ورزشی

سه فرنگی‌کار کشورمان راهی فینال شدند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین ، عصر امروز (جمعه) در شهر صوفیه پایتخت بلغارستان، مرحله نیمه نهایی پنج وزن نخست رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی جهان برگزار شد و در نهایت ایمان میحمیدی در 63 سالگی. کیلوگرم و ابوالفضل چوبانی 87 کیلوگرم و فردین هدایتی در 130 کیلوگرم به فینال راه یافتند.

در وزن 55 کیلوگرم سید آرش مهایی در دور دوم پس از استراحت دور اول با نتیجه 4 بر 3 به دلیل حضور حریف خود در دیدار فینال مغلوب دنیس میهای از رومانی شد. او به گروه بازندگان رفت. وی در صورت ماندن در این گروه به مصاف تمازی گلونتی از گرجستان می رود و در صورت عبور از این رقابت ها برای کسب مدال برنز به مصاف نورستان سویرکولوف از قرقیزستان می رود.

در وزن 63 کیلوگرم ایمان محمدی پس از استراحت دور اول در دور دوم با نتیجه 9 بر صفر آزات ساریار از ترکیه را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی رومئو بریدزه از گرجستان را با نتیجه 6 بر صفر شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. محمدی از ژاپن با نتیجه 4 بر صفر از سد چیزو ماریویاما گذشت و راهی فینال شد. وی در این دیدار با بایمان کریم اف از قرقیزستان می نشیند.

در وزن 77 کیلوگرم پس از استراحت دور اول، مسعود کاووسی در دور دوم با نتیجه 4 بر 1 تورنیکه میکلادزه از گرجستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو از مولداوی با نتیجه 5 بر صفر و ناک اوت فنی شکست خورد و با توجه به شکست این کشتی گیر در مرحله نیمه نهایی، کاووسی از لیست خارج شد. . .

در وزن 87 کیلوگرم ابوالفضل چوبانی در دور نخست ماریو ووکویچ از صربستان را با نتیجه 7 بر 3 شکست داد. وی در دیدار بعدی با نتیجه 8 بر صفر اوندری توجهکا از جمهوری چک را شکست داد و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. وی در این مرحله مقابل دونگ هیون یون از کره جنوبی با نتیجه 8 بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. چوبانی در این مرحله با نتیجه 8 بر یک لاچین ولیف از آذربایجان را شکست داد و راهی فینال شد. وی در دیدار فینال با ویگن نظریان از ارمنستان مبارزه خواهد کرد.

در وزن 130 کیلوگرم فردین هدایتی در دور اول جوهر اوزاروف از قزاقستان را با نتیجه 4 بر صفر و در دور بعد آلبرت واردانیان از ارمنستان را با نتیجه 7 بر 2 شکست داد و راهی نیمه نهایی شد. فینال تیموربک در این دیدار با نتیجه 5 بر یک نسیموف از ازبکستان را شکست داد و راهی فینال شد. هدایتی برای کسب مدال طلا به مصاف میخایلو ویشینوتسکی از اوکراین می رود.

پنج دیدار رده بندی و فینال این اوزان فوق ساعت 19:30 فردا (شنبه) برگزار می شود.

دکمه بازگشت به بالا