اجتماعی

رگبار باران و وقوع گرد و خاک در راه برخی استان‌ها

رئیس مرکز پیش بینی و مدیریت بحران کشور از وقوع بارندگی، رعد و برق، وزش باد شدید موقت و گرد و خاک در برخی استان های کشور خبر داد.

صادق ضیائیان در گفت وگو با شیمیشی، درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: بر اساس بررسی آخرین نقشه های پیش یابی هوای کشور طی دو روز آینده در استان های واقع در شمال غرب، غرب، مناطق مرکزی کشور و استان ها. در دامنه های مرکزی زاگرس و دامنه های مرکزی البرز، در کرانه های غربی و مرکزی خزر، بخشی از استان های یزد، کرمان و شمال فارس، بارش باران و رعد و برق، وزش باد شدید، گرد و خاک و تگرگ پیش بینی می شود. در مکانهایی. تمایل به باران

وی همچنین گفت: این وضعیت روز شنبه (15 خرداد) در سیستان و بلوچستان، کرمان، سواحل شرقی دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی ادامه دارد. روز یکشنبه (7 اردیبهشت) در ارتفاعات شمال غرب و جنوب شرق بارش گسترده خواهد بود. روز دوشنبه (18 خرداد) در شمال غرب بارش گسترده و در ارتفاعات جنوب شرق بارش خفیف و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی، طی دو روز آینده و تا روز جمعه در شرق عمان و روز شنبه در استان های غربی و شرقی کشور وزش باد و گرد و خاک پیش بینی می شود. ، دریای عمان، تنگه هرمز و شرق خلیج فارس دشوار خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت خطرات جوی درباره وضعیت جوی 2 روز آینده تهران اظهار داشت: فردا (14 خرداد) آسمان تهران ابری، گاهی بارش باران و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می شود. احتمال گرد و غبار، ابر به تدریج با کمینه 24 درجه و بیشینه 30 درجه کاهش می یابد و شنبه (15 خرداد) نیمه ابری همراه با وزش باد شدید گاهی اوقات در بعدازظهر و کمینه 22 درجه خواهد بود. درجه و حداکثر دما 32 درجه است.

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (14 و 5 خرداد) گرم ترین هوای اهواز 43 و 44 درجه، ارومیه با دمای 8 درجه و شهر کردستان گرم ترین مرکز خواهد بود. دمای هوای کشور فردا ۱۰ درجه خواهد بود.

انتهای پیام

تیم خبری مقالات اجتماعی

پژوهشگر اجتماعی با نگاهی منطقی و نوآورانه. ارائه دیدگاه‌های تازه درباره تفاوت‌های فرهنگی و مسائل اجتماعی.
دکمه بازگشت به بالا