استان ها

سرلشکر سلامی: قوی بودن هر جامعه‌ای وابسته به اقتدار علمی آن است

سرکان سلامی: قدرت هر جامعه در گرو مرجعیت علمی آن است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: قدرت هر جامعه در گرو اقتدار علمی است.

به گزارش گروه سیاسی و جهانی خبرگزاری علم و فناوری آنا؛ سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دیدار سران دانشگاه‌های عالی کشور با رئیس‌جمهور که روز سه‌شنبه در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، گفت: خداوند در قرآن به آن اشاره کرده است. که جن و انس به آسمانها و زمین برکت داده اند. البته غیرممکن است که با سرعت نور حرکت کنیم و تا آسمان و زمین حرکت کنیم و فاصله بین دو سیاره را طی کنیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی همچنین گفت: اما این سفر طبیعی ذهن را با جهان های ناشناخته پیوند می دهد. یعنی خداوند ذهن انسان را به گونه ای آفریده که حتی اگر جزء هندسی یک ذهن کوچک باشد، این ذهن کوچک می تواند تمام عظمت و شکوه عالم خلقت را درک کند.

وی با یادآوری اینکه اگر کشوری بزرگ در جهان شویم این امر جز با پیوند و گسترش ذهن ها امکان پذیر است، یادآور شد: هر جامعه ای به وسعت ذهنی خود رشد می کند. چرا که نمی توان مرزهای جغرافیایی کشور را توسعه داد، اما زمانی که یک انتگرال از همه مغزها گرفته شود و زمینه ذهنی جامعه محقق شود و آن جامعه عظمت و افتخار یک ملت را مشخص کند.

سردار سلامی همچنین با اشاره به تجربه قوی 45 ساله جمهوری اسلامی ایران گفت: هیچ کشور ضعیفی در جغرافیای سیاسی جهان وجود ندارد و رمز حیات هر جامعه ای قوی و قوی بودن است. بستگی به اقتدار علمی جامعه دارد».

وی تاکید کرد: اگر بخواهیم یک نظام بین المللی با شخصیت بالا و قوی داشته باشیم تنها از طریق علم میسر است. زیرا علم شخصیت کشورها را بالا می برد و ثروت کشورها را توسعه می دهد و علم قدرت کشورها را می درخشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: ما می خواهیم با علم به ثروت، قدرت، شخصیت و منزلت دست پیدا کنیم و این تبدیل به یک تمدن جدید شود.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه کشور ما باید به قطب تمدن نوین اسلامی تبدیل شود گفت: اساس این تمدن علم، فرهنگ و هنر است و ما می خواهیم فضایل خود را از طریق علم توسعه دهیم و شما معلمان و مسئولان دانشگاه پرچمدار آن هستید. این تمدن

این گفتگو با اشاره به اینکه تمامی نیروهای امنیتی در دانشگاه هستند، گفت: هر جا بخواهید از دستاوردهای علمی و فناوری ایران برای رشد علمی جامعه جوان کشور استفاده کنید، خدمتگزار شما خواهیم بود. همچنین به هر قرارداد و دانشگاهی که بخواهد دانشجویان خود را به مراکز فناورانه نیروی دفاعی معرفی کند دستور می دهم برای توسعه علم و فناوری همکاری کنیم.

نشست دانشگاه حکمت بانیان صبح امروز سه شنبه با حضور رئیس جمهور، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و به میزبانی دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد.

بازدید از محصولات میزهای قدرت نرم، نمایشگاه قدر و نمایشگاه آب در کنار سفره دانشگاه حکمت بانیان برای برنامه امروز در نظر گرفته شده بود.

دکمه بازگشت به بالا