بین الملل

زادگاه مسیح(ع) غرق در اندوه؛ مسیحیان با شهدای غزه ابراز همدردی کردند

جنگ غزه باعث شده تا مسیحیان فلسطین از برگزاری مراسم‌های شاد خود به مناسبت سال نوی میلادی صرف‌نظر کرده و مراسم شب سال نو را این بار به دعا و مناجات برای پایان یافتن حملات رژیم صهیونیستی سپری کنند.

به گزارش شیمیشی، مسیحیان فلسطینی امسال برخلاف سنت هر ساله خود، شب کریسمس را غرق در اندوه سپری کرده و با روشن کردن شمع، برای پایان حملات علیه غزه دعا کردند.

در گزارش خبرگزاری رویترز از مراسم شب کریسمس در «کلیسای مهد» واقع در شهر «بیت‌لحم» آمده که با شهادت بیش از ۲۰ هزار نفر در حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه، فلسطینیان کرانه باختری که اکثریت جمعیت این منطقه را به خود اختصاص داده‌اند نیز سوگوار هستند.

مسیحیان بیت‌لحم نیز در اقدامی با هدف همدردی با برادران مسلمان خود در غزه، تصمیم گرفتند که امسال از تزئین درخت‌های بزرگ صرف‌نظر کنند، زیرا در فاصله ۵۰ کیلومتری آنان یک قتل‌عام در جریان است.

این مسیحیان ساکن کرانه باختری همچنین شمایل‌ها و مجسمه‌های مقدس خود را برخلاف سنت سال‌های گذشته، امسال در میان آوار و سیم خاردار قرار دادند تا با مردم غزه اعلام هم‌بستگی کنند.

کلیسای مهد در بخش قدیمی شهر بیت‌لحم واقع شده و به باور مسیحیان، زادگاه حضرت مسیح (ع) است. یکی از راهب‌های این کلیسا گفت: بیت‌لحم یک شهر نیست؛ یک پیام است. این یک پیام صلح به جهان است. ما از این مکان مقدس پیغام صلح مخابره کرده و می‌گوییم که جنگ را متوقف کنید؛ خونریزی، کشتار و انتقام‌جویی را متوقف کنید.

زادگاه مسیح(ع) غرق در اندوه؛ مسیحیان با شهدای غزه ابراز همدردی کردند

زادگاه مسیح(ع) غرق در اندوه؛ مسیحیان با شهدای غزه ابراز همدردی کردند

حملات رژیم صهیونیستی به غزه و فشار شهرک‌نشینان صهیونیست به فلسطینیان کرانه باختری باعث شده تا اکثر گردشگرانی که هر سال در اواخر سال میلادی به بیت‌لحم می‌آمدند، امسال از سفر خود منصرف شوند.

شهردار بیت‌لحم نیز با روشن کردن شمعی در «میدان گهواره» گفت: امسال کریسمس به شکل متفاوتی به بیت‌لحم آمده است. این روزها بیت‌لحم هم مانند دیگر شهرهای فلسطین، سوگوار است. ما اندوهگین هستیم.

انتهای پیام

نویسنده تحریریه مطالب بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با رویکردی منحصر به فرد. با توانایی تحلیلی قوی و طرح سوالات کلیدی، شما را در قلب اتفاقات جهانی قرار می‌دهم. با استفاده از شیوه‌ای جذاب و سرگرم‌کننده، به شما اخبار جهانی را منتقل می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا