استان ها

قطعی آب شهر چیتاب کهگیلویه و بویراحمد کی حل می‌شود؟/آبرسانی سیار به مناطق مختلف

شیمیشی/کهگیلویه و بویراحمد مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در بارندگی های اخیر خسارت های عمده به تأسیسات آبی در شهر و روستاهای استان وارد شده است، بررسی ما نشان می‌دهد تا کنون بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان خسارت به تأسیسات آبرسانی وارد شده است.

امید صالحی افزود: در یاسوج تأسیسات آبشار، آب نهر و یک حلقه چاه در تنگ مهریان دچار آسیب های جدی شده است‌.

وی اظهارکرد: این منابع تأمین آب با تلاش همکارانم و با جابجایی خطوط وارد مدارد شد. در عمده نقاط مرکز استان آب پایدار برقرار شد، در برخی نقاط اُفت فشار آب هست که ان‌شاءالله این مسأله نیز بزودی مرتفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: قریب به ۲۰ روستا که مشکل داشتند و خسارت های سنگین به منابع تأمین آب آنها وارد شد نیز رفع مشکل شد.

صالحی در خصوص قطعی آب چیتاب و روستاهای اقماری آن، تصریح کرد: بخشی از خط انتقال چیتاب در بستر رودخانه بود که بر اثر شدت جریان آب دچار اشکال شد، داریم با تدابیری فشار آب را کم می‌کنیم تا به خط انتقال دسترسی پیدا کنیم.

وی با تقدیر از همراهی امام جمعه چیتاب ادامه داد: ماشین آلات راه و شهرسازی به کمک ما آمده اند، سپاه نیز به کمک می آید و ان‌شاءالله امروز در صورت کنترل سیلاب خط لوله ترمیم می‌شود.

به گزارش شیمیشی به نقل از روابط عمومی آب و فاضلاب استان کهگیلویه و بویراحمد، صالحی بیان کرد: در این منطقه و سایر مناطق که مشکل مشابه داشتند در این مدت آبرسانی سیار در دستور کار بود تا مشکل مضاعفی را مردم شریف متحمل نشوند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا