اقتصادی

مازاد حساب جاری چین صعودی شد

پیش بینی می شود که مازاد حساب جاری چین در سال 2022 به میزان 32 درصد افزایش یابد.

به گزارش شیمیشی از چین، اداره روابط خارجی چین اعلام کرده است که چین در سال 2022 میلادی 417.5 میلیارد دلار حساب جاری خود را افزایش می دهد که نسبت به سال قبل 32 درصد رشد داشته است.

وانگ چونیینگ، معاون رئیس جمهور و سخنگوی دولت، گفت که این رقم بالاترین رقم از سال 2008 بوده و 2.3 درصد از تولید ناخالص داخلی چین در همین دوره را تشکیل می دهد.

وانگ همچنین گفت: در سال 2022 تجارت کالا 685.6 میلیارد دلار افزایش داشته که نسبت به سال گذشته 22 درصد افزایش داشته است.

تجارت خدمات با کسری 94.3 میلیارد دلاری مواجه بوده که نسبت به سال گذشته 6 درصد کاهش داشته است. کسری در بخش گردشگری نسبت به سال گذشته 14 درصد افزایش یافته و به 107.6 میلیارد دلار رسیده است زیرا هزینه های گردشگری فرامرزی و آموزش خارج از کشور به آرامی بهبود یافته است.

سرمایه گذاری مستقیم درآمد خالص 32.3 میلیارد دلاری را در سال 2022 ثبت کرد.

وانگ گفت که انتظار می‌رود ارزهای بین‌المللی در سال 2023 با وجود عدم قطعیت‌های خارجی متعادل باقی بمانند، زیرا اقتصاد چین قدرت، پتانسیل عالی و پایه‌های بلندمدت خود را حفظ می‌کند.

او گفت که بهبود چین با محرک های سیاسی تقویت شده است.

انتهای پیام

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا