اجتماعی

مخاطرات و بیماری‌های شایع در حج

رئیس هلال احمر در حاشیه همایش آموزشی روسای مراکز درمانی هلال احمر مکه مکرمه به تشریح مهمترین خطرات در مراسم حج پرداخت و گفت: اولین وظیفه ما خدمت رسانی به زائران است. .

به گزارش شیمیشی، دکتر. در مراسم زیارت

کولیوند شایع ترین بیماری در مراسم حج را بیماری های تنفسی دانست و گفت: در همه دوره ها شایع ترین بیماری ها بیماری های تنفسی است که با سرماخوردگی، آنفولانزا و کرونا خود را نشان می دهد.

رئیس هلال احمر همچنین گفت: خطر دیگر عدم دریافت داروهای به موقع برای زائرانی است که بیماری های طولانی مدت دارند. عدم مصرف به موقع دارو می تواند منجر به سایر بیماری های دیابت، کلیوی و قلبی عروقی شود، بنابراین بهتر است به عنوان عامل درمان نقش دوستان و خانواده را ایفا کنید.

وی بیان کرد: مشکلات گوارشی ناشی از تغییر سبک زندگی و غذا است و بحث گرمازدگی، ضربه های مختلف و تصادفات در سوارکاری و استفاده از حمام و توالت از دیگر خطرات موجود است و لازم است به روحانیون آموزش های دقیق داده شود. . و رهبران کاروان های زیارتی.

کولیوند خاطرنشان کرد: برای پیشگیری از بیماری ها بازدید بهداشتی از هتل ها، توزیع مواد غذایی در مواد غذایی باید جدی گرفته شود.

وی ادامه داد: از کادر پزشکی تقاضا دارم نظر و نظر خود را با مرکز پزشکی حج و حج در میان بگذارند تا در سال های آینده تشخیص داده شود.

کولیوند همچنین گفت: اولین وظیفه ما خدمت رسانی به زائران است و باید به این امر افتخار کنیم.

وی گفت: تهیه دستورالعمل دقیق و کاملی برای درمان و درمان داروها ضروری است.

بر اساس اطلاعات هلال احمر، کولیوند همچنین پیشنهاد کرده است که همه کادر درمانی با هم همکاری کنند تا بهترین مراسم حج در حوزه درمان برگزار شود.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا