اجتماعی

عباسی: طرح اصلاح قانون هوای پاک در نوبت رسیدگی صحن علنی قرار دارد

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: طرح اصلاح قانون هوای پاک با ارائه اتهام کیفری برای متخلفان اجرای این قانون تهیه شده که در صحن علنی در دست بررسی است.

الیرضا عباسی در گفت وگو با شیمیشی، درباره اقدامات کمیسیون کشاورزی برای مقابله با معضل آلودگی هوا، اظهار کرد: کمیسیون کشاورزی اجرای قانون هوای پاک را بررسی کرده است.

وی تصریح کرد: در قانون هوای پاک 220 دستور برای بیش از 30 دستگاه پیش بینی شده و بررسی های نظارتی کمیسیون کشاورزی نیز نشان می دهد که حدود 20 دستور به طور کامل اجرا شده و 60 دستور کمتر از 50 درصد اجرا شده است. دستگاه ها در پیاده سازی 140 فرمان ورودی نداشتند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: درخواست اعمال ماده ۲۳۴ در خصوص ایرادات اجرای قانون هوای پاک را آماده کرده ایم تا دستگاه قضایی در اقدامات دستگاه ها دخالت کند. که نتوانستند قانون را اجرا کنند و برخوردهایی خواهد شد، مخصوصاً 5 یا 6 مورد آن کوتاه مدت بود و یک ماه پیش دستگاه قضایی حکم عزل صادر کرد و به آنها تذکر داد.

عباسی همچنین بیان کرد: در حوزه حقوقی نیز طرح اصلاح قانون هوای پاک مبنی بر وجود ضمانت اجرایی و مجرمیت در قانون تهیه شده که در صحن علنی در دست بررسی است.

وی تصریح کرد: با اصلاح قانون هوای پاک می توانیم اجرای آن پیش بینی را تضمین کنیم زیرا جرم است.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا