علمی و پزشکی

عکس | مرگبارترین هوش‌مصنوعی در دل این پهپاد بوئینگ!

به گزارش خبرگزاری شیمیشی، برخلاف صداهایی که چت ربات های هوش مصنوعی مانند ChatGPT تولید می کنند، هوش مصنوعی تنها در این صنعت کاربرد ندارد، بلکه مهم ترین دستاوردهای هوش مصنوعی در صنعت نظامی ساخته می شود.

بیشتر بخوانید:

شهاب سنگی که بزرگترین الماس سیاه جهان را به دنیا آورد!/ عکس

عکس بزرگترین تمساح جهان 120 ساله شد!

هواپیماهای نظامی دارای سرعت، قدرت مانور و دیگر دستاوردهایی هستند که هواپیماهای تجاری از آن بی بهره هستند و از طرفی هواپیماهای بدون سرنشین در توسعه توانمندی جنگنده ها تاثیر بسزایی دارند. از پرچم چند میلیون دلاری ترکیه گرفته تا DJI Mavic چینی 2000 دلاری، پهپادها می توانند جاسوسان هوشمند، سلاح های کشتار جمعی و هر چیز دیگری که در میدان جنگ نیاز دارید باشند. پهپاد Boeing Ghost Bat دارای هوش مصنوعی پیشرفته ای است که به آن اجازه می دهد همه این کارها را انجام دهد.

عکس در دل این پهپاد بوئینگ کشنده ترین هوش مصنوعی!

در اینجا نگاهی دقیق تر به این فناوری جدید باورنکردنی و پیچیدگی سیستم های آن داریم.

نام این پهپاد برگرفته از گونه ای از حشرات است که بزرگترین آن در استرالیا زندگی می کند. «پرنده روح» پستانداری بومی استرالیا است که به گفته بوئینگ از نظر هوش، نظارت و تشخیص و حسگر بسیار شبیه پهپادهای این شرکت است.

عکس در دل این پهپاد بوئینگ کشنده ترین هوش مصنوعی!

این پهپاد برای چندین سال قبل از اینکه نام شوم را به خود اختصاص دهد، در حال ساخت بود و اولین بار در می 2020 ظاهر شد، زمانی که به عنوان سیستم فرماندهی نیروی هوایی شناخته شد.

منبع: SLASHGEAR

227227

تیم خبری مقالات علمی

به عنوان نویسنده علمی و پزشکی، با استفاده از الگوریتم BERT گوگل، هدفم این است که متونی را ارائه دهم که علاقه شما را به علم پزشکی تحریک کند و اطلاعات مفیدی را در اختیارتان قرار دهم.
دکمه بازگشت به بالا