اقتصادی

ریسک بزرگ مارک زاکربرگ؛ تاریخ‌سازی یا هدر دادن میلیاردها دلار پول!

متا از ابتدای سال گذشته بیش از 15 میلیارد دلار در Metaverse در آزمایشگاه های واقعیت خود سرمایه گذاری کرده است، اما تاکنون جزئیات بسیار کمی در مورد پولی که خرج شده است به اشتراک گذاشته شده است. اکنون برخی کارشناسان از هدر دادن منابع و هزینه های زیادی توسط این شرکت ابراز نگرانی کرده اند.

بیشتر بخوانید:

دن ایوز، تحلیلگر فناوری در Wedbush Securities توضیح می‌دهد: «مشکل این است که آنها پول در می‌آورند، اما از نظر شفافیت برای سرمایه‌گذاران فاجعه‌بار بوده‌اند. این [موضوع] این هنوز برای زاکربرگ و تیمش یک شرط مخاطره آمیز است، زیرا در حال حاضر، آنها روی آینده شرط بندی می کنند در حالی که تجارت اصلی آنها با چالش های زیادی روبرو است.

متا سال گذشته فاش کرد که بیش از 10 میلیارد دلار در آزمایشگاه های واقعیت سرمایه گذاری کرده است. این شرکت تاکنون بیش از 5 میلیارد دلار زیان را برای شش ماه اول سال 2022 گزارش کرده است و برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که کل زیان امسال بیشتر از سال گذشته باشد.

ایوز خاطرنشان می کند که میزان پولی که متا تاکنون برای سرمایه گذاری متاورس خود خرج کرده است، نگران کننده است، به ویژه با توجه به دستگاه هایی مانند هدست جدید 1500 دلاری که به تازگی معرفی کرده است.

مارک زاگوتوویچ، از بنچمارک، تحلیلگر دیگری است که نسبت به این موضوع ابراز نگرانی کرده است. او بیان می‌کند که اگرچه قطعی نیست، حداقل 60 درصد از ضررهای Meta Reality Labs به دلیل هزینه‌های هنگفت تحقیق و توسعه آنها برای ساختن دنیایی کاملاً جدید بوده است. او گفت:

خرید شرکت‌های نرم‌افزاری منحصربه‌فرد برای آن‌ها بسیار دشوار است، زیرا آن‌ها به قدری درگیر تعهدات نظارتی هستند که مجبور نیستند چیزی ارگانیک بسازند. این هزینه ها.”

با این حال، ایوان فینست، تحلیلگر Tigress Financial Partners به ​​چشم انداز مارک زاکربرگ و وعده بلندمدت Metaverse معتقد است:

وقتی فیس‌بوک برای اولین بار اینستاگرام را خرید، مردم به او می‌خندیدند و می‌گفتند او دیوانه است. آنها می‌گفتند که این مرد فقط پولش را از دست می‌دهد و اینستاگرام یکی از بهترین خریدهای تاریخ بوده است، نه فقط برای فیس‌بوک، بلکه برای همه خریدهای دنیا.»

در گزارش خود، Insider ادعا می کند که متا علیرغم این نگرانی ها از اظهار نظر خودداری کرده است و سخنگوی شرکت گفته است که متا جزئیات مالی بخش Reality Labs خود را فاش نخواهد کرد.

5858

تیم تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تخصص و تجربه گسترده در زمینه تحلیل‌های اقتصادی هستم. با بهره‌گیری از روش‌های هوشمند و دسترسی به منابع معتبر، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با رویکردی هوشمندانه و خوانای ارائه دهم. هدفم این است که شما را در تصمیم‌گیری‌های مالی خود همراهی کنم و با اطمینان در مسیر صحیح قرار بگیرید.
دکمه بازگشت به بالا