بین الملل

لاوروف: روسیه قصد عضویت در ناتو را ندارد

به گزارش خبرگزاری آنلاین شیمیشی ، به دلیل تنش میان مسکو و کشورهای غربی بر سر درخواست اوکراین برای پیوستن اوکراین به ناتو ، وزیر امور خارجه روسیه در نیویورک با تمسخر به ایده مسکو برای پیوستن به ائتلاف نظامی غرب پرداخت.

به گزارش رسانه های روسی ، سرگئی لاوروف وزیر خارجه روسیه با ینس استولتنبرگ دبیرکل ناتو پشت درهای بسته در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویورک دیدار کرد.

لاوروف و استولتنبرگ در میان تنش های فزاینده بین روسیه و غرب بر سر درخواست اوکراین برای عضویت در ناتو با یکدیگر ملاقات کردند و مسکو بارها درباره عواقب آن هشدار داده است.

به گزارش خبرگزاری خبر کابیک، قبل از دیدار وزیر خارجه روسیه و دبیرکل ناتو ، آنها برای گرفتن عکس در مقابل مطبوعات حاضر شدند.

سرگئی لاوروف در یک نشست خبری به خبرنگاران گفت: “شانس خود را امتحان کنید.” روسیه قصد پیوستن به ناتو را ندارد ».


لاوروف و ینس استولتنبرگ ، دبیر کل ناتو

دیدار وزرای خارجه روسیه و دبیرکل ناتو پشت درهای بسته انجام شد.

وزارت امور خارجه روسیه بیانیه کوتاهی را در وب سایت خود منتشر کرد و مقدمه ای کوتاه در مورد این دیدار ارائه کرد. به گفته این وزارتخانه ، لاوروف و استولتنبرگ درباره وضعیت فعلی روابط بین روسیه و ناتو گفت وگو کردند.

وزارت خارجه روسیه گفت: “طرف روسی با قاطعیت به پیشنهادات ویژه ما برای کاهش تنش و کاهش خط تماس (بین روسیه و ناتو) تسلیم شده است.”

رایزنی های دوجانبه بین مقام ارشد مسکو و دبیرکل ناتو در زمانی صورت گرفت که موضوع گسترش ناتو در شرق و ورود روسیه به اتحاد نظامی غربی از زمان فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی باعث ایجاد تنش شده است.

مسکو بارها به واشنگتن و دیگر احزاب غربی هشدار داده است که حضور ناتو در مرزهای روسیه را تهدید مستقیم می داند و با آن مخالف است.

با وجود هشدارهای روسیه ، مقامات مختلف اوکراینی بارها و بارها در مورد برنامه های خود برای پیوستن به ناتو صحبت کرده و از ایالات متحده خواسته اند تا از عضویت اوکراین در این ائتلاف حمایت کند.

انتهای پیام /


دکمه بازگشت به بالا