اقتصادی

مردم امسال ۴۰ درصد بیشتر پول در بانک ها سپرده کردند

تعداد سپرده ها و تسهیلات بانکی در پایان آنلاین ماه سال جاری 40.7 درصد و 42.8 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

به گزارش شیمیشی ، بر اساس گزارش بانک مرکزی در مورد مانده عمومی تحریم ها و تسهیلات ریالی و خارجی بانک ها و م institutionsسسات اعتباری توسط استان در پایان مهرماه سال جاری ، کل مانده سپرده ها به 3338 هزار میلیارد تومان رسید. که نسبت به مدت مشابه سال گذشته و پایان سال گذشته 40.7 و 22.9 درصد افزایش نشان می دهد.

همچنین بیشترین میزان سپرده ها با مانده 1813 هزار و 900 میلیارد تومان مربوط به استان تهران و کمترین آن مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد معادل 8200 میلیارد تومان است.

علاوه بر این ، کل مانده تسهیلات در این زمان 2419 هزار و 600 میلیارد تومان است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته و پایان سال گذشته 42.8 و 25 درصد افزایش داشته است.

براساس این گزارش ، بیشترین میزان تسهیلات مربوط به استان تهران با مانده 1557 هزار و 500 میلیارد تومان و کمترین آن مربوط به استان کهگیلویه و بویراحمد به 8200 میلیارد تومان است.

میزان تسهیلات و سپرده ها پس از کاهش سپرده قانونی 79.8 درصد است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته و پایان سال گذشته که 93.4 درصد در استان تهران است ، 0.2 و 0.4 واحد افزایش دارد استان کهگیلویه و بویراحمد 112.4 درصد است.

در این گزارش ، یکی از دلایل مهم افزایش تعداد تسهیلات و سپرده ها در استان تهران ، ایجاد مراکز چند شرکتی و تسهیلات تولیدی در سایر استان های استان تهران است و بیشتر فعالیت های بانکی آنها از طریق شعب بانک ها و م institutionsسسات اعتباری استان تهران است. انجام دادن.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا