ترندهای کسب و کار

معرفی مواد شوینده ای که نیاز هر خانه است

مواد شوینده چیست؟

شوینده رایج ترین پاک کننده پارچه است که به صورت پودر یا مایع در ماشین لباسشویی قرار می گیرد. آنها کثیفی و کثیفی را از روی پارچه معلق می کنند، حل می کنند یا از بین می برند تا به جای تجمع مجدد روی سطح پارچه، مایع باقی بماند. از آنجایی که امروزه بیشتر شوینده ها از مواد شیمیایی ساخته می شوند و حاوی مرطوب کننده ها و امولسیفایرها، نمک های سولفات یا سولفونات هستند، معمولاً به آنها مواد شوینده مصنوعی می گویند.

یک شوینده خوب باید به راحتی لکه ها را از روی لباس پاک کند و تمیز و تازه به نظر برسد.

ترکیب مواد شوینده

تجهیزات ورزشی از قسمت های اصلی زیر تشکیل شده است

آنزیم ها: آنها به حذف لکه های پروتئینی مانند خون و تخم مرغ به راحتی کمک می کنند.

سورفکتانت ها: آنها به حل موثرتر مواد شوینده کمک می کنند، کثیفی ها را تجزیه می کنند و در آب حل می کنند تا بتوان آنها را شست.

سفید کننده های نوری: به سفید شدن لباس ها کمک می کند.

پلیمرها: کثیفی را به دام می اندازند و از بازگشت آن به لباس جلوگیری می کنند.

مواد نگهدارنده: به افزایش ماندگاری مواد شوینده کمک می کند.

اثربخشی مواد شوینده به ترکیب اجزای شیمیایی فوق الذکر بستگی دارد. با استفاده از این مواد، شوینده ها باید بتوانند به طور موثری کثیفی یا لکه را از روی لباس شما پاک کنند، بدون اینکه روی پارچه تاثیر بگذارند.

انواع مواد شوینده و کاربرد آنها

به گفته محققان، شوینده های پودری بهتر از شوینده های مایع عمل می کنند، اما شوینده های مایع بهترین انتخاب برای لباس های نرم و کم کثیف هستند. بنابراین، برای درک بهتر، انواع تمیز کردن و نحوه عملکرد آنها را ارائه می دهیم تا بتوانید تمام اطلاعات مورد نیاز خود را تهیه کنید:

انواع مواد شوینده شماره 1: پودر شستشوی دست

فرمولاسیون آن به گونه ای است که بیش از هر شوینده دیگری کف تولید می کند. در مقایسه با ماشین لباسشویی بدون دردسر زیاد به از بین بردن لکه ها کمک می کند. در واقع، برای شستشوی ماشینی خیلی موثر نیست زیرا باعث تولید بیش از حد کف می شود که در نهایت به دستگاه آسیب می رساند.

نوع 2 : چرم خاکستری

معمولاً ارزانتر از صابون مایع است و ماندگاری بیشتری دارد. این گزینه مناسبی برای مناطقی است که آب سخت تصفیه نشده دارند. تثبیت کننده ها و پودرهای شوینده به حفظ توانایی کف کردن آنزیم ها کمک می کنند. ایده آل برای شستشوی منظم و به از بین بردن لکه ها و کثیفی های روزمره از روی فرش کمک می کند. اگر قسمت بیرونی لباس‌های شسته‌شده خانواده‌تان دارای لکه‌های علف یا گل باشد، این یک انتخاب عالی است.

سفید کننده موجود در مواد شوینده لباس به روشن و تمیز نگه داشتن لباس های نخی سفید کمک می کند.

پودر لباسشویی باید در جای خشک نگهداری شود. آنها به طور موثر در چرخه های آب با دمای پایین حل نمی شوند و اگر به درستی شسته نشوند می توانند روی لباس ها باقی بمانند.

3 نوع صابون لباسشویی: صابون

صابون یک ماده پاک کننده زیست تخریب پذیر (نمک های اسید چرب) است که از ترکیب چربی (حیوانی یا گیاهی) با آهک (هیدروکسید سدیم) ساخته می شود. صابون بر روی لباس‌ها، به‌ویژه با آب سخت، اثری باقی می‌گذارد. اگر فقط آب سخت (با کلسیم محلول، نمک منیزیم) در دسترس دارید. صابون به اندازه مواد شوینده موثر نیست، به خصوص در مورد پارچه های مصنوعی مانند پلی استر، نایلون، اسپندکس و اکریلیک. و به دلیل وجود کثیفی برای استفاده در ماشین لباسشویی مناسب نمی باشد.

اگر با دست بشویید و آبکشی کنید، چندین آبکشی ممکن است کف را از بین ببرد. بنابراین، اگر به محیط زیست اهمیت می دهید و کمی کار اضافی برایتان مهم نیست، می توانید لباس های خود را با صابون بشویید.

شماره 4 انواع مواد شوینده: سفید کننده

به طور کلی دو نوع سفید کننده وجود دارد:

سفید کننده کلر: می تواند لباس ها را بسیار موثر سفید کند، اما می تواند الیاف پارچه را ضعیف کند. بنابراین، نباید از سفید کننده کلر روی پارچه های محافظ مانند ابریشم، پشم یا لیکرا، اسپندکس، لاستیک استفاده کنید.

سفید کننده اکسیژن: سفید کننده اکسیژن برای الیاف نساجی ایمن و ملایم است. در اینجا درباره بلیچینگ بیشتر بدانید.

# 5 نوع شوینده: مایع لباسشویی

مواد شوینده به عنوان یک افزودنی برای بهبود عملکرد مواد شوینده به مواد شوینده اضافه می شود. آنها به از بین بردن موثر لکه ها و روشن شدن رنگ لباس کمک می کنند. آنها ممکن است خاصیت نرم کنندگی آب داشته باشند. گران است اما استفاده از آن آسان است و به سرعت ذوب می شود، حتی در مدارهای آب با دمای پایین. به دلیل ماهیت مایع آن می توان از آن به عنوان پیش درمان لکه های تیره استفاده کرد.

بدون تاثیر بر رنگ پارچه، با حفظ رنگ های زنده پارچه، لکه ها را از بین می برد و برای از بین بردن لکه ها به الیاف پارچه نفوذ می کند، بنابراین برای از بین بردن لکه های مواد غذایی و چربی نیز مفید است.

شماره 6 نوع شوینده: لکه بر

لکه‌برها لکه‌ها را هدف قرار می‌دهند و معمولاً به عنوان لکه‌بر قبل از شستشو استفاده می‌شوند. آنها می توانند ترکیبی از مواد شوینده، الکل، الکل های معدنی و آنزیم ها باشند و می توانند به طور موثر لکه ها را بدون محو شدن رنگ از بین ببرند.

نوع شماره 7 سفید کننده: سفید کننده

این مکمل ها سفید خالص هستند. آنها نور فرابنفش خورشید یا نورهای فلورسنت را جذب می کنند و نور آبی ساطع می کنند. آنها می توانند از قبل به صابون شما اضافه شوند. برای رسیدن به همان اثر می توانید از محصولات مایع در یک دوش نهایی جداگانه استفاده کنید.

#8 انواع مواد شوینده، از جمله نرم کننده پارچه

بعد از شستن لباس، سوزش ظاهر می شود، اگر دوست ندارید، می توانید نرم کننده ها را به آب اضافه کنید. لباس های شما را با روغن مومی می پوشانند که لطافت خاصی به آن ها می بخشد.

نرم کننده های پارچه نیز از گره خوردن لباس جلوگیری کرده و چین و چروک را کاهش می دهند. حوله ها پف دار هستند، ملحفه ها نرم هستند و بلوزهای شما تقریباً بدون چروک هستند.

#9 نوع شوینده: شامپو

بسیاری از افراد از شامپوهای مو برای شستن لباس ها به خصوص برای شستن الیاف طبیعی استفاده می کنند، اما همه شامپوها در پاکسازی موثر نیستند، برخی حتی می توانند به آنها آسیب برسانند. آنها ممکن است حاوی موادی باشند که با الیاف پارچه سازگار نیستند. از خرید شامپوهایی با مواد شیمیایی اضافه شده مانند نرم کننده و غیره خودداری کنید.

شما باید به دنبال موادی مانند اسید لوریک، اسید میریستیک، اسید پالمیتیک و اسید استئاریک در شامپو خود باشید تا به عنوان یک پاک کننده خوب لباسشویی موثر باشد.

برای فروش عمده مواد شوینده حتما به فروشگاه های معتبر مانند باباسلمان مراجعه کنید.

دکمه بازگشت به بالا