بین الملل

صنعاء: پهپادها و موشک‌های ما پس از عبور از پدافند آمریکا به اراضی اشغالی رسیدند

«عبدالعزیز بن حبتور» نخست‌وزیر دولت پیشبرد امور دولت نجات ملی یمن (مستقر در صنعاء) امروز (یکشنبه) اعلام کرد که صنعاء با تمام توان و امکاناتش در پاسخ به تجاوزات ارتش رژیم صهیونیستی در غزه نقش داشته و خواهد داشت.

به گزارش المیادین، بن حبتور افزود: اگر تجاوزات علیه غزه ادامه داشته باشد، کشتی‌های ارتش رژیم صهیونیستی در دریای سرخ مورد هدف قرار خواهند گرفت.

«سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن بارها تأکید کرده که ملت یمن آماده‌اند تا در کنار ملت فلسطین بایستند و هر کاری برای حمایت از آن‌ها انجام دهند.

همچنین «محمدعلی الحوثی» عضو شورای عالی سیاسی یمن نیز اخیرا به آمریکا هشدار داد که مداخله مستقیم در تجاوز و حمله به ملت فلسطین به معنای تبدیل شدن این حمله به یک جنگ منطقه‌ای خواهد بود.

حبتور در پایان با اشاره به اعلام واشنگتن درباره رهگیری موشک‌ها و پهپادهای یمن تصریح کرد، آمریکایی‌ها موشک‌ها و پهپادهایی که به سمت اراضی اشغالی پرتاپ شده بودند، رهگیری و بخشی از آن‌ها را منهدم کردند، اما بخشی دیگر از این پهپادها و موشک‌ها به اهداف خود رسیدند.

یک مقام نظامی آمریکایی به سی‌ان‌ان گفت که ناو «یو اس اس کارنی» نیروی دریایی آمریکا چهار موشک کروز و ۱۵ پهپاد را در سواحل یمن رهگیری کرد.

رسانه‌های عبری اما در سایه نگرانی از باز شدن جبهه‌های جدید علیه رژیم صهیونیستی امروز اعلام کردند، مسئولان این رژیم پیش‌بینی می‌کنند که موشک‌هایی از یمن و عراق در واکنش به حملات این رژیم به نوار غزه به سمت اراضی اشغالی شلیک شود.

حزب‌الله لبنان نیز حملاتی را علیه پایگاه‌های رژیم صهیونیستی در مناطق مرزی انجام داده که منجر به کشته و زخمی شدن تعدادی از سربازان رژیم صهیونیستی و تخریب تجهیزات نظامی آنها شده است.

310310

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا