانه ها در نظر گرفته شد.

صفدری ادامه داد: 10 نفر توسط بنیاد شهروندی نخبگان، 10 نفر توسط فرماندار کرماشان و 100 نفر از طریق آزمون عمومی در طرح شهید زین الدین معرفی می شوند.

Erbein در توسعه، توسعه و ساخت و ساز کمک می کند

معاون سیاسی امنیتی و تامین اجتماعی استان کرماسان علی شعبانی در این جلسه درباره برنامه ریزی دفتر اربین گفت: برنامه های کوتاه مدت و بلندمدت اربین از طریق برنامه پنج ساله ابلاغ می شود.

وی همچنین گفت: اربین تأثیرات فرهنگی دارد و می تواند در زمینه عمران، سازندگی و عمران کشور کمک کند. به همین دلیل در اربینای سال گذشته ارزیابی لازم برای اربینای سال آینده انجام شد.

معاون سیاسی تامین اجتماعی فرمانداری کرماشان تصریح کرد: منطقه اربین یک کار جمعی است و تنها مختص اقدامات استاندار نیست، بلکه نیازمند طراحی آثار رسانه ای هستیم.

دکمه بازگشت به بالا