ورزشی

عکس‌| حسرت بزرگ دو استقلالی پس از دربی 102

از دست دادن یک پنالتی همیشه برای هواداران تلخ است و تصور از بین رفتن آن در بازی بسیار حساسی مانند شهرورد می تواند یک کابوس باشد. این اتفاق دو بار در دو دربی متوالی رخ داد و آبی ها در هر دو دیدار مجبور به شکست شدند. دو شکست سخت که یکی باعث از دست دادن قهرمانی شد و دومی باعث شد استقلال در پایان هفته پنجم پانزدهم شود.

نکته جالب اینجاست که قبل از پنالتی یاماگا آخرین بازیکنی که توانست در شهرآورد برای استقلالی ها پنالتی بزند امید ابراهیمی بود که توانست در آخرین دقیقه بازی دروازه قرمز را از روی پنالتی باز کند. از شدت شکست آبی ها به تدریج از شکست سنگین آبی ها مقابل پیرسپولیس کاسته خواهد شد.

پس از آن پنالتی بود و در نیمه دوم لیگ هجدهم فرشید اسماعیلی توپ را روی دروازه بیرانوند انداخت و در یک بازی بسیار احساسی که در مورد قهرمانی بود مقابل دشمن شکست خورد و سوم شد. پایان فصل

1967765

شین شش ماه بعد در اولین بازی لیگ نوزدهم بار دیگر این شانس را پیدا کرد که از روی نقطه پنالتی دروازه پرسپولیس را باز کند و این بار نوبت به الی کریمی رسید که حریف نتوانست از آسان ترین فرصت گلزنی استفاده کند. برای استقلال و ضربه او توسط بیرانوند، پنالتی گرفته شود. در نهایت آن دیدار با برتری یک بر صفر پرسپولیس به پایان رسید تا خاطرات تلخ پنالتی ها مقابل پرسپولیس ادامه پیدا کند.

1967764

سرانجام پس از 4 سال، مود فادی فر یک ضربه پنالتی برای استقلال زد، اما این بار گلزنی برای آبی ها راحت تر شد، چرا که کوین آرتور یاماگا، الماس فرانسوی استقلالی با بیشترین آسودگی دروازه بیرو را باز کرد. هم برای نکونام که در دربی باخت و هم برای وینفرد شفر و آندره آ استراماچونی پشیمان شوند.

258 258

گروه تحریریه مقالات ورزشی

نویسنده‌ی ورزشی با انگیزه‌ای برای به اشتراک گذاری آگاهی خود از دنیای ورزش. با استفاده از تحلیل‌های دقیق و روند داستان‌سازی شیوا، من سعی می‌کنم خوانندگان را در دنیای ورزشی همراهی کنم و آن‌ها را به سمت تجربه‌ی هیجان‌انگیز ورزش ببرم.
دکمه بازگشت به بالا